Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 22.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Koi e nenormalnia?нови  
АвторNikoi (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 15:23



Koi e po nenormalnia tezi deto predlagat rabota za 200-300lv ili tezi deto se suglasiavat na tazi zaplata? Pitam ne za drugo, no zashtoto bez da iskam vidiah v edna obiava dokato si razlistvah za 300 lv tursiat Electronics Engineer s opit.
E tova ne moga da go poviarvam





Тема Re: Koi e nenormalnia? [re: Nikoi]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 15:59



Да бе ужас. Тоя дето ги приема явно е по-ненормален! Онези дето ги дават си знаят сметката.

Боже, боже инженер за 300 лв.!!! Тия луди ли са??





Тема Re: Koi e nenormalnia?нови [re: aaa]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 09:04



какво чудно има? В провинцията има инженери, които работят и за по-малко. Пазарна икономика- кой за колкото може, за толкова се продава.



Тема Re: Koi e nenormalnia?нови [re: Жopo]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 19:38



Да бе, тия са баш инженери



Квалифициран инженер спокойно си намира работа за 1500 и нагоре. Някои работят и за по 50-60 на час!



Тема Re: Koi e nenormalnia?нови [re: ..]  
Автор Antiataka (непознат )
Публикувано09.12.06 10:09



Старият закон за причината и следствието,винаги първото предхожда второто.Докато има балъци ще има и тарикати,дето даже и стръв на куката не слагат





Тема Re: Koi e nenormalnia?нови [re: Antiataka]  
Авторsd4 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 11:36



Всичките ми познати работят за 250-300 лв. заплата. По-голяма заплата никой не предлага. Нали всеки ден чета обявите в jobs.bg и ходя на интервюта. Защо съм дала 5 години от живота си за учене /висше образование/, мога да решавам тестове за интелигентност, не правя правописни грешки като тъпите работодатели от обявите, но никой не ми предлага работа за повече пари. Повечето обяви дори не пишат заплатата, но като отида на интервю разбирам, че е 180-200 лв. Затова бих се радвала на 300 лв. С какво да живея?
Kак да си платя ток, ADSL, храна? А трябва и за детето да останат, за уроци, за сертификати по английски - имам ученик в 7 клас, който печели грамоти от математически състезания. ЗАТОВА ЕДИНСТВЕНИЯ ИЗХОД Е ЧУЖБИНА.



Тема Re: Koi e nenormalnia?нови [re: sd4]  
Автор Antiataka (непознат )
Публикувано09.12.06 12:42



Е да де,ама нали някой за да ти даде,трябва да си потърсиш.Всички ако седнем или легнем да чакаме"работодателите",които в повечето случай незнаят даже на кого са такива да дадат,няма как да стане това.В повечето случай,особенно в провинцията,така наречените бизнесмени са една шайка селяндури до вчера марширували пред партийната трибуна с песен на уста

.От тези хора нищо не трябва да се чака,а да се ИСКА,и то веднага,ако ли не да духат супата,но винаги ще се намери някой който да каже-ами аз какво да правя имам деца,жена,сметки за плащане,не е ли по добре да си мълча,да наведа главицата и каквото ми падне в джобчето с това да карам.С тази философия на поносима бедност още дълги години ще кретаме на опашката на Европа.А колкото до чужбина,това май е един от добрите спасителни изходи



Тема Re: Koi e nenormalnia?нови [re: sd4]  
Авторnikoi (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 13:24



E ti viarno li rabotish za 250-300lv. Minimuma koito davat na novoizlupil se ingener e 700-800lv gross, v Sofia li giveesh? Ako li ne to togava e iasno.
A za izhoda prava si che e v chujbina, lichno moiata zaplata e 1300 gross bez bonusite. No s takava zaplata ne moje da se jivve normalno spored men, dori i v mizernata bulgaria, taka che i az sum edin ot mnogoto putnizi, do 6-7mes.
Ako si tursish rabota svurji se po niakakuv nachin s men, nali ti kazvam minimuma za kakvoto i da e tehnichesko lize e 700-800lv.



Тема Re: Koi e nenormalnia?нови [re: Nikoi]  
Автор ingmiho (непознат)
Публикувано09.12.06 17:45



Аз ще се включа в темата на страната на работодателя.
Няма да коментирам размера на заплатите. Според мен заплата се изкарва, а не се дава и ще задам въпрос: Колко са инженерите новобранци, който могат да седнат на работното място, да се запознаят с процеса на работа и да започнат да работят пълноценно без да им се провежда курс на обучение поне три месеца?
Без да се заяждам, мисля че няма да дам заплата 700лв на човек който 3-4 месеца се чеше зад ухото и отнема от работното време на вече обучените хора да се научи и той. Знанието като всичко останало е стока, която трябва да се заплаща и не обучения работник го заплаща като получава по-ниска заплата. Нормално е човек да получава около 40% от размера на заработката си. По-голямата част от останалите 60% са разходи свързани с работата и удобствата на работника.
За да не става мнението ми като роман ще кажа погледнете нещата от страна на работодателя. Поставете се на негово място със неговите проблеми и тогава решете в конкретен случай кой е ненормален.
Иначе съм съгласен с мнението: "избийте баламите и тарикатите сами ще измрат".



Тема Re: Koi e nenormalnia?нови [re: ingmiho]  
Автор Delichon (крилата)
Публикувано10.12.06 18:41



Според мен този, който ще се чеше зад ухото цели 3-4 месеца (!), няма да върши кой знае каква работа и след 3-4 години. Един млад инженер, ако има способности и ако дипломата му не е само на хартия, ще влезе в час по-бързичко. Освен това мисля, че тук не говорим за временна заплата от 300 лева (докато трае обучението). И аз не ща да се заяждам, но факт - повечето работодатели гледат да минат тънко, а така в крайна сметка не наемат качествени хора - и после си казват: да бе, ще му дам 700 лева, пък той да ми се чеше 3 мсесеца зад ухото:-) А иначе ми е ясно, че да търсиш свестни служители е голям главобол и че има реален дефицит на такива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.