Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 20.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема смешна работанови  
Авторзaшeмeтeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 15:12



То бива простотия, но това не съм го очаквала. Изискванията към автобиографията на кандидатстващите за работа в Юнионбанк са не само странни, но честно казано според мен направо смазват реномето на банката. Моля вижте сами:
Данни, които трябва да съдържа автобиографията
на кандидатите за постъпване на работа
в ТБ “Юнионбанк “ АД
1. Трите имена
2. Дата и място на раждане
3. Пълни паспортни данни, ЕГН
4. Домашен адрес, вкл.пощенски код, община и телефон
5. Място, година, вид и специалност на завършено образование
6. Военна служба / за мъжете /, място и година
7. Месторабота до момента / описва се последователно периода, местоработата, длъжността и причините за напускане /
8. Придобита допълнителна квалификация
9. Владеене на езици
10. Компютърна грамотност
11. Здравословно състояние / самооценка /
12. Вие или член на вашето семейство, регистриран/и/ ли сте като ЕТ, участвате ли в ООД, Събирателни дружества или Командитни дружества?
13. Семейно положение:
- съпруг / съпруга /: трите имена, дата и място на раждане, месторабота, длъжност;
- деца: пол, година на раждане;
- баща: трите имена, дата и място на раждане, месторабота;
- майка: трите имена, дата и място на раждане, месторабота.

/ дата / Подпис:

Не съм ЧР, а съм прост финансист, та Ви питам Вас като хора, които би трябвало да разбирате от подбор тази женица дето е качила такива изисквания нормална ли? Защо се допускат такива хора да правят оценка на други. Не знам аз както вече казах не разбирам от човешки ресурси, та може и да греша, но никога не бих кандидатствала по такава автобиография.



Тема Re: смешна работанови [re: зaшeмeтeнa]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано30.11.06 15:44



Те нали са комсомолско-ченгеджийска банка, независимо че се продадоха. А и едната женица, която в мемента работи в ЧР е милиционерска булка. Бе срам и позор верно.



Тема Re: смешна работанови [re: зaшeмeтeнa]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 15:49



Аз лично съм разочарован леко.Липсва въпрос за самооценката на състоянието на сексуалния ти хм живот . И въпрос за номера на обувките са пропуснали. Абе полвинчата работа общо взето.



Тема Re: смешна работанови [re: зaшeмeтeнa]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 16:36



Нямат право да ти искат датата и мястото на раждането, както и паспортните данни. Също така и здравословното състояние и данните за членовете на семейството. Тия хора ако бяха в Щатите или Западна Европа отдавна да са ги осъдили. Запознат съм с въпросниците за първоначално пресяване на някои големи западни компании и там никъде няма въпрос за дата на раждане, както и не си длъжен да отговаряш на въпроса какъв пол си. Ебахти селянията е тук! Направо нямам думи какви малоумнци работят в сферата на ЧР в тази страна!



Тема Re: смешна работанови [re: Nik]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано30.11.06 18:09



И въпрос за номера на обувките са пропуснали.

Що ли си мисля, че точно отговора на този въпрос би желала първо да научи ХР-ката от мъжете кандидати, но в бързината го е пропуснала?

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Редактирано от backinblack на 30.11.06 18:11.



Тема Re: смешна работанови [re: 123]  
Автор bezdelnica (непозната)
Публикувано01.12.06 13:47



Абе нямат право, но ако ти ги поискат, ще им ги дадеш и ксерокопие ще питаш, дали им трябва, нали?

Щото по нета много лесно се дават акълчета, но на място е малко по-различно.
Ако на интервю тръгнеш да говориш, как си знаеш правата, познаваш конституцията и те нямат право да те питат това... много бързо ще приключат с теб - гарантирам ти.
Голяма работа като отговориш на няколко лични въпроса. Ако има какво да криеш, няма да имаш правото и да работиш в банка. В полицията задават същите въпроси, че и още по-лични... и въобще, искаш ли да те вземат в хубава фирма да работиш - ходиш на интервюта и отговаряш. Ако не щеш да отговаряш - отиваш да правиш сандвичи в някое мазе... може и за името да не те питат. Тогава ще редиш ред салам, ред краставица,..., но личните ти данни ще бъдат неприкосновени.



Тема Re: смешна работанови [re: bezdelnica]  
Авторpepa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 14:03



Единствените лични въпроси би трябвало да бъдат: семейно положение, деца ( на каква възраст са ), какви качества и недостатъци можеш да посочиш... тоест как се оценяваш.
Но дата и място на раждане, паспортни данни и прочие дивотии, това за пръв път го чувам. Наистина странно.



Тема Re: смешна работанови [re: bezdelnica]  
Авторblabla (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 17:27



Да искат информация за ЕГН и паспортни данни е безумие - аз сама не бих започнала работа при такъв работодател.
Отрепките, които са стигнали до там да дават отчет в полицията те да отговарят - аз обаче никога не бих допуснала потенциален работодател да ме третира по същия начин. Пожелавам на подобни работодатели все на такива 'свикнали' и с опит да отговарят служители да попадат да им разсипят и без това мизерния бизнес.



Тема Re: смешна работанови [re: blabla]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано02.12.06 13:38



А знаете ли какво чудо е в Търговска лига? Там в трудовите им договори им записват номерата на банковите сметки на тях, на децата има, на родителите им. Трябва абсолютно всичко да напишат за себе си и ако открият, че нещо не им написал горко ти. Това го знам от 2000 г. още.



Тема Re: смешна работанови [re: bezdelnica]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано02.12.06 14:06



Има много голяма разлика между частна фирма и полицията, обаче някои хора явно не могат да я направят. Не знаех, че Юнионбанк се води "хубава фирма". И не знаех, че за да те наемат в хубава фирма, трябва да си пишеш ЕГН, здравословно състояние и данните за родителите в документите за кандидатстване. В момента работя на мениджърска позиция в голяма чуждестранна компания, която се води доста "хубава" по тези критерии. Как никой не ми искаше при кандидатстване точно тези данни в документите? В САЩ например при първоначално подаване на документи имаш право дори да не споменаваш пола си, да не говорим за дати на раждане и други такива. И тези стандарти се спазват от щатски компании, работещи извън страната си. Това са пълни глупости, родени от мозъка на някой местен некадърник работещ в подбора. Има много голяма разлика между подаване на документи за работа и последващо интервю и евентуално наемане. Умишлено се премълчава факта, че в икономически развитите страни, каквато се стреми да стане и нашата страна, практиките по подбор на персонал са доста по-различни от войнстващата селяния и простащина тук и тамошните правила не са само следствие от развитието, но и причина.
Да, права си, в нета много лесно се дрънкат глупости и се безделничи. В тази страна е пълно с хора, които с удоволствие приемат да ги тъпчат, че даже се сърдят ако не им го вкарват и се дразнят и, когато някой около тях не се навежда също както те са свикнали. Някои за да работят в "хубави фирми" дори свирки правят. В някои страни това поведение е издигнато в норма, най-вече в разни държавици на изток, бивши съветски републики, завършващи на -стан, които са много напреднали. Още по на изток пък бият жените си съвсем законно и ги карат да се возят отделно от мъжете в градския транспорт. Светъл пример!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.