Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 13.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: bezdelnica]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано02.12.06 20:15



В отговор на:

Абе нямат право, но ако ти ги поискат, ще им ги дадеш и ксерокопие ще питаш, дали им трябва, нали?


Някой скоро завършил студент или младеж без никакъв опит може и да се съгласи да го направи.

Augen sagen mehr als Worte...

Тема Re: смешна работанови [re: мм]  
Автор bezdelnica (непозната)
Публикувано02.12.06 21:17



Ако за теб да работиш в банка не е престижно, за мен е!
Не знам, защо намесваш свирки и еротични отблясъци в постинга си?! Не знаех и за тези подходи при кандидатстване на работа..., ще го имам предвид, когато започна да си търся такава някой ден.
Много обиди раздаваш в мнението си и пишеш с някакъв гняв, за това и съм лаконична. Не ми се хабят нерви с някакво мм

.

А колкото до това, че си мениджър в "голяма чуждестранна компания"... тук всички са такива!!! Тук няма нискостоящи - всички са шефове, всички взимат от 1000 лв. нагоре заплати (1000 лв. са обидно ниска заплата за тях) и се возят в служебни коли, цял ден чатят от лъскавите си офиси и секретарка им прави кафето с 3 пръста каймак. Красиви са, тежкари, намахани, имат жена и любовница, костюми, парфюми......, а когато съм ходила по интервюта за работа, съм виждала най-обикновени мухльовци по тези позиции.

Ти си знаеш най-добре, какъв си... Не раздавай квалификации за мен, само че



Тема Re:нови [re: Бo^]  
Авторbla bla (Нерегистриран)
Публикувано02.12.06 21:41



или по-скоро някой без каквото и да било самоуважение... или нямащ представа въобще къде се намира и какво е това лични данни и неприкосновеност. Интересно само ако е последното как същия този кандидатстващ въобще би съумял да запази банкова/ фирмена тайна и неприкосновеността на данните с които работи.. затова и нивото на работа в банките в Бг масово е толкова жалко.



Тема Re: смешна работанови [re: минaвaйkи]  
Авторblabla (Нерегистриран)
Публикувано02.12.06 21:42





без коментар...



Тема Re: смешна работанови [re: bezdelnica]  
Автор bobojusty (мудрий)
Публикувано03.12.06 05:24



"Големите шефове" не влизат тук да чатят,те просто нямат време за глупости.А колкото до обидните реплики тук,някои хора в безсилито си само това могат



Тема Re: смешна работанови [re: bobojusty]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано03.12.06 10:41



Лошото е че те не знаят за какво имат време.



Тема Re: смешна работанови [re: bezdelnica]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано03.12.06 13:27



Никъде в постинга си не съм споменал дали е "престижно" да работиш в банка. Това си е лично твоя интерпретация. Смисълът беше, че Юнионбанк за мен не е "хубава фирма" и не е такава поради ред други причини. Ако ти си избираш твоята работа главно по принципа кое е престижно, това си е твой проблем, само че в случая с конкретната банка трудно мога да се съглася, че работата там е особено престижна. По тази логика някой може да стане чистач или охрана в която и да е банка и да се чувства удовлетворен, защото е престижно - разни хора, разни идеали все пак. Колкото до мнението ми - не видях къде съм раздавал обиди и персонално към кого. Също така не мога да видя къде съм раздавал квалификации и за теб. Ако ти по някакъв неведом начин си се отъждествила с нещо, което си счела за квалификация, това отново си е твой проблем, прочети отново внимателно какво съм написал. Колкото до "еротичните отблясъци" - част от тях са употребени в преносен смисъл, част от тях в съвсем пряк. Използват се такива подходи за кандидатстване и наемане на работа, това едва ли учудва някого. Реален случай - шеф на голяма и утвърдена българска медия заявява в прав текст на своя подчинена, че ако иска да има шанс да напредне в професията и да и дават хубавите задачи, трябва да мине през леглото му. Някои се съгласяват на такива жертви, най-вече тези, които са по-склонни да правят лични компромиси. Други не. Ти си отговори за себе си къде е границата. Това какво работя съм го споменал в контекста на темата, за да обясня от каква позиция са моите наблюдения върху проблема, ако нещо не те кефи професията ми, нищо не мога да направя. Не виждам обяснението ти, кой каква кола карал, каква любовница имал, колко пари вземал и колко бил красив какво общо има с темата. Нямам наблюдения какви хора пишат тук и не ме интересува. И това с какви мухльовци си се срещала по интервютата си също не ме засяга и няма общо с темата. Всъщност единственото, което не си коментирала, е мнението ми точно по темата, явно други неща те вълнуват. Да се върнем на въпроса. Хората, които с лека ръка се отказват от личните си права и свободи, не заслужават да ги имат. И съвсем закономерно биват тъпкани. Който позволява на някой работодател да се държи с него като с крепостен селянин, ще си остане такъв, защото с теб се отнасят по такъв начин, по какъвто позволяваш да те третират.



Тема Re: смешна работанови [re: bezdelnica]  
Автор Delichon (крилата)
Публикувано03.12.06 22:36



"Ако има какво да криеш, няма да имаш правото и да работиш в банка."

Ако вече са те одобрили - хайде, да кажем, че е така, но това е въпросник за кандидатстващи. Изобщо не е редно да ти искат такива данни, ако не си стигнал до финала. И аз работя в хубава фирма, но никой там не се е интересувал от родата ми до девето коляно.



Тема Re: смешна работанови [re: Delichon]  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано04.12.06 15:20



Има и нещо друго което може би някой не го знае. Не го знам и аз със 100%-ова сигурност, но го подозирам, а и съм го чувал от други хора. А то е, че ако тръгнеш да кандидатстваш в банка например (или друга "отговорна" институция), биваш проучен до 9-то коляно ПРЕДИ въобще да те одобрят или отхвърлят, именно затова им трябват данните ти. Не че не могат да си ги набавят по друг начин, но защо да губят време?



Тема Re: смешна работанови [re: bezdelnica]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано04.12.06 16:34



Така ще постъпи отчаяният човек, пиле - ще си каже и даде и майчиното мляко, само и само да го вземат на работа. Този, който си тежи на мястото и си знае възможностите няма да допусне да се подиграват с личността му.
Не е кой знае какво да отговориш на няколко лични въпроса, но е важен принципът. Има си правила и дори закони, които не може да се пристъпват, само защото лелята "ЧР" иска да се почувства могъща пред безработни хора. В полицията имат законното право да поискат лични данни, а работодателят го добива едва когато тръгне да сключва договор.

Не забравяй, че медалът има две страни: едната е работодателят, който се прави на всвесилен, а от другата е кандидатът. Но канидатът не бива да е съгласен да става роб, нито изтривалка, нито подлога, защото щом в началото има такива изисквания, то ясно е какви ще бъдат условията за работа. Интересно е дали в Юнионбанк биха отговорили словохотливо на по-вътрешни въпроси, еквивалентни на данните, които изискват от кандидата...

И още нещо важно - има работодатели, които нарочно се заобикалят със сервилни и некадърни подчинени. Има и такива, които предпочитат качествени хора, с умения и самочувствие, които ще работят за успеха на фирмата. Ако ти се струва, че в "хубавите" фирми хората са сервилни и нямат самочувствие, погледни пак, може би грешиш в преценката си. Но каквито и да са подчинените, ако работодателят е малоумен и това си личи още в обявата, кандидатите ще бъдат още по-малоумни (с извинение), а ако не си личи в обявата, на интервюто задължително си проличава.

ПС
"Ако има какво да криеш, няма да имаш правото и да работиш в банка." Затова се вади свидетелство за съдимост, а за определени длъжности, определени със закон, се подават декларации, удостоверяващи, че кандидатът отговаря на законоустановените условия. И отново - това се прави когато дойде момента на сключване на договор, не при кандидатстване.

Перата в задника не те правят пиле



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.