Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 30.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Условно казано, предоставените ви възможностинови  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано13.11.06 21:37



да подбирате кандидати, и си играете по най-глупавия начин с уменията на хората, квалификацията им, и т.н., е породен от някакъв комплекс за малоценност у вас, проблемно детство или някакъв друг вид ментално изкривяване чрез което се мислите за велики...?

п.п. Имам си работа...така, че не си мислете, че от някаква злоба съм написал горното. Просто като гледам някои от вас и ги съжалявам...



...no problema mañana



Тема Re: Условно казано, предоставените ви възможности [re: snobar]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 12:28



Напълно е възможно да има и такива сред нас, в твоите думи може да има много истина.

Само дето това, което "виждаш" в някои хора тук е умишлено и не отразява действителната същност на тези хора

така че може и да грешиш




Тема Re: Условно казано, предоставените ви възможностинови [re: Изнepвeнa]  
Автор expat ()
Публикувано20.11.06 14:09



Вие защо сте изнервена?

Доколкото виждам отговаряте спокойно и учтиво на всички въпроси - Учтива и любезна по би Ви прилягало.

ПП Искаш да кажеш, това тук е търсен ефект.



Тема Re: Условно казано, предоставените ви възможностинови [re: expat]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 14:22



Дългите крака са винаги търсен ефект - ако фотографът е добър и докара необходимия ъгъл след това почти нямаш нужда от фотошоп



Аз не съм изнервена, даже никак, но предизвикана от кандидат-списващи с прякори като "Бясна", аз няма как да се проявявам мила и добра - емпатия трее да има, емпатия.....



Тема Re: Условно казано, предоставените ви възможностинови [re: Изнepвeнa]  
Автор expat ()
Публикувано20.11.06 14:30



Хм.. игра на думи или неразбиране... струва ми се, че е първото, но все пак да поясня:

Защо според теб HR-ите искат да изглеждат лоши тук - това ли е търсения от тях ефект.

Другото е само сигнатура, радваща очите...

Бясна... не е ли по-добре да общува с "противобясна"





Тема Re: Условно казано, предоставените ви възможностинови [re: expat]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 14:56



Защото в реала сме длъжни да се отнасяме добре с кандидатите, колкото и тъпи или изнервящи да са някои от тях. Трябва да сме меки, мили и отзивчиви, но и без да ставаме подлоги....В резултат все повече кандидати разбират криво нашата толерантност и ни се качват по главите....
И докато се учиш да бъдеш "твърд в кадифена ръкавица" ти се иска някъде да си изливаш страничните ефекти....

Чрез интернет посланието по-бързо стига до много хора, и колкото по-крайно е то, толкова повече му се обръща внимание.
В същото време вярвам, че отправени в уеб пространството забележките се приемат по-леко и "не-персонално" - как можеш лично да се обидиш на човек, когото не познаваш и който не те познава?



Тема Re: Условно казано, предоставените ви възможностинови [re: Изнepвeнa]  
Автор expat ()
Публикувано20.11.06 15:19



Значи все пак има послание и то си има своя адресат.

Тоест изливането на насъбраното не може да стане неутрално - в спортна зала примерно

.

А може ли да обидиш човек без да го познаваш (в уеб пространството) - това е също толкова безсмислено колкото и да се обидиш от непознат.

Кое е най-изнервящото при кандидатите... и при работодателите?



Тема Re: Условно казано, предоставените ви възможностинови [re: expat]  
АвторИзнepвeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 17:52



Така де, но нали изливането в спортната зала не носи посланието и не стига до адресатите, тоест то си е различна техника



кое е най-изнервящото... аз съм свикнала вече и не си го слагам толко на сърце, но ако трябва да посоча какво ме дразни - това са двете крайности
1. кандидати (в т.ч. членове на техните семейства), които дълго, упорито и чак психопатично ме убеждават в своята полезност за моята фирма
2. кандидати, които кандидатстват на килограм - профилактично
и алогично

при работодателите най-дразнещото си остава назначаването на протеже след дълъг, уморителен и скъп подбор. противно на всеобщото предположение ще обясня, че не става дума за "проформа обявени конкурси". просто парашутистът се спуска след като позицията отдавна е придобила гласност и подборът е почти финализиран...



Тема Re: Условно казано, предоставените ви възможностинови [re: Изнepвeнaтa]  
Автор expat ()
Публикувано21.11.06 09:18



Добро утро!



Нали целта на кандидатите е точно да убедят агенцията или отдела, че точно те са подходящите и това е целта на мотивационното писмо. Между другото правите ли разлика между мотиви за започване на работа и мотиви за работа?
Кандидати които кандидатстват на килограм... явно се опитват да хванат всеки влак който води на накъде... независимо на къде... тоест не е алогично - на тях им се работи - но не могат да получат своя шанс...

Защо според вас... работодателите спазват процедурите за набор и подбор на персонал... плащат за услуга... и накрая избират личния фаворит - не са ли това безсмислено изхарчени пари.

Какви според вас ще са тенденциите на пазара на труда след 01.01.2007 г.?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.