Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 13.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Контакт с бивш работодателнови  
Автор your_heart (непознат )
Публикувано08.11.06 12:20



За или против!!!!!!!!!
Подхващам темата защото се оказа ,че тази "незначителна формалност" може да бъде решаваща за Ващата кариера,тъй като по никакъв начин не можете да повлияете на събитията.



Тема Re: Контакт с бивш работодателнови [re: your_heart]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано09.11.06 11:50



Като знам какво е нивото на т. нар. работодатели в БГ и липсата на всякакви мениджърски умения и способности, както и липсата на ценностна система, категорично съм против тази практика.
Когато се научат да ръководят-да планират, да проуктират и структурират, да организират, да контролират и мотивират, както и да бюджетират, а преди всичко това да формулират целите, тогава можете да се допитвате до тях.



Тема Re: Контакт с бивш работодателнови [re: your_heart]  
Авторgood man (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 10:00



Бихте ли ми споделили каква точно е целта на това обаждане?
В момента се сещам само негативи, защото българите са пословични със своята зависливост , която намира израз чрез:
- злословене по адрес на бивш колега,
- лоши референции към бивш подчинен,тъй като той най-вероятно е напуснал не по-желание на компанията
- опит да се омаловажат постиженията на този бивш служител с цел да се изтъкнат собствените заслуги след неговото напускане и т.н.
Мога да напиша трилогия "За калта хвърляна по екс-служителите", защото
НИЕ НЕ СМЕ ДЪРЖАВА ,В КОЯТО МОЖЕ ДА СЕ ПРАКТИКУВА ПОЛЗВАНЕТО НА РЕФЕРЕНЦИИ.
Ще подплъте твърдението си само с един малък,но показателен пример.
Работех в международна компания на ръководен пост,като пряк шеф ми беше българин.Въпреки ,че с шефовете от чужбина бях в перфектни отношения с прекия ми ръководител имахме доста различия по отношение на управлението.Случи се така ,че разбрах за някои негови далавери във фирмата,плюс няколко негови издънки.
Предпочетох да се дистанцирам от ситуацията.
След известно време обаче поради споменатите вече различия напуснах компанията и се започна едно въртене в "омагьосания кръг",тъй като всеки следващ мой кандидат-работодател се допитваше до стария.А той от своя страна за да замаше гафовете сипеше кал по мой адрес.И така до края на света.
Знам ,че сега ще кажете "ами да не си напускал" и от този род,но напускането е факт и Вие ми кажете как може в случая да се използва мнението на такъв работодател.Как вие можете да си направите правилното заключение след като тази,а вероятно и много други ситуации са заплетени.



Тема Re: Контакт с бивш работодателнови [re: good man]  
Автор Blake (новак)
Публикувано10.11.06 10:11



прав си човече, за съжаление е точно така...
има една особена порода БГ "мениджъри", които след като напуснеш, правят мило и драго да те очернят на всички възможни места, закъдето имат информация че се опитваш да отидеш. И аз познавам един пич, бивш колега, който напускайки (по собствено желание), чистосърдечно си признал къде отива да работи, и една оффца "мениджърка" го провалила тотално (въпреки че работата му е била 99,9% сигурна). Е, пича понеже е кадърен, си намери веднага друга работа, без да споменава подробности на никого във фирмата, и сега си е ОК...



Тема Re: Контакт с бивш работодателнови [re: Blake]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано12.11.06 08:02



Пропуснах да отбележа единствената ценност, която искат да споделят т. нар. изпълнителни директори в БГ-това е клюкарстването. Те са издигнали КЛЮКАТА в култ. Постоянно искат всеки да "снася" за всеки нещо, да плюе колегата си. затова и мижитурките работодатели разчитат на клюката от "колегата" си в другата фирма.
Аз правя друго нещо: Оценката е моя и манипулирам отговорите на тъпанарите, които трябва да питам хахаха.



Тема Re: Контакт с бивш работодателнови [re: минaвaйkи]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 21:18



Тая тема ми звучи като контакт с бивш съпруг





Тема Re: Контакт с бивш работодателнови [re: your_heart]  
АвторEдин пич (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 20:56



Аз моите последни работодатели съм ги предупредил,че ако се изкажат негативно ,ще и чупя кофи.Предлагам ви и вие да го направите.Истината е ,че като знаят че ще ядат бой , знаеш как си затварят хубаво устата.



Тема Re: Контакт с бивш работодател [re: Eдин пич]  
Автор ancientgod (непознат )
Публикувано17.11.06 11:01



Pobijva6 li gi ,j si priznaj


Az ako sym na teb 6te gi izplu6tia.



Тема Re: Контакт с бивш работодателнови [re: your_heart]  
АвторГoтин пич (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 18:29



Бих искал да споделя моето виждане по въпроса с амбизиозните ,еманципирани жени домогнали се до висок пост в някоя компания.
В допълнение на :
"групата по-върастните жени обаче губи основното си предимство, което води до психоза "

бих добавил ,че това ги води в много случаи до озлобяване,което се изразява в лошо отношение към по-младите колежки (най-вероятно от завист)и по-младите колеги (най-вероятно един вид отмъщение за пренебрежението, което търпят).

В последно време изтръпвам като разбера ,че шефката на някоя фирма е жена,особено пък ако е мома или разведена.Тези жени са ужасни,почти като Учителките ми стари моми в гимназията,които постоянно бяха недоволни и криви.



Тема Re: Контакт с бивш работодателнови [re: your_heart]  
Автор bobojusty (мудрий)
Публикувано23.11.06 09:44



Бих искал да споделя ,че от тези" контакти с бивш работодател" донякъде се съсипа кариерата ми.Интерсно защо никой не се поинтересува от моето мнение за бившия ми работодател,а вземаха неговото за меродавно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.