Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 24.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема за какво са бюрата по труда?  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 13:43



Вече 10 месеца само се разписвам и бюрото по труда във Варна не предлага никаква работа? Какви са тези жени, разхождат се с кафета и папки по коридорите и нищо не вършат. При това и много по-възрастни от мен.Заплатат им зависи ли от това, на колко души са намерили работа. Имат ли като мен висше образование, изкарали ли ли са 2 нива курс по английски, решавали ли ли са тестове за интелигентност, ходили ли са на интервюта...И все се оплакват от много работа. Искам и аз да им имам работата. Най-наглото е, че залепили едни табла с работни места за заплата 160 лв. Не ги ли е срам!.Имам 18 години до пенсия.С тия 160 лв. билети за автобус ли да плащам, ток ли, храна за детето ли?



Тема Е,нови [re: тaня]  
Автор nbb (весела)
Публикувано17.11.06 09:33



трябва да си благодарна, щом още не са те изгонили. Преди 4 години си търсех работа и все ми предлагаха да стана главен счетоводител за минимална работна заплата в предприятия, които се намират извън града и повече щях да давам за таксита, защото до там автобуси не се движат. На третото такова предложение ми се развикаха, че непрекъснато отказвам работа и ще спрат да ми изплащат обезщетението. След като сама си намерих работа, записаха в картона, че те са ми помогнали. Така и не ми стана ясно как си приписаха заслугата, но вече не ме интересуваше.





Тема Re: за какво са бюрата по труда?нови [re: тaня]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано17.11.06 10:11



Стига бе, търси си работа сама, какво чакаш на бюрата по труда. Баси, то е обидно да чакаш на чиновнички! Освен ако целта не е да се вземат паричките за безработица...хм...

Има обяви колкото искаш и само в интернет да гледаш. Никога не би ми минало през ума да ходя в бюро по труда да се регистрирам, юююф. Тия бюра май съществуват, за да регистрира социалното министерство колко безработни има и да симулира намаляване на безработицата.
И без образование да бях, пак сама щях да си търся работа. Освен това има много много много частни бюра и агенции, които по-си заслужават.

Между другото, не ги споменавай тия две нива английски. Като ги направиш 4, тогава си струва да ги обявиш.

Перата в задника не те правят пиле!!


Тема Re: за какво са бюрата по труда?нови [re: SoulMate]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 10:27



Благодаря Ви за съветите! Прав си за английския, но аз имах напредвид, че чиновничката не можеше да препише от сертификата ми думата "Europe school" и сричаше, но все пак имаше работа и сигурна заплата всеки месец.
На моя приятелка също написаха, че те са намерили работа. С каква цел лъжат?



Тема Re: за какво са бюрата по труда?нови [re: тaня]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано17.11.06 10:37



За да си изпълнят плановете разбира се, да покажат, че "работят". Разчитат, че хората няма да се развикат срещу лъжите.

Перата в задника не те правят пиле!!


Тема Re: за какво са бюрата по труда?нови [re: тaня]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 12:24



Искам да те подкрепя с поглед от другата страна. Безсмислено е съществуването на тези бюра за сметка на данъкоплатеца. Не вършат работа нито на безработните, нито на бизнеса. Два пъти съм се опитвала да обявя хубави и не лошо платени свободни места при тях. И двата пъти се сблъсках с такава бюрократщина и формалности, че се отказах, не можех да отделя толкова време за алтруистично начинание със съмнителна рентабилност.

Вместо да улеснят процедурата, за да ги ползват повече работодатели, те така са я усложнили, че си представям колко закъсала фирма трябва да си, че да им изтърпиш условията и да си обявиш мястото при тях. Затва и предлаганите места за по 160 лв заплата. Възможно е да имат колечиствено много работа - тва е щот им е тромава и бюрократична системата на работа. Трябва да се закрият, щот в този им вид полза нулева.



Тема Re: за какво са бюрата по труда?нови [re: Изнepвeнa]  
Автор Antiataka (непознат )
Публикувано21.11.06 18:32



Отговорът е кратък и ясен: за да намират евтино работещи балъци за тарикатите на които ,ама и толкова пари не им се дават





Тема Re: за какво са бюрата по труда?нови [re: тaня]  
АвторKлaвдий (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 09:03



Няма как да ги закрият тези Бюра по труда,защото такава е практиката в Европа, т.е. там също ги има.
Не им завиждай,че работят в тях леличките.Те затова ще си останат със заплати по 200 лева,защото нищо не работят.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.