Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 12.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема CV - по e-mail или на място?  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 14:16



Според вас кой е препоръчителният начин за подаване на CV - по e-mail или на място във фирмата/ организацията в която кандидатствам за работа?

Чувала съм че определено по-добро впечатление прави ако оставиш документите за кандидатстване сам, на място. От друга страна във фирмата, в която съм работила, CV-тата се оставяха на охраната и на практика нямаше никакво значение дали подаваш по мейл или на място... затова се замислих доколко реално има смисъл подаването на място...



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: въпpoc]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 12:11



Подаването на място е много досадно. Особено когато кандидатите са досадни. А тия дето идват на място често са такива. Най па мразим като изрично сме упоменали че документите са подават по имейл и да ми се дотътри в офиса и да ми убие едно 15-ина минутки разказвайки живота си





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: въпpoc]  
Автор rashi (непознат )
Публикувано20.11.06 13:54



Здрасти, няма нужа да подаваш CV-то си лично. Пусни го по мейл-а, като задължително му сложиш снимка и кратко мотивационно писмо (освен ако изрично не е указано друго). Пожелавам ти успех! :)

Изнервена, бихте ли ни казала вие къде сте HR (за да знаем никога да не кандидастваме в твоята фирма, да не ти губим времето) .





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: rashi]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 14:06



О, не, не мисля, че ще помогне, даже напротив - подозирам зла конспирация ако кажа къде работя всички напук ще се втърнете да кандидатствате





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: въпpoc]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано22.11.06 02:06



Щом има посочен мейл-на него!
CV-тата се оставяли на охранта...Аман от индианци БЕЕЕЕЕЕЕ....



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Изнepвeнa]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 09:04



Че едно оставяне на документите 15 минути ли трае?



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: въпpoc]  
АвторKлaвдий (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 11:40



Не мисля ,че е добра идея да се подават документите лично.Първо вероятността да уцелиш подходящия момент за среща не е голяма,и второ няма нужда да се дава повод на разни неграмотни селяндури да ти се правят на велики само защото си имал смелостта да кандидатстваш във фирмата в която те работят.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Жopo]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 11:52



О, понякога и повече време ми отнема да съпроводя до вратата упорит кандидат, използващ удобния случай да се социализира....





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Изнepвeнa]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано22.11.06 13:06



И защо се занимаваш с нещо, което ти е противно?



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: AnnaNik]  
АвторИзнepвeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 15:27



Така ли ти звуча





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Изнepвeнaтa]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано22.11.06 20:41



Ами да. Общо взето всички постинги с ника "изнервена" показват колко е неприятно за тази личност общуването с кандидатстващите за работа. Може в действителност и да не е така, не знам. Като видя постинг на "изнервената" вече предварително знам, че там ще има обвинения и обидни квалификации за хората, търсещи работа. Може би не можеш да излезеш от образ?





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: въпpoc]  
Авторgalalex (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 07:51



Ще ви споделя една случка около съвсем скорошно подаване на CV.Обява във вестник за работа, свързвам се по тел.:Аз:"Добър ден, във връзка с обявата Ви и т.н.н и т.н.Бихте ли ми дали и-меала на който да пратя CV с актуална снимка към него?" Отговор:Диктува ми мейла:"Но трябва да дойдете и лично - в стаята на охраната (?) ще попълните молба и един въпросник!"Аз:"ОК"
Отивам на място, охраната ми подава един лист, почвам да чета.И колкото повече чета, толкова повече ми се уголемяват очите!Какво питат освен обичайните име, презиме, фамилия и т.н.:Името на баща Ви!Името на майка Ви!Къде работи /професия/на баща Ви!Къде работи /професия/ на майка Ви!Точен адрес на баща Ви и майка Ви! Адрес и тел. за връзка на човек с когото сте в роднинска връзка!Адрес и тел. на човек, с когото не сте в роднинска връзка!Къде живеете - вход, етаж, апартамент!При кого и/или с кого живеете-родители или собствено жилище!ЕГН - ПРИ УСЛОВИЕ, ЧЕ ВСЕ ОЩЕ НИТО СА МЕ НАЕЛИ НА РАБОТА, ТА ДА ИМ ТРЯБВА ЗА ТРУДОВИЯ МИ ДОГОВОР НИТО НИЩО!!!!!
Та така.......Няма да коментирам какъв скандал им заформих във връзка със ЗЗЛД. Мъжа ми само каза - супер си постъпила, щото сега ако искат това, какво ли ще поискат, ако недай Боже те назначат на работа.....





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Изнepвeнa]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.06 08:53



Човекът се опитва да завърже полезни контакти.





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: galalex]  
АвторKлaвдий (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 08:56



Това е лудост,страшна фирма няма що.Няма да е лошо такива фирми да бъдат упоменати тук или в други форуми,за да се предпазят бъдещите кандидати.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Изнepвeнa]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.06 08:56



Това е добра възможност за инвестиции и бизнес - можеш да издадеш книга - историята на един безработен - в различни гледни точки и да я филмираш.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: AnnaNik]  
АвторЛъчeзapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 10:33



Първосигнална реакция. Като видиш подобен ник и не очакваш в темата да тече мед, нали.

Айде отсега нататък ще виждаш Лъчезарната, за да не четеш с предубеденост.





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчeзapнaтa]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.06 10:47



Това е друго вече.


Как бихте предпочели хората да влизат при вас - усмихнати или намусени?



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчeзapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 10:57



Имам по-добри истории за писане и филмиране. Да не мислиш че на някой му пука за бедата на безработния? правят се на самаряни във форума, чешат си езиците благородството им само на думи. а когато трябва да се свърши нещо ела да видиш кой помага реално.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчeзapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 11:15



Как бихте предпочели да се казва един кандидат - Грую или Звездомир?! Айде да не се втелясваме в "посланието", което носи името....



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчeзapнaтa]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.06 11:16



Анализирайки ситуацията в България си мисля, че нещастните истории и драмите (тип сапунени опери) ще имат много по-голям интерес, отколкото една "успешна история" с хепиенд.

Със сигурност единствените хора на които им пука са близките на самия безработен.

Това което до момента ми прави впечатление е следния (може би грешен извод): кандидатстващите се делят на:
- много съм зле и искам работа (да си оправя положението, нуждая се от нея);
- много съм добър и искам тази работа;



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчeзapнaтa]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.06 11:17



Името няма значение, но бих искал като го погледна да е усмихнат и чист.. първото впечатление, при първия поглед е важно, поне за мен.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчeзapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 11:44



Аз съм много усмихната и много чиста. И на пръв, и на всякакъв поглед.

Първото лично впечатление е друго. Аз говоря за изводи по име или заглавие - чиста предубеденост.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчeзapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 11:48



3. много съм добър и просто искам да се пробвам
4. добър, лош, абе дай да се пробвам
5.
6.
7.
.....
направо не се делят/групират, ами всеки си е башка луд и така е весело





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчeзapнaтa]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.06 12:27



Харесвам такива хора.


Имах предвид друго - когато с определен ник се показва състояние - изнервена, усмихната, ядосана, лъчезарна... то е съвсем нормално хората вече да са предубедени към думите на ника (а не на самия човек).

Ако например снимаме трима произволни човека и над всеки от тях поставим надпис - ядосан, щастлив и изнервен... след това го покажем на 9 групи хорам съм сигурен че ще покажат поне още три признака по които въпросния човек би бил в описаното от нас (него) състояние.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчeзapнaтa]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.06 12:28



Дали да не се пробвам?





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчka (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 12:33



ти не си ли ... момиченце?!?!





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчka]  
Автор expat ()
Публикувано23.11.06 13:05



Не

, не съм.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчka-пoмpъчka (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 13:17



ъ

а така хубаво си говорихме...



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчeзapнaтa]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано23.11.06 15:41



Всъщност никът не е от особено значение, думата ми беше за отношението към търсещите работа. Има истина в думите ти и възмущението ти, разбирам те прекрасно. Наистина е доста неприятно да те занимават с лични истории, които нито ти влизат в работата, нито пък те интересуват, отделно ти губят времето, в което би могъл да свършиш по-полезни неща от това да играеш ролята на психоаналитик. Но това не е ли част от работата? Всички тези хора се нуждаят от работа, от пари най-вече. Стараят се да направят оптимално добро впечатление и често действат далеч не по най-добрия начин.
Предполагам, че в реала не рагираш така, както тук, не ги обиждаш и не ги упрекваш за нелепото им поведение. Надявам се, че всъщност си добър човек и разбираш защо се случва всичко това. Просто ползваш клуба като отдушник
Извинявай за намесата ми, тук всеки е свободен да пише каквото си иска. Просто от подобни изказвания, обясняващи какви мижитурки са всъщност кандидатстващите за работа се създава впечатление, че ейчарите са някакви самовлюбени парвенюта, които са решили, че държат в ръцете си хорските съдби. Изгражда се образ като този на митничарите, катаджиите или данъчните - грозен и отблъскващ. Уж човекът трябва да помогне, а той се гаври с теб. Апропо, твърде показателна за това е практиката да не се дава обратна информация на кандидатстващите. Двайсетина мейла се изпращат за броени минути, да, досадно е да го правиш, но го дължиш на човека, който се надява на теб. Ако не на човека, то поне на професионалното си достойнство.
Надявам се да не те засягам с нещо, и през ум не ми минава да те нараня с нещо.
П.П. вчера четох в рунета за разни там невербални визуални контакти по време на преговори. Че на араби никога не трябва да показваш по никой начин подметката на обувките си, че на немец не трябва да показваш знака с пръсти за ОК и т.н. Накрая изводът на автора бе, че най-добрият начин да постигнеш разбирателство е да се усмихваш. Това на абсолютно всички езици и във всички националности означава едно и също



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: AnnaNik]  
АвторЛъчka (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 17:21



Благодаря за съдържателното и обстойно мнение; разбирам те прекрасно, права си за всичко, напълно те подкрепям по всяка точка и подточка от мнението ти.

Няма за какво да се засягам - да, като ползвам нета за отдушник, аз допринасям за изграждането на този противен образ на ейчара - но статистически погледнато с мене и без мене....

Както вече написах - важното е WHO YOU ARE and WHAT YOU DO, а не WHAT YOU SEEM TO BE в имагинерното пространство (където btw ми е омръзнало от "ангелчета" с прикрити рогца)

аре, топла вечер, да ти върви по вода и да ти тече по любов





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчka-пoмpъчka]  
Автор expat ()
Публикувано24.11.06 09:39



Какво ни пречи да продължим да си говорим?

Или пола е определящ.... за комуникацията?





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчka (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 10:44



практиката показва че е определящ...за вида на комуникацията... междуполовата все на невербална я обръщате





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчka]  
Автор expat ()
Публикувано24.11.06 11:44



И сега комуникацията ни е "невербална" - тоест писмена

.

Всъщност комуникацията е комплексна винаги когато средата позволява повече от един канал - жестове, поведение, глас..

Сексистка ли си?



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчka (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 12:03



Професионалният ми статус не позволява да проявявам дискиминация на основа на пол, раса, народност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчka]  
Автор expat ()
Публикувано24.11.06 12:16



Добро познаване на правната материя



Тогава:
- страх от възможна невербална комуникация;
- нежелание за комуникация;

със субекти от мъжки пол?

Или може би страх от "на лов за спомени" ?



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчka (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 13:19



не, никакъв страх - живея на принципа No mercy No fear


ама стига за мен, обърнахме го на чат



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчka]  
Автор expat ()
Публикувано24.11.06 13:23



Да, така е... съжалявам



Kaкви други принципи имаш.. ?

<P ID="edit">

Редактирано от expat на 24.11.06 14:28.



Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: expat]  
АвторЛъчka (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 16:01



казах ти, не е тук мястото

остави си домашния адрес и ще разбереш





Тема Re: CV - по e-mail или на място?нови [re: Лъчka]  
Автор expat ()
Публикувано24.11.06 16:28



Може ли електронния - expat@dir.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.