Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 28.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема АПЕЛ КЪМ HR-ите и ПРОВЕЖДАЩИТЕ ИНТРВЮТАнови  
Авторбяcнa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 15:26



Здравейте,

много моля, когато след проведено интервю, обещаете, че в даден срок ще се свържете с кандидата, за да му дадете отговор за това дали е одобрен или не да намирате начин да спазвате обещанието си. Ужасно е неприятно за кандидата да очаква оговор, а от другата страна да няма нищо. По този начин ни улеснявате в избора на работно място, защото ако знаем, че не сме одобрени от едно място, без съжаление ще приемем друго, което е да речем по нискоквалифицирано или с по-ниско заплащане. Апелирам към вас, Вършете си работата до край!!!!Омръзна ми да ме лъжат "ще ви се обадим в еди какъв срок и нищо, това е така вече на 7 интервюта!!!!Или поне уточнявайте, че ако не се обадите в уречения срок, това значи "неодобрен", мисля си че поне това не ви коства нищо, след като сте толкова ангажирани, че да не си довършите работата. И си мисля, че това е така, защото никой не ви контролира в това отношение...
Е това е, от мен, моля замислете се изтински върху горенаписаното!!!!!!



Тема По-добренови [re: бяcнa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.10.06 10:16



ли ще се почувстваш, ако не са те допуснали до интервю, а получиш не едно, а две благодарствени писма за отличното ти представяне, завършващо с извинение, че не са те взели, но ще те включат в базата данни за следващи конкурси ?





Тема Re: АПЕЛ КЪМ HR-ите и ПРОВЕЖДАЩИТЕ ИНТРВЮТАнови [re: бяcнa]  
АвторO1 (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 21:27



Ти явно не разбираш терминологията на лицемерието.
Когато ти отговорят, че ще ти се обадят, това е индикация, че не представляваш никакъв интерес.
Какво очакваш тогава?
Ако представляваш интерес, резултата ще е друг.
ПРочети си поста- ти нервничиш, което е индикация за всеки, който има усет.
Кому е нужна нервна и бясна "работничка", със съмнителни умения?
Ако ти кажат в лицето че си грозна стара, дебела ,необразована , очилата, неприятна, неподходяща за работата, дали ще се чувствуваш по добре?

Така че не "бесней", ако обичаш ...моля!

Често се "случват" кандидати, които имат такъв външен вид, правопис и претенции, че започваш да получаваш аритмия, колики или спазми.
А една "бясна", замалко не счупи стъклото на вратата, когато и казах, че работното място вече е заето/което въобще не беше вярно/ но "женичката" с тегло около 100 килца, видимо не беше наред с главата.....





Тема Re: АПЕЛ КЪМ HR-ите и ПРОВЕЖДАЩИТЕ ИНТРВЮТАнови [re: O1]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано15.10.06 22:34



Аз пък я разбирам - търсенето на работа може да бъде много изнервящо и това, че е решила да изпусне пара в клубовете, далеч не означава, че се представя така и на интервютата.
Работодатели, които не изпращат отказ, само показват, че не вземат кандидатите насериозно - никой не трябва да го приема като лична оценка!!!

Freiheit ist die Freiheit der Andersdenkenden.


Тема Re: АПЕЛ КЪМ HR-ите и ПРОВЕЖДАЩИТЕ ИНТРВЮТАнови [re: steinbock]  
АвторKлaвдий (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:03



Работодатели които нямат очи и дупе да изпратят отказ сами показват на кандидатстващите че не си е заслужавало да започват при тях.Затова форумите ще се пълнят с имената им.



Тема Re: АПЕЛ КЪМ HR-ите и ПРОВЕЖДАЩИТЕ ИНТРВЮТАнови [re: Kлaвдий]  
Авторбяcнa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 18:37



О1 мисля, че е глупаво да си вадиш заключения за мен, както и да ми правиш квалификации от прякора ми в този форум!!!
А, относно обсъждането ти на кандидатите за рбота, по външен вид, въобще не ми се говори, все пак не всички кандидатстват за работа като фотомодели....аз си мислех, че като отида на интервю са важни други критерии....но явно съм се объркала...



Тема Re: АПЕЛ КЪМ HR-ите и ПРОВЕЖДАЩИТЕ ИНТРВЮТАнови [re: бяcнa]  
Автор your_heart (непознат )
Публикувано16.10.06 20:27



за съжаление в България жените все още ги избират според това
"дали стават...".А колкото до квалификациите на тези като O1,това само едни заядливци.Да бяха предложили нещо поне.



Тема Re: АПЕЛ КЪМ HR-ите и ПРОВЕЖДАЩИТЕ ИНТРВЮТАнови [re: O1]  
АвторKлaвдий (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 04:37



За съжаление в България пак сме изправени пред поредната лоша практика на повечето HR отдели или компании.
Никой не си дава сметка ,че това бие най-вече върху имиджа на съответния човек и фирма.Нали се сещате ,София не е чак толкова голяма ,всичко се разбира много бързо.



Тема Не всичко е пари...нови [re: O1]  
Авторнeбяcнa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 10:04



Вие не правите разлика между лицемерие и възпитание. Възпитаното и любезно отношение е предпоставка за взаимно уважение. Разберете, че там (развититие пазарни икономики), от където се опитвате да откраднете know-how (как се работи) вашата работа, правят разлика. Ако продължавате с подобна практика, рискувате да загубите клиентите си и конкуренцията в лицето на европейския пазар много скоро ще ви погълне. Знаете, че 2007 година ще отвори пазара на нискоквалифицираните ни работници и фалитите в българксите HR-фирми ще бъдат масови....За работодатели, които имат подобна практика на неуважение и нелюбезно отношение към работниците си, важи същото. Те и сега губят от липсата на лоялност от персонала.



Тема Re: По-добренови [re: nbb]  
Авторнeбяcнa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 10:08



Да, определено!

Освен това, какво пречи да спазвате принципа на ТОЧНОСТТА. Ако нямате намерение да пращате писма и/или отговаряте, защо трябва да споменавате въобще какъвто и да е срок?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.