Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 16.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 18:21



Престанете да си пускате автобиографиите за позиции за които не покривате и половината от посочените изисквания.

Престанете да пускате автобиографии "ПО ОБЯВАТА" и да очаквате друг да определи по коя точно обява кандидатствате - много вероятно е да не сте подходящи за нито една от ОБЯВЕНИТЕ ПЕТ позиции към съответния момент и затова ви трудно да назовете за какво кандидатствате? Или сте толко тъпи да мислите че от другата страна има врачка с една единствена пусната обява?!

Когато почнете да се съобразявате, обещавам да ми остава време за обратна връзка след интервю. Дотогава времето ми го ядат недобросъвестни или откровено глупави кандидати с неадекватно пуснатите си автобиографии. точка.





Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: Изнepвeнa]  
АвторMrs. (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 22:01



обзе ме ужас като прочетох.....



Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: Mrs.]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 08:11



Ако работата те изнервя- смени я





Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: Жopo]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 09:52



Не ме изнервя работата а дебилното животно КАНДИДАТ



И ми е приятно да се нервя, ако искаш да знаеш



Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: Изнepвeнa]  
АвторПeтpoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:43



Колко си семпла...нямам думи. Да се чуди човек кой ти е дал достъп до компютър.



Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: Изнepвeнa]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:49



Ами като ти е приятно- нервирай се. И стига си обиждала хората около теб- така няма да прокопсаш.



Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: Пeтpoвa]  
Авторбяcнa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 13:45



Не мога да повярвам, че подобен човек, обиждаш по подобен начин кандидатие, работи като HR.....ми нали точно това ти е част от работата бе мила- да отсяваш кандидати, ако имаш забележки, не ги викаш на интервю...и аз се присъединявам към Мнението на Жоро, просто си смени работата, със сигурност тя не е за теб...



Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: Изнepвeнa]  
Автор marinka (непознат )
Публикувано13.10.06 15:36



Изнервена държите се невъзпитано - казвате "престанете" сякаш ни познавате всички тук лично и всички сме пращали биографии кога трябва и кога не.

Запитвали ли сте се защо кандидатите го правят? Защото са тъпи? Да, кажем, че за това. Но и поради още една причина. Обявата, която сте публикували не ги е спряла.

Искам да ви представя другата гледна точка - на търсещите работа и сама да се убедите, че обявите за работа имат мноого кусури.

(1) Досега не съм видял обява, която да описва типичният работен ден. Описание на типичния работен ден, ама до най-малката подробност, ще даде най-пълна представа за работата. Тогава ще има много голяма вероятност неподходящите кандидати да си представят за какво става дума и сами да се разубедят да подават молба за нещо, което не могат да вършат.

(2) Работодателите не се контролират един друг за пскането на лъжливи обяви. Сигурно нямат време за това. Но пък си губят времето да четат неадекватни биографии.

Какво имам предвид тук: пълно е с обяви, които казват, че искат едни неща, а в крайна сметка се оказва, че реално не ги искат. Кандидатствал съм за място, където по неясни за мен причини бяха написали, че искат два чужди езика. Оказа се, че искат само един. На друго място искаха биография на английски. На интервюто се оказа, че работата изобщо не изисквала английски.

Ами като стават такива неща, нормално е хората да пробват да кандидатстват и за места, чиито изисквания не покриват, като предполагат (от опит!), че повечето от тези изисквания са преувелични.

Да добавя: правило е да се пише, че се изисква "перфектен английски", или френски или какъвто и да е там. Като прочета "перфектен" пред някакъв чужд език, веднага си правя изводи за този, който е писал обявата. Абе хора от човешките ресурси, не знам дали вие конкретно правите така, обръщам се към цялата гилдия, бива ли да сте толкова некадърни, точно вие дето трябва да измервате кадърността у хората?? Давате ли си сметка каво значи перфектен чужд език? Ми то в България сигурно не повече от 50 души говорят перфектно английски.

(3) 99,9 % от обявите поставят неясни изисквания. Просто ЧР нямат критерии за качество. Поставят изисквания, но в тези изисквания не са изяснени критериите. Кой ви е критерият за перфектен английски? Кой ви е критерият за "умение за работа в екип"? Кой ви е критерият за "компютърна грамотност"? Кой ви е критерият за "атрактивно заплащане"? Мога да продължавам така до безкрай.

Айде напишете: искаме човек с английски, с мин. еди колко си точки от еди кой си изпит. Тогава сульо и пульо нямат да подават биографии.

(4) вече е създадена култура на враждебност между тези, които подбират и тези, които кандидатстват за работа.

Класически пример - пиша аз биографии, мотив. писма, щуротии и накрая даже едно потвърждение, не получавам, че сте ги получили. Ще кажете нямате време да отговаряте на всички. Ами ИЗМИСЛЕТЕ ГО как да стане. На един инженер като му кажат направи мост в Япония, дето постоянно стават земетресения и духат ветрове и не знам си какво, не хленчи "ами много е трудно". ТОЛКОВА ЛИ НЯМАТЕ ВЪОБРАЖЕНИЕ?

Други съществени стъпки - винаги, ама винаги, българските фирми (или агенции за подбор на персонал) държат да "изхитрят" кандидатстващия като го държат в неведение. Неведение какво ще се прави, ама наистина какво ще се прави; неведение за условията на труд и НЕВЕДЕНИЕ ЗА ЗАПЛАЩАНЕТО.

А за интервютата - е там просто умствената пустота на вашата гилдия блести! Като чуя на интервю "Каква ви е мотивацията", "Какви са ви плановете" и прочие малоумщини ми се повръща.

В такава враждебна обстановка никой няма да се замисли да прояви уважение като ви спести една неадкетватна биография. Аз също пращам биографии "на килограм", какво ми пука, като и без това никой няма да ми отговори.

Вие сте тези, които трябва да промените процеса. Вие сте психолозите, конфликтолозите или каквито там сте, но за вас се предполага, че имате квалификацията да общувате конструктивно.

Аз също имам идеи какео може да се направи, макар че не ми е работа и никой няма да ми плати, ако се интересувате пратете ми лично съобщение. Между другото вече направих едно предложение, в началото, да описвате типичния работен ден.



Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: marinka]  
АвторAнa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 15:54



Маринка, мислиш ли, че си струваше да се хабиш толкова за един очевидно посредствен човек, който няма начин да проумее и едно изречение от написаното. Дано някой друг все пак го намери за полезно.



Тема Re: АПЕЛ КЪМ КАНДИДАТСТВАЩИТЕ ЗА РАБОТАнови [re: marinka]  
АвторИзнepвeнa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 16:17



Всичко това е много "хубаво", но не е отговор на моя призив. Никак не е трудно и мозъкоемно кандидатстващия да напише в заглавието на мейла "Кандидатствам за позиция Х" отнема колко - 7 секунди?
Или пък да си настрои на пощата поискване на автоматична обратна разписка за да не съмнява дали мейлът му е била получен?

Непокриването на условия като "перфектен" английски не може да се сравни с непокриването на 80% от ОБЕКТИВНИ условия в обявата - забележи измерими такива, а не имагинерни. Или имаш съответното образование или го нямаш. Никой не ти говори тук за "умения за работа в екип".

И на кого правите напук с тия автобиографии "на килограм"? Какво печели търговеца на мобилни телефони като си пуска кандидатура за финансов анализатор?? Каква е перспективата на един екскурзовод да стане Началник отдел Клиенти в сектор нямаш нищо общо с туризма?? Защо Мениджър продажби на автомобилни гуми се счета подходящ за директор продажби в банков клон?? На тия хора каква може да им е файдата от пускане на сивита? Че ще ми загуби още някоя друга минута? Струва ли си усилието?

Работодателите да контролират пускането на фалшиви обяви - я пак?!?

Документи на английски казваш - ами дразня се да получа документи на английски. Ние сме в БЪЛГАРИЯ И ПИШЕМ НА БЪЛГАРСКИ. Даже мисля да съобщавам още в обявата - документи на език различен от местния ще бъдат засилвани директно към кръглата папка!

Радвам се че предизвиках дискусия. Дано страните си вземат някаква поука, а да не остане до ниво плещене и обиди във форумното пространство.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.