Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 28.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Купуват работници като футболиститенови  
АвторБaтkoв-Kakoв (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 08:02



Фирмите да вземат пример от футболните клубове и да продават най-добрите си работници срещу трансферна сума. Революционното предложение направи шефът на Българската стопанска камара Божидар Данев вчера. Според него това може да стане с въвеждането на етичен кодекс на работодателите.
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-10-03&article=162787



Тема Re: Купуват работници като футболиститенови [re: Бaтkoв-Kakoв]  
Автор citizen_of_the_world (непознат )
Публикувано03.10.06 10:10



"Купуват работници като футболистите
Така ще спрат кражбите на кадърни служители между фирмите


Фирмите да вземат пример от футболните клубове и да продават най-добрите си работници срещу трансферна сума. Революционното предложение направи шефът на Българската стопанска камара Божидар Данев вчера. Според него това може да стане с въвеждането на етичен кодекс на работодателите.
Фирмите вече масово си крадат квалифицираните кадри. Никой не влага пари в обучението на работника, защото ще му го вземат веднага щом го подготви. Затова новата фирма трябва да изплати на старата всички инвестиции, които е вложила в своя служител, смята Данев.
Според него бизнесът вече има драматична нужда от работна ръка. Търсят се стругари, фрезисти, заварчици. По заповед на премиера Сергей Станишев Ивайло Калфин пише план откъде могат да се внесат нужните кадри".



Брей,тц тц тц,гледам и не вярвам на ушите си

.То бива простотия и наглост,ама това надминава всякакви граници.Архикомуниста Данов да не си въобразява,че е робовладелец от Сиера Леоне.Ами като на някой му крадат работниците,тоя същият да вземе да направи така,че те да не бягат от него.Другаря Данов си мисли че ние сме му крепостни селяни и ще ни "продава".Вместо да говори за добро заплащане,добри условия на труд и бъдещи перспективи от този сорт,тоя седнал да плаши хората.Но няма да го огреее,тепърва този Бг-измислен бизнес ще жъне горчивите плодове на своя труд!!!



Тема Re: Купуват работници като футболиститенови [re: Бaтkoв-Kakoв]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано03.10.06 12:04



По-голяма глупост не бях чел наскоро... Явно някой бая се е напил преди да измисли подобна схема... На др. Данев сигурно му е много кофти, че взема работници за 200 лева заплата, и те като се осеферят малко, и си намират нормална работа... Еми няма как... хората са измизлили една думичка "МОТИВАЦИЯ" - сигурно не напразно...

Just a genius



Тема Re: Купуват работници като футболиститенови [re: Бaтkoв-Kakoв]  
АвторKлaвдий (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 13:33



"Важна е трансферната сума, с нашта система 4-4-2..."
Ми да помисля малко....ОК, моите работодатели са вложили толкова много пари за обучението ми ( при единия работих 6 години), че сега като се замисля под 50 хил. не мога да падна.
Някой иска ли сега да работя за него?





Тема Re: Купуват работници като футболиститенови [re: Blake]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано03.10.06 19:13



За първи път ще си позволя да не съм съгласен изобщо с теб. Мисля, че знаеш, че 43% от това което плаща работодатела ти за труда който полагаш(без значение от качеството) отива за осигуровка, процент почти 2пъти по-голям от всяка нормална държава. Ти викаш кво ме интересува колко е осигуровката, аз с 200лв. не мога да карам, но този дето плаща го интересува общата сума на цената на труда, а не само това което при теб отива. ДОД е съвсем отделно натрупване към това общото. Бих попитал, защо всеки протестира срещу работодателите, а никой не протестира с/у държавата която определя правилата на играта? Май държавата, а не работодатела е изчислил, че с 200лв. се живее нормално и за по-нормален от този живот трябва да плащаш ДОД.
Относно обучението защо да влагаш пари в някой, като е по-евтино да го наемеш с малко по-добри условия от конкурента ти? След като бъдещите работници имат пари да плащат за калпавото ни образование да си намерят и сами да си вложат и за качествено обучение. Все пак те ще си берат плодовете, един работодател като не ги оцени, има и други.

Всеки който плаща има право да избира за какво да плаща. Работодатела за каква работна ръка колко и потребитела за вносна стока или българска

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Още по темата.....нови [re: Blake]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано03.10.06 20:42





Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Купуват работници като футболиститенови [re: backinblack]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано04.10.06 08:23



В отговор на:

Мисля, че знаеш, че 43% от това което плаща работодатела ти за труда който полагаш(без значение от качеството) отива за осигуровка, процент почти 2пъти по-голям от всяка нормална държава




това просто не е вярно. или по-точно вярно е, но не съвсем. Вярно е, че в по-нормалните държави работниците сами си плащат голяма част от осигуровките, но ги плащат от значително по-високите заплати, които получават. На мен ми се струва, че за работодателя е все едно дали ще плаща 250 лева на работника, а той ще си внася 50 лева или ще е както сега.

В отговор на:

Бих попитал, защо всеки протестира срещу работодателите, а никой не протестира с/у държавата която определя правилата на играта?



протестират хората и срещу държавата. просто темата тук е друга.
Също така си намират пари и си ги влагат в качествено обучение, но след това искат да си ги "избият" тези инвестиции. Което не става със заплата от 200, 300, че дори и 500 лева. И затова отиват в чужбина, пък на вас сега ще ви се налага да си внасяте виетнамци и всякви други джагатайци.

Те това е. трудът също като капиталът и земята си има цена. Казал го е Маркс



Тема Re: Купуват работници като футболиститенови [re: f(x)dx]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.10.06 11:07



това просто не е вярно. или по-точно вярно е, но не съвсем. Вярно е, че в по-нормалните държави работниците сами си плащат голяма част от осигуровките, но ги плащат от значително по-високите заплати, които получават. На мен ми се струва, че за работодателя е все едно дали ще плаща 250 лева на работника, а той ще си внася 50 лева или ще е както сега.

Сещаш ли се, че и тука ако работника си плащаше тези разходи, а не работодатела, заплатите щяха да са поне с 50% по-високи. Мисля, че от счетоводство разбираш повече от мен и не е нужно да ти обяснявам, че преди да кредитираш, трябва да си дебитирал

.
Иначе за работодатела е все едно на кого, ще даде цялата сума, но ако я даваше на работника, а той си плаща статистиката за равнището на доходите щеше да е друга. Сега май се получава, че трябва да се състезаваме по-доходи с тези които по по-друг начин изчисляват.

протестират хората и срещу държавата. просто темата тук е друга.
Също така си намират пари и си ги влагат в качествено обучение, но след това искат да си ги "избият" тези инвестиции. Което не става със заплата от 200, 300, че дори и 500 лева. И затова отиват в чужбина, пък на вас сега ще ви се налага да си внасяте виетнамци и всякви други джагатайци.


Мдааа, абсолютно права си, труда е стока и всеки който плаща има право на избор, а също и този който продава. Добре ще се отрази на всички либерализацията на трудовия пазар

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Купуват работници като футболиститенови [re: backinblack]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.10.06 12:26



Извинявай, ама сигурен ли си, че през времето, през което работодателя ми е плащал заплати, осигуровки, обучение и т.н., аз не съм му донесъл доста повече пари? В общия случай, освен ако не съм пълно дърво и/или човек без никакъв опит, работодателя ме е наел, аз работя за него и му генерирам ПЕЧАЛБА (доста по-голяма от разходите му по мен).

А сега да разгледаме и случая, в който не съм добре обучен за работата си и работодателя ме праща на обучение (или общо казано прави разходи за това). В този случай е изцяло от негов интерес: а) да се подсигури по някакъв начин (например договор или т.н.), че аз известно време ще работя само за него и/или нямам право да напускам; или б) ще ме мотивира достатъчно, за да не ми минават през главата мисли за смяна на работата.

А какво се получава с искането на др. Данев - аз да му стана на него (или на който и да е работодател) ЛИЧЕН РОБ, и да търгува с мене като с кило домати. Не, благодаря. Разчита се, че работодателя Х ще си намери балък да му работи за 200 лева, и който става РОБ и бива продаден ако случайно робовладелеца му се съгласи.

Ако работодателя мисли с перспектива, ще се погрижи аз да бъда доволен и да не стават изцепки. Ето например сегашния ми работодател е такъв. Получавал съм вече няколко предложения за смяна на работата, но те просто не ме интересуват, въпреки, че някои от предложенията бяха доста примамливи. Общо взето, положението е такова, че някой трябва да ми предложи наистина неустоима оферта, за да я приема (10-20% по-висока заплата не ме блазни изобщо). Не ми казвай, че и ти не си така...

Just a genius



Тема Re: Купуват работници като футболиститенови [re: f(x)dx]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано04.10.06 12:42



При заплата 600 лв. се внасят около 270 лв. осигуровки, доколкото си спомням. Яка сума. Който и да ги внася, все са ми много, почти половината от заплатата. В повечето случаи за работодателя е еднозначно дали ще дава парите на работника или на държавата, така или иначе ги дава. Дефакто, този работник "струва" близо 900 лв. Така разсъждават работодателите и, да си призная, има логика. Особено като се вземе предвид, че не държавата е направила от този човек професионалист, а пак същата фирма, която го е обучила.

Има и друго, не за всеки бранш има някакво обучение. А има и ресори, за които изобщо няма никакво обучение, сам трябва да се бъхтиш. Например работата със стандартите, сертифицирането на стоките, оценяването на съответствието. Няма къде да научиш всичко това, освен от собствен опит.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.