Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 24.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Стажнови  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 15:53



Искам да попитам дали някой знае как стои въпросът със стажовете. В момента съм студентка и желая да започна да трупам опит по специалността. Във всички обяви на утвърдени фирми пише, че търсят човек с 5 или 10 години трудов стаж на съответната позиция в сериозна фирма. Никой не търси човек току-що излязъл от университета. Та по тази причина се замислих, че ако искам да имам ХУБАВА работа някой ден трябва да имам стаж в сериозна фирма. А сериозните фирми...да пак стигам до там - не желаят да назначат хора без опит. Та от къде трябва да започна?

Наистина съм объркана. А най-голямото ми желание сега е някой ден да си работя по специалността. Къде да трупам този вече исторически трудов стаж по специалността?



Тема Re: Стаж [re: lva]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано07.09.06 18:50



Виж staj.bg.

Но сега не е сезона за стажове. напролет пак. Има ограничен брой фирми, които предлагат стаж и през зимата, но зависи каква специалност изучаваш в университета.

Това:
"Във всички обяви на утвърдени фирми пише, че търсят човек с 5 или 10 години трудов стаж на съответната позиция в сериозна фирма"
вече не е вярно. Поне за сериозните фирми.
Но е правилно и важно да имаш стажове като студент, така че дерзай.

Освен това можеш да се обърнеш към кариерния център в университета си или към кариерния център на близкия университет, ако твоя си няма.
Ето линк да провериш:
http://careercenters.staj.bg
Къде точно се намиира - провери в университета или им звънни да ти обяснят. Хората там са обучени и квалифицирани за това.

Успех и ако имаш трудности - питай.



"Щастието, Санчо..."

Тема Re: Стажнови [re: .Luckie.]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 18:50



Благодаря ти за отговора - подейства ми наистина успокояващо, защото най-малкото ми каза, че има кой да отговори на всичките ми въпроси и да ме ориентира в избора.

Проблемът е именно в ориентацията. Уча точно каквото искам - хибридна специалност между икономически и инженерни науки. Все още сама не знам към кой сектор да се насоча. През лятото може би ще отида в Германия за стаж в Bosch, но тук изниква другият проблем - в биографията си нямам и един ден трудов стаж и това, че ще работя в друга страна, на друг език и в чужда култура, меко казано ме плаши. Имам амбицията да уча и да се развивам, но страхът от новото си е страх.

Още веднъж - благодаря за отговора!



Тема Re: Стажнови [re: lva]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано20.09.06 19:41



"...тук изниква другият проблем - в биографията си нямам и един ден трудов стаж и това, че ще работя в друга страна, на друг език и в чужда култура, меко казано ме плаши. Имам амбицията да уча и да се развивам, но страхът от новото си е страх. "

Това не би трябвало да е повод за безспокойство. Стажантът се наема с презумпцията, че няма стаж. А за езика, чужбина и т.н. - това е начина да се научиш и да го преодолееш. Все пак сме 2006 г. - светът стана глобален. Нищо че трудно се вижда от България.



"Щастието, Санчо..."


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.