Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 02.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема псевдо-обявите "за заблуда"  
Автор ninochka ()
Публикувано16.08.06 16:09



Това е, за да изразя колко вече съм почти сигурна, че ВСИЧКИ ГОЛЕМИ КОМПАНИИ И НЕ ТОЛКОВА ГОЛЕМИ пускат обяви, за които вече си имат хора!!!
Дълго време се заблуждавах, че само в администрацията си правят труда да пускат конкурс, дори и при ясен човек... Същевременно подавах документи 2-3 пъти в Глобул, МТел, БТК, Вивател, Нестле, Bulbank и НИ ЗВУК НИ СТОН, като следва да се има предвид че отговарям изцяло или преобладаващо на изискуемия профил?!?!? ...включително опит, а и сега към момента работя и то на позиция в международен отдел в централна държавна администрация... И се чудех защо ли, когато разбрах, че дори и частните фирми и то особено големите били задължени да наемат с конкурс, щото били сертифицирани по ISO!!!!!!


И вече не се чудя защо не се обаждат, вече всъщност и не подавам при тях: подбирам си и подминавам...

Вие какво мислите по въпроса - да не би пък да бъркам... че все ми се иска да вярвам в доброто...



Тема Бъркаш. [re: ninochka]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 17:55



Може да отговаряш изцяло...но според теб. Не и според работодателя!





Тема Re: псевдо-обявите "за заблуда" [re: ninochka]  
АвторMyлe (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 18:46




Ето так, обювите спират!
И няма рекламации, няма оплаквания, няма шефове и подчинени!
Така се решава и есологичния порблем!
Да спи зло под камък:


Пусни такава обява де?

И кво от това, че хората страдат?



Тема Re: Бъркаш. [re: .]  
Автор ninochka ()
Публикувано17.08.06 11:09



ами отговарям напълно според това, което те са посочили в обявата, което си е единствения ориентир и критерий за втория етап - интервюто
2 пъти минимум ми се е случвало НАПЪЛНО да покривам изисквания по обява и да нямам викване за интервю: в Глобул и в Булбанк
а отделно ми се е случвало в тези големите да не ме викват, когато отговарям ПОЧТИ ИЗЦЯЛО и навсякъде другаде биха ме викнали, за да ме вдият лично и преценят тежестите опит-умения&мотивация...

и в крайна сметка - смяташ, че няма 'кухи' обяви ли???

благодаря ви, че участвате в дискусията - този въпрос ми се вижда много важен...



Тема Re: Бъркаш. [re: ninochka]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 13:28



Мислиш ли, че някой ще си губи времето да пуска скъпи обяви при вече взето решение. Пък и защо не помислиш, че може би има и други по-конкурентни кандидатури, попаднали в шортлиста? Погледни по-глобално - може и да работиш във фирма, която предлага по-високо възнаграждение на пазара и просто няма смисъл да те викат...



Тема Re: [re: пич]  
Автор ninochka ()
Публикувано17.08.06 14:24



ами да, така мисля - усещах, че е нереално просто ей така от обява да ме вземат в такава компания: сега вече и намерих при4ина да пръскат пари за обяви, а именно: ИСО сертификата и да заблуждават за качествен подбор...

иначе работя в администрация и заплатата ти е предполагам ясно за кво става въпрос



но пък - честно, някой да не би да смята, че току тъй се почва в МТел, Глобул, Булбанк... даже тук четох вече за Булбанк ЧР, а съм чувала за БОРБА между силни връзки дори за оператор на телефон в МТел...



Тема Re: [re: ninochka]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 18:09



Такава глупост не бях чувал - никъде в ISO, поне версиите, които познавам, не се говори за задължителна обява за подбор. Явно държавната организация ти е промила мозъка. Не мислиш ли, че има и варианти с вътрешен избор или друго. Явно пък не е случайно, че от всички компании ти отказват. Дали има телефони за контакт в СВто ти случайно?



Тема Re: [re: пич]  
Автор ninochka ()
Публикувано17.08.06 22:39



?!?!? какъв смисъл виждаш в такива агресивни и груби приказки... и то към човек, който изобщо не познаваш, нито пък ти е дал какъвто и да е повод за такава реакция





Тема Re: [re: ninochka]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 09:42



Целта не е да бъда груб или агресивен, а да се замислиш дали всъщност разсъжденията ти са на прав път. В крайна сметка, никой работодател не може да бъде обвинен какви хора наема - по никой закон или стандарт за качество. И е несериозно да се смята, че толкова много големи фирми всички ти отказват поради някакви измислени причини.
Освен за подбор обявите често се публикуват и за проучване на пазара на труда, за изграждане на работодателска марка, набира на кандидати за база данни и какви ли още не причини. Понякога от всички кандидати ни един не става, друг път има много конкурентни кандидатури.
А и може да се замислиш дали работа в толкова голяма компания е толкова голямо предимство...



Тема Re: псевдо-обявите "за заблуда" [re: ninochka]  
Автор1OOwasps (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 15:53



Първо искам да ти кажа, че имам професионале опит 8 години и съм сменила и в момента работя на 4 работно място. В частни фирми средни по размер. Уверявам те , че и на 4 места съм кандидатствала по обява, викали са ме на интервю и след тест/професионален, а не психологичен или някакъв друг/ съм получавала так желаната работа. В момента пак искам да си сменя работата, но не просто да напусна, а да си намеря по-добра работа. Личната ми статистика е следната: от 10 подадени документи не са ми се обадили само от 1 място. Пиша всичко това, за да те убедя,че не всички овяви са за заблуда и мога да ти изтъкна няколко причини поради които не те викат.
1/ както някой ти беше казал, ти може да си мислиш, че отговаряш на изискванията, но не и потенциалния работодател.
2/ не мисли, че опитът в държавната администрация те прави привлекателен кандидат. Повечето работодатели не взимат чиновници на работа. Причините са , че в повечето частни фирми и то за доста голями ти говоря не можеш да идваш в 9 на работа 12.30-13.00 да си почивка и в 17.30 да си тръгнеш точно по часовник. По тази точка мога още поне 10 причини да ти изтъкна.
3/ начина по който изпращаш документите. Имам предвид примерно прилагаш мотивационно писмо и в него пишеш глупости или не можеш да се мотивираш защо кандидатстваш за конкретната позиция. А пък ако има и някоя правописна грешка.. Или пр. искат посочване на реф№, а ти забравяш да го напишеш. Или искат снимка и ти прилагаш неподходяща. и още много други работи.
4/ Относно квалификацията също е много важно, примерно изисква се икономическо образование, пускат документи следните 4
- от Чужбина
- от СУ
- от УНСС
- от някой свободен университет. Познай кого няма да викнат.
Мога да ти дам още много подобни причини, но вече стана много дълго. Всичко това ти го написах, за да аргументирам собственото си мнение , а именно: да има обяви които са заблуда и те са предимно от агенции, но моето мнение е , че 85% от безплатните обяви са действителни и 100% от платените реални. Ако си търсиш работа и следиш редовно обявите се научаваш да отсяваш онези "за заблуда".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.