Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 07.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Защо не ме канят на интервюнови  
Автор Technician (непознат )
Публикувано23.07.06 17:05



Здравейте,

Искам да помоля за един съвет. От известно време си търся нова работа и засега без успех. Проблемът е в това, че изобщо не получавам отговори. А това е странно, защото автобиографията ми е доста добра за възрастта ми, имам релевантно образование, опит и.т.н. Не казвам, че съм някакъв топ кандидат, но смятам, че е логично най-малкото да ме поканят на интервю. А липсата на отговор мога да си обясня по един начин - документите ми се озовават в кръглата папка преди да бъдат разгледани. Като се има предвид, че за една позиция може би има хиляди кандидатури, се питам дали това е нормална практика в тази професия.

Сещам се и за друга вероятност. Примерно служтел ЧР да ми е звънял няколко пъти на домашния телефон и като не ме е намерил, да е "отметнал" кандидатурата ми без да се опита да се свърже с мен на мобилния ми телефон (за да не вкара в допълнителни разходи компанията) или поне да пусне мейл. В автобиографията си не посочвам служебни телефони и мейл, защото по понятни причини не мога да водя такива разговори от офиса.

Какво да напрява да се промени това положение? Допустимо ли е аз да се обадя да питам какво е положението с кандидатурата ми? При положение, че на повечето обяви пише, че компанията "ще се свърже само с одобрените по документи кандидати", едно мое обаждане ще се разтълкува ли като нахално?
Засега съм подавал документи само в две фирми, но след отпуските ще започна активно да си търся нова работа и имам нужда да знам какви може да са причините да не получавам отговори на запитванията ми. Надявам се да го разбера от вас.



Тема over qualificatedнови [re: Technician]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.07.06 19:25



Не съм специалист, просто минавах оттук.

Вероятно можеш доста повече от позицията за която кандидатсваш.



Тема Re: over qualificatedнови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 19:28



Че той ако може, няма да търси работа!



Тема Re: Защо не ме канят на интервюнови [re: Technician]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 19:35



Ти имаш работа, но си недоволен!
И чакаш някой да ти се обади, да ти каже че си му много нужен?
Хе хе хе хе
Чакай!
Такива като теб, са много, неудовлетворени от работата си, като гладни въшки, търсещи "донор", за да се нахранят!
А ти имаш работа, миновник си, недоволен си, вероятно и от теб са недоволни!
Нещата са винаги взаимни!
И този търси донор за пари:


Ще бъдеш неудовлетворен цял живот!

И кво от това?



Тема Re: Защо не ме канят на интервюнови [re: X]  
Автор Technician (непознат )
Публикувано23.07.06 23:44



Погрешно си ме разбрал, Х. Моят въпрос е насочен към това дали има определени порочни и неетични практики в професията ЧР с всичките негативни поледици за кандидатите и работодателите, или няма. Търся сериозни мнения, а не заяждане на дребно.

Иначе си прав, че съм неудовлетворен от работата си и затова искам да я сменя. Не виждам нищо осъдително в това. По-добре ли е човек да се вкопчи в някаква служба за неограничено време, въпреки че не го кефи?

А аз без работа няма да остана. И в момента имам няколко предложения, които дори не съм искал. Просто желая и мога да се развивам в друга област. А за позициите, за които кандидатствам заплащането дори (поне в началото) е по-ниско от това, което сега ми плащат. Така, че едва ли търся донор за пари. Въпросът е да правиш това, което ти се прави и което можеш.



Тема Re: Защо не ме канят на интервюнови [re: Technician]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 08:02



Порочни практики няма!
Всичко е порочно, когато става въпрос за "човешки ресурси", които не са ресурси и не са човешки и ще се опитам да ти поясня това!
Ти не си удовлетворен от работата която извършваш, но получаваш от нея приходи!
Неудовлетворението ти, взривява резултатите от това,което правиш и го превръща в боклук!Ти получаваш заплата за това, което не обичаш и не уважаваш!
Защо всъщност получаваш заплата?
Не си си задавал този въпрос и това е нормално за наемник и еничар!
А ти си именно такъв!
И съвсем редно е да си неудовлетворен и никому ненужен!


Кравата е доибтък, който поне дава мляко, а ти?
Кравата всъщност ,е "ресурс" като теб!
И нейното мляко не е от най качествените, да не говорим за месото и!
Ама твоето мислене е идиотско и резултатите, които ще получиш също:

И ти си надупен, като тези на снимката!

Отпадъчното мислене води до отпадъчни резултати!

Мисли още малко и пак пиши!

И кво от това?



Тема Re: Защо не ме канят на интервюнови [re: Technician]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано24.07.06 08:36



Аз съм от тези дето наемат работници от време на време защото разширявам производството постоянно. От доста време, когато избирам нов работник, първото ми условие е да не е зает в момента. Ако след интервюто ми каже, че ще си помисли или, че не може да започне веднага директно му заявявам да забрави всичко което сме говорили. Може и да ме изкритикува някой за това което правя, но и аз си имам причини за да практикувам по този начин. Това което ми прави впечатление в последно време е, че все повече стават колегите които отказват интервю с такива които работят в момента и си търсят нова работа.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.



Тема Re: Защо не ме канят на интервюнови [re: backinblack]  
Автор Bobrix (Ученолюбив)
Публикувано24.07.06 09:56



Здравей,
Правси че е гадно да ти кажат че ще са свободни след един месец или че ще трябва да си помислят, но ти на колко човека си се обадил на следващия ден след изтичане на обявата? Не един и два пъти ми се е случвало да ми се обадят около месец след изтичане на крайния срок за подаване на документи. Е нормално ли е аз тогавада чакам крайния срок плюс месец(примерно) и да стоя без работа? Аз ако мога да си позволя да стоя два месеца без работа разбира се че ще напусна и тогава ще си търся нов работодател.

P.S.: Не визирам само тебе а по-голяма част от HR обществото

Човек се учи от грешките си. Нека да не бъдем толкова ученолюбиви!


Тема Re: Защо не ме канят на интервюнови [re: Bobrix]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано24.07.06 11:07



Правси че е гадно да ти кажат че ще са свободни след един месец или че ще трябва да си помислят, но ти на колко човека си се обадил на следващия ден след изтичане на обявата?

Не, не ми е гадно, просто съм убеден, че тези които се местят от фирма на фирма, са вечно недоволни от другите и знам, че не мога да ги убедя, че проблема може и да е у тях. Това, че те не си ценят времето не ме интересува, ядосвам се после, че са изгубили моето.

Е нормално ли е аз тогавада чакам крайния срок плюс месец(примерно) и да стоя без работа? Аз ако мога да си позволя да стоя два месеца без работа разбира се че ще напусна и тогава ще си търся нов работодател.

Много неща са ненормални

. Нормално ли е според теб форумите да гъмжат от мнения само в работно време? Дали хората които плащат заплати за това плащат?

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Защо не ме канят на интервюнови [re: backinblack]  
Автор Bobrix (Ученолюбив)
Публикувано24.07.06 11:21



Тези които се местят от фирма на фирма, са вечно недоволни от другите и знам, че не мога да ги убедя, че проблема може и да е у тях.

Има хора който просто са преценили че немогад да постигнат нищо повече в дадената фирма-да се издигнат на по-високо ниво в йерархията, или да научат нещо ново в професионалното си направление. Те нямат ли право да си потърсят нова работа? Или трябва да стоят на улицата докато си я търсят? Аз също може да се каже че съм от недоволните донякъде и че проблема може и да е в мен. НО моя проблем е че съм доверчив и вярвам че когато ми кажат нещо ще го направят, а не го казват само за да ме "зарибят".

P.S.: А ти не пишеш ли в работно време?



Човек се учи от грешките си. Нека да не бъдем толкова ученолюбиви!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.