Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 11.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фирми посредницинови  
Автор Пъkc (новак)
Публикувано24.05.06 17:50



На 40 години съм. Имам више икономическо образование. До този момент ръководех собствен бизнес, който продадох. Сега искам да си намеря работа, а досега не съм изпадал в подобна ситуация. Интересувам се има ли фирми който да ми изготвят необходимите документи и да ми помагат в търсенето. съгласен съм да се подложа на необходимите тестове за пригодност.



Тема Re: Фирми посредницинови [re: Пъkc]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано24.05.06 18:08



честно казано, от пръв прочит много колеги от консултантските фирми сигурно не биха обърнали внимание на СV-то ти, дори и да е перфектно направено... както и други "минаващи" тук специалисти, много от колегите, които мислят, че се занимават с човешки ресурси, остават само на това ниво - да си мислят, че се занимават с това - та, най-вероятно, щом прочетат, че си имал собствен бизнес, който си продал, ще те заклеймят като неудачник, некадърник и прочее, и изобщо няма и да те извикат на интервю. затова те съветвам да не пишеш, че бизнесът ти е бил собствен, а измисли формулировка от типа "изпълнителен директор" (избягвай "генерален директор" - твърде гръмко звучи). може да използваш готовите формуляри за опит, които имат jobtiger, jobs и другите, или си изтегли т.нар. "европейски формат" (мисля, че в jobs го има като zip-архив) и го пращай по конкретни обяви - има вероятност, ако го изпратиш, само за да заявиш интерес и да обявиш квалификацията си (без да има конкретна кампания, по която фирмата-посредник да работи) и някъде да го запазят в т.нар. "база данни", но това е достатъчно безсмислено. избягвай посредници от типа "трудова борса": "дайте ни тука едни 20 лева, пък ние ще Ви търсим работа" - вероятността да ти свършат някаква работа, е минимална... по отношение необходимите документи - придържай се към изискванията към набора от такива, обявени в обявата - няма смисъл да пращаш неща, които не са искани, или да не пращаш такива, които се изискват - много колеги го удрят на чест и решават, че кандидатът не е прочел внимателно обявата им и не уважава труда им (примерно)...

успех! ако има още нещо - питай!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Фирми посредницинови [re: Пъkc]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 12:03



Работа трудно ще си намериш, при това за жълти стотинки, я по-добре си продължавай с бизнеса. Да си имаш собствен бизнес винаги е по-добре, дори и да не ти носи високи доходи, просто удовлетворението е по-голямо, а и сам ще си бъдеш началник, няма да търпиш някакви олигофрени да те командват.



Тема Re: Фирми посредницинови [re: 747]  
Автор Orlie2OO1 (непознат )
Публикувано06.06.06 14:51



Което потвърждава тезата, че агенциите които се занимават с HR нищо не разбират от работата си. Един човек, който е имал собствен бизнес е многократно по-ценен от всеки друг, който е бил изп. дитректор или висш мениджърски бизнес. И това го пише в учебниците по мениджмънт, ако не го научиш от живота.



Тема Re: Фирми посредницинови [re: Orlie2OO1]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано06.06.06 15:35



Твърдението ти е абсолютно погрешно, както е безмислена дългата тирада на 747. Това момче не се научи с малко думи да казва много неща баси. Многословно голословен е.
Много зависи какъв е бил собствения бизнес. Ако си бил бизнесмен на магазин във входа на блока, то значи си страхотен бизнесмен:)))
Доста некомпетентни хора имаха т. нар. собствен бизнес. Можеш ли да ги сравниш с един мениджър в мултинационална или голяма българска компания?



Тема Re: Фирми посредницинови [re: Пъkc]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано06.06.06 15:41



Като те чета и ми става противно като си помисля за "бизнесмени" като теб. Какви документи да ти изготвят фирмите бе аланкоолу? Ти като "бизнесмен" не си ли наемал хора, та да не знаеш какви документи са необходими? За какви тестове за пригодност бръщолевиш? Напиши си едно CV и гледай в интернет и вестник Капитал какви обяви има. Надява се че все пак имаш идея като какъв искаш и можеш да работиш, човеко със продаден собствен бизнес.



Тема Re: Фирми посредницинови [re: минaвaйkи]  
Автор Пъkc (новак)
Публикувано07.06.06 11:07



Е по-добре ли ти стана като си изби комплексите колко си велик и знаещ. След като съм го написал значи имам причина. След като ще ме оценяват по CV държа да е направено както трябва. Аз такова нещо досега не съм превил и не ме е срам да си го призная. И точно частният бизнес ме научи да не се занимавам с неща който не разбирам.



Тема Re: Фирми посредницинови [re: Пъkc]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано07.06.06 13:18



Дай 100 лева и ще ти го направя както трябва.



Тема Re: Фирми посредницинови [re: Пъkc]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 15:59





Махаш само надписа и логото в ляво и готово.



Тема Re: Фирми посредницинови [re: Пъkc]  
Авторibis (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 10:41



Привет,

Не се стряскай от постингите на колегите, дори и в по-остричките има полезна информация. За жалост не познавам фирма, която да предлага подобна услуга за това ще нахвърлям няколко съвета:
1. Не си “пренаписвай” миналото, не само защото:
• има документи, които се изискват при назначаване и от тях лесно ще се разбере с какво си се занимавал до сега;
• една лъжа винаги излиза наяве - случаен разговор или среща и готово,
а защото в момента се опитваш да продадеш това, което знаеш и умееш, а то в голяма степен е натрупано благодарение на опита ти до сега.
2. Мисля, че в CVто трябва да проследиш развитието на бизнеса си по години или по важни етапи.
3. След това прецени какво можеш да правиш най-добре, избери си набор от подходящи длъжности и следвай съвета на “минавайки” – следи обявите.
4. Нищо не пречи да ползваш услугите на фирми за подбор на персонал,
НО ги избери внимателно /има доста теми в този форум/ и отиди на място, разговаряй с консултант и тогава им дай/ изпрати CV.
5. Най-вероятно няма да получиш бърз отговор – търсенето намалява през лятото.
6. Подготви си отговор на задължителния въпрос : Защо си решил да продадеш бизнаса?

Успех






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.