Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 18.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За стаж  
АвторAsia (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 15:53



Това лято съм на стаж в банка.
Как би трябвало да се обличам? Питам защото ако ще съм на работа е ясно, но за стаж... Не ми се иска да изглежда, че се "натягам", но пък се притеснявам да не изглеждам много небрежно.



Тема Re: За стажнови [re: Asia]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано02.06.06 17:59



най-добре е да попиташ, но - мое мнение - при все, че ще си на стаж, вероятно ще имат изисквания, идентични с тези към служителите. ако те носят униформи, може би и на стажантите ще раздадат (съмнява ме, но е възможно) или поне ще има някакви указания... все пак, съгласи се, че - особено ако си на позиция, която има постоянен контакт с клиенти/външни хора, няма как да ходиш по джапанки и плажна рокля...

та, с две думи: не е срамно да питаш


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За стажнови [re: Asia]  
АвторCлaвa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 15:42



Asia,
Според мен първия ден отиди както си била на интервюто. Миналата година бях на стаж в консултантска фирма за банкови продукти и системи. Дрес-кода беше задължителен и за стажантите. Беше задължително да съм с тъмен костюм, бяла риза, затворени обувки, чорапогащник и т.н. Изобщо както си е по книгите… Това, че стажа е през лятото няма голямо значение, за пример ще ти дам, че още първите дни, служителката ми направи забележка, че в офиса трябва да съм със закопчано сако!

Все пак най-добрият вариант е да попиташ. Няма нищо лошо в това. На мен ми бяха дали брошура в която и въпроса с дрес-кода, беше уточнен.

П.С. Същия постин го има и в мода ;)



Тема Re: За стажнови [re: Asia]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано07.06.06 17:58



Аз също съм на подобен стаж в момента, но не в банка, а в предприятие, където по принцип няма постоянен контакт с клиенти на живо, а по-скоро е по телефон и е-мейл. Забелязвам, че от няколкото стажанти само едно момиче идва с костюм. Когато повдигнах въпроса пред HR-ката относно облеклото, тя каза, че ако се обличаш по по-различен начин от костюм, риза, и пр., самите колеги те изолират по някакъв начин.

Disfruta lo que tienes
Piensa que el mundo es todo tuyo...


Тема Re: За стажнови [re: Hungry eyes]  
АвторAsia (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 11:13



Благодаря на всички за мненията.
Утре започвам, реших да залойа на класиката. Ще бъда с тумно - син костюм и с бяла риза, пък за след това ще се ориентирам в обстановката ;)
Ще поша как е...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.