Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 17.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Някой от вас са много тъпинови  
Автор kenny mccormick (pinhead)
Публикувано28.05.06 13:22



Някой от вас се мислят за големи гъзари понеже си мислят, че могат да преценяват хората по малоумните си въпроси, които са си написали на листче предварително и знаят отговорите и набират кандидати на принципа на отговора на въпросите си. Как си представяш живота си след 10 години, Сега ти ни задай някой въпрос, Каква заплата искаш?, хоби интереси, какъв стил на управление предпочита - с повече наблюдения от горния мениджър или по-свободно, и т.н. сигурен съм че ги знаете.

Тези хора които го првят са супер задръстени, защото веднъж научиш ли правилните отговори на тъпите ви въпроси можеш да излъжеш всеки балък който си мисли че разбира от психология.

Ако сте наистина добри ейч ар-и трябва да подхождате към всеки човек индивидуално, защото иначе ще взимате само най-задръстените копелета. Изобщо човека който прави интервю за работа трябва да прецени професионалните качества и личностните такива, а не да пита някакви малоумни психологически въпроси със скрит под текст.

Освен това доста Ейч Ари си мислят, че знаят повече от човека срещу тях, а дали е така?

Това което искам да ви кажа, е да престанете да задавате тъпите си въпроси, защото те са повод за смях на доста хора, които са били на интервю и са забелязали неадекватното поведение на иначе "професионални" ейч ар-и.
Следващия път когато ми зададат въпроса, Сега ни попитай нас нещо, ще ги питам дали не могат да измислят някой нов въпрос или всеки път трябва едни и същи глупости да ме питат.

Човек когато се цени и си знае възможностите сам си избира компанията, не си мислете, че ми правите услуга като ме вземете на работа, точно обратното е трябва да сте доволни ако моя мозък работи в полза на вашата компания.



Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: kenny mccormick]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано28.05.06 22:54



Умозаключението ти е абсолютно правилно.
Но това, което си сложил долу за ГУНДИ ме кара да си мисля че си лумпен.



Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: kenny mccormick]  
АвторAнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 23:06



Хаха, да, обаче за мен въпрос номер едно по тъпотия е "Кое е за Вас най-голямото предизвикателство във Вашата работа?" Не подлежи на логично обяснение, а да на говорим ,че за мен най-голямото предизвикателство си остава ставането преди 9 сутрин...
Обаче най-готиното преживяване на интервю наскоро беше в една голяма фирма, където две делови патки е попитаха "А как се виждате след пет години?" "Еми, казах аз, виждам се с две деца в парка държа мъжа си под ръка и го гледам влюбено, а вие?".
Хихи, посмях им се наум на тъпите физиономии, които направиха и се разделих след още две минути с тях с огромно облекчение! Някои хора имат способността да действат удивително тъпо и с удивително постоянство. Скоро след това една позната беше отишла на интервю пак на това място и я бяха питали дословно същото!...
Чудя се, що за мозък е родил този въпрос. Какъв отговор би трябвало да дадеш, и въобще - малиииии, ужас



Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: kenny mccormick]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано29.05.06 17:25



Смени я тая сигнатура, че утрепва всичко умно в постинга

По темата: никак не е лошо да подканят кандидата да ги попита нещо, стига да имат намерение да отговорят :))) нали интервюто не е монолог на ЧР-то :)

Ето нещо забележително из интервю на особено "велика психоложка"-консултантка от агенция за подбор:
"Море или планина?
-Море.
ЗАЩО?????
-А защо не?
ЩО ЗА ОТГОВОР??????????
-Що за въпрос?"






Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: минaвaйkи]  
Автор kenny mccormick (pinhead)
Публикувано29.05.06 20:57



е да аз съм си лумпен.
Но като отида на интервю ще им говоря глупости и мога да ги заблудя. Ето това е смисъла. Щото срещу него ще седи прилично облечен човек, който му говори точно това което иска да чуе, а същевременно ще си тананикам "А Гунди е Шофьор але алеее" на ум.




Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: Aнчeтo]  
Автор kenny mccormick (pinhead)
Публикувано29.05.06 21:05



Как се виждате след 5 години е въпросът, който ме накара да се замисля в целия процес по намиране на кадри.
Казах му на човека - пич аз не знам утре кфо ще правя ти ме питаш след 5 години. И тоя разправя ами след 10 години?
Аз си мислех че аз съм неадекватен в тоя момент. Чудех се тоя за работа ли ще ме разпитва побърка ли се нещо.. и викам абе брато как да ти отговоря къде ще бъда след 10 години - в Ямайка на плажа с пичка.

Question 9 Where do you see yourself five years from now?
TRAPS: One reason interviewers ask this question is to see if you’re settling for this position, using it merely as a stopover until something better comes along. Or they could be trying to gauge your level of ambition.
If you’re too specific, i.e., naming the promotions you someday hope to win, you’ll sound presumptuous. If you’re too vague, you’ll seem rudderless.
BEST ANSWER: Reassure your interviewer that you’re looking to make a long-term commitment…that this position entails exactly what you’re looking to do and what you do extremely well. As for your future, you believe that if you perform each job at hand with excellence, future opportunities will take care of themselves.
Example: “I am definitely interested in making a long-term commitment to my next position. Judging by what you’ve told me about this position, it’s exactly what I’m looking for and what I am very well qualified to do. In terms of my future career path, I’m confident that if I do my work with excellence, opportunities will inevitable open up for me. It’s always been that way in my career, and I’m confident I’ll have similar opportunities here.”


в последствие виж за какво става въпрос.

Question 49 What was the toughest challenge you’ve ever faced?
TRAPS: Being unprepared or citing an example from so early in your life that it doesn’t score many points for you at this stage of your career.
BEST ANSWER: This is an easy question if you’re prepared. Have a recent example ready that demonstrates either:
1. A quality most important to the job at hand; or
2. A quality that is always in demand, such as leadership, initiative, managerial skill, persuasiveness, courage, persistence, intelligence, etc.



смешни са просто всички Ейч Ари които използват тоя метод. Аз на такъв човек не бих плащал заплата



Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: SoulMate]  
Автор kenny mccormick (pinhead)
Публикувано29.05.06 21:07



=)))


Нищо и няма на сигнатурата КЗЛ & ГЕШ.



Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: kenny mccormick]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.06 09:12



Виж сега от моя гледна точка как стоят нещата:
Донякъде си прав, в смисъл, че наистина има хора, които са чували, че на интервю е хубаво да се задават определени въпроси. И карат наред.
Но според мен това е като с всяка работа. Вземи за пример монтьорите (че съм на тази вълна) има монтьори дето само с поглед разбират какво е на колата и ти я оправят за час, а има и такива дето едно пипнат - две развалят.

Та конкретно за въпроса "как се виждате след пет години". Да ти кажа, интервюирал съм хора и без да съм кой знае къкъв експерт си личи кой говори наизуст, кой говори искрено и кой пък хал-хабер си няма. Дори простичкият факт, че си си направил труда да поровиш в гугъла и да откриеш "правилните отговори" показва някакво отношение към интервюто. От друга страна, ако въпросът е зададен в подходящ момент и допълнен с уместни контролни въпроси, както и да отговаряш все си проличава що за птица си.
Елементарен пример - идва ми една бяла птица и ми разправя как мечтата й било да се занимава с управленско счетоводство, как след пет години се вижда като утвърден експерт в тази област, с признат авторитет и тям подобни. Питам я след малко - как се изчислява приносът за единица (все едно монтьор да питам за какво се използва крикът). Мълчание, братле, абсолютна тишина. Викам хубаво, на всеки се случва да не знае нещо, задавам друг въпрос - как се смята рентабилност (все едно монтьора да го питам къде са накладките). Тя ми се сопва, че не била готова за такъв тип въпроси. Е, кажи батка, къв извод си правиш от ситуацията?

Та така - не ги вкарвай всички ЧР под един знаменател, хич не им е лесна работата и който си я върши си я върши. То иначе ако гледаш комиците по нашите стадиони, ще речеш, че всички футболисти са ебати леваците. ама не е тъй

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: SoulMate]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 16:01



-Море или планина?
-Планина.
-Защо?
-Защото в планината ще се скриеш, а в морето ще се удавиш.

-Крокодилът по-дълъг ли е, или по-зелен?
-По-зелен е.
-Защо?
-Защото е зелен както на дължина, така и на ширина, а е дълъг само на дължина.

Да живее HR-парапсихологията



Тема прав си кенинови [re: kenny mccormick]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано30.05.06 16:24



фанал съм на какво се радват и им го казвам,
по същия начин съм си написал и CV-то,

и 8 от 10 случая минавам първата пресявка, не са ми интересни
чак на професионалния тест имат шанс да ме прецакат



The One You Love To Hate



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.