Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 16.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: f(x)dx]  
Автор kenny mccormick (pinhead)
Публикувано30.05.06 22:12



Монтьора работи с машини, а ЧР с хора има голяма разлика в индидуалности и характери. С тоя метод на провеждане на интервюта ме карат да ставам лъжец, не ми е приятно да лъжа, но в никакъв случай няма да кажа какво си мисля на определени въпроси и предполагам че мога да го направя така че ония да не разбере.
В крайна сметка когато те наемат за една работа трябва да те изпитат на съществото на работата - трябва да проверят човека дали става за продажби, за експерт, колко знае, а не за всяка позиция да задават едни и същи въпроси и да имат наглостта да се правят че си ги измислят на момента.
Психолози, няма що - зад всеки въпрос психо-атака. Нещата трябва да са откровенни между работодател и работник.
Много ясно че ще питаш хората които наемаш за самата им работа, защото въпроса Къде се виждаш след 5 години няма да ти помогне да си намериш добър счетоводител.



Тема Re: прав си кенинови [re: the_dude_78™]  
Автор kenny mccormick (pinhead)
Публикувано30.05.06 22:14



как се пише ЦВ както те искат? Има някакви бланки от страницата на европейския съюз. май те са приети за стандарт.



Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: kenny mccormick]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано31.05.06 13:21



Уважавам Червените идеи и най-малко съм очаквала някой армеец от съседен клуб да ми цъфне тук...и да ми плюе професията

Но ми допадна началото с "Някой от вас"

А други от нас отдавна вече нямат нужда да питат каквото и да било...Ако години наред сменяш накладки (като сме почнали за монтьори), в един момент можеш и със затворени очи да го правиш. Е, аз не мога със затворени очи и уши да преценя един човек, но по това което кандидатите сами казват за себе си, в 90% от случаите споменатите от теб "психологически" въпроси стават направо излишни, дори и да оставим настрани дали са ефективни или не. И колкото и странно да ти звучи - започваме да разбираме от психология и без да сме я завършили дори...

Въпросът "Как се виждате след 5 години" (който аз през почти 6 годишния си опит не съм задала нито веднъж) ВСЕ ПАК има предвид ЧИСТО СЛУЖЕБНО, а не децата, парка, съпруга, Хаваите и мулатките. Подобни отговори могат само да издадат ограниченото и плоско "чувство за хумор" на кандидата, което не не би го класирало при подбор на криейтив директори, примерно.

Кривото в цялата работа е това, че качествените кадри са по-малко от качествените работодатели... В този смисъл си напълно прав че избирането е взаимно, а да наемеш качествен човек да работи за фирмата е вид услуга от негова страна. Твърде често се случва да вземем човек с подходящите технически компетенции и професионални умения без въобще да отговаря на търсения личностен профил. Просто защото работата трябва да се върши, а предлагането на добри специалисти е крайно ограничено. И тогава със споменатите въпросчета ХРите само си правим вятър и си придаваме тежест, което отгоре на всичкото е твърде прозрачно и смешно.

Прозрачни и смешни хора в сферата също се срещат, и те [cliche]"позорят професията" , но от друга страна има толкова добри ХР професионалисти, че искрено се надявам да срещаш в бъдеще и тях. Аз лично ги срещам по няколко пъти годишно по един или друг формален и неформален повод и съм горда, че съм част от това съсловие.

А като цяло съм приятно изненадана от постинга ти.
Сред екскрементите на всички анонимни плюнкаджи в този клуб се срещали и хора, които критикуват, но са си направили труда да се поровят "в литературата" по въпроса и които ползват чуждоезични източници на информация. Достойно е за уважение както каза fxdx. Затова и надрасках този постинг, въпреки че ще е като чаша вода в пясъка. Ама и ти явно бая походваш по интервюта...успех на следващите!

Аниуей КЗЛ!





Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: Xъни Бъни]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.05.06 15:15



айде стига пък и ти бе. КЗЛ.
КЗ Велбъжд и Христолов викам аз

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема ОФФнови [re: f(x)dx]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано31.05.06 15:29



Ботев в коя лига са догодина
не се заяждам, наистина не знам....току виж - в шампионската....





Тема Re: ОФФнови [re: Xъни Бъни]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано31.05.06 15:33



алоооооооооооу, я, по-тихо, там!!!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: Xъни Бъни]  
Автор kenny mccormick (pinhead)
Публикувано31.05.06 16:44



KZL OLE

Всъщност през живота си съм виждал един ХР и съм бил на само едно подобно интервю. Обикновенно интервютата ми за работа не са протичали по този начин, а някак си по-нормално.

Ти какви въпроси им задаваш? 100% са зарадени с някакви гадни изводи в зависимост от отговора. Затова и не можеш да разчиташ, че хората ще са откровенни, щото надуши ли някой че искаш да го излъжеш няма повече да ти има доверие.

Според мен интервю-то трябва да се прави от човека дето ще му е пряк подчинен, защото той най-добре знае какъв човек му трябва и за какви задължения.

С приятели сме си говорили колко са тъпи и как всеки път задават едни и същи въпроси. Със сигурност има и някакви добри професионалисти в твоята сфера, но като цяло оставяте гадно впечатление. Нищо лично.

Когато отиваш на интервю за позиция ХР пак ли ти излизат със същите въпроси ?

Ако трябва да интервюираш някой човек, който отива на позиция Маркетинг мениджър какви въпроси ще му зададеш? Няма ли да ти е тъпо, че евентуално ако човека ти отговори няма да го разбереш какво иска да ти каже, защото и хал хабер си нямаш от маркетинг (или финанси примерно)?



Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: kenny mccormick]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано31.05.06 17:24



Аз не работя в агенция. Не правя интервюта сама, а съвместно с прекия ръководител /или колеги в съответния отдел/. Много ясно, че не мога да разпитвам един ИТ специалист за операционни системи или езици за програмиране и си давам сметка колко разбирам от материята и от отговорите им.

Въпросите, които аз задавам са два типа: задължителни и индивидуални. Първите са свързани например с очакванията за заплащане и доп. придобивки, с "екипната история" на кандидата, т.е. какво, с кого и колко е работил, на кого е бил подчинен и кого е управлявал, за да се ориентираме най-грубо дали ще пасне йерархично на свободната позиция и организацията като цяло, от този род чисто "фактологически" неща.

Индивидуалните са продиктувани от нещо което ми е направило впечатление в личността, документите и домоментното представяне на интервюто.
Когато забележа очевидно несъответствие или откровена лъжа около кандидата задавам и съответния провокативен въпрос и тогава има и гадни изводи (в зависимост от отговора).
В крайна сметка не е редно да се правим взаимно на глупаци нали тъй.... Как може да си помислиш че нашата цел е да злепоставим, изложим или излъжем...Че нали ми трябва човек...достатъчно трудно се намира понякога, че да си удължавам агонията с такива садо трикове...

Да, задавам и въпроса защо иска да смени работата си и защо е напуснал/а предишните работни места. Това е важно, колкото и банално да звучи.

п.п. мразя буквогризи, ама си оправи двойното "Н" в думите...ей и тва ако не е мода...и ти, и Ф.Марлоу и още мноого знайни и незнайни...





Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: kenny mccormick]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.05.06 17:42



ама пич, ти утрепа коча с лопатата бе. На едно интервю си бил с истински ХР и направи генералния извод. Ааааа, ни мой така.

А и от едно мнение на Хъни-Бъни как разбра, че въпросите, които задава са 100% заредени с някви гадни изводи.

Ей, човек, дишай по-леко и не бъди предубеден. Има и свестни хора сред ЧР, има и тъпаци. Като навсякъде.

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Някой от вас са много тъпинови [re: f(x)dx]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано31.05.06 17:48



Бе някои верно надушват Злото от километър, да ти кажа...

Добрата вест е, че и с тях и без тях, ТО не умира



Редактирано от Xъни Бъни на 31.05.06 17:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.