Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 13.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема сновен работодател?нови  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано10.05.06 13:06



Бях чела някъде тълкувание, в което се казваше че основният работодател е този, при когото лицето работи на пълно работно време, но сега не мога да го открия. Интересувам се защото до момента при нас работи лице на 4 часа, което ще преназначим по чл.114 за работа до 40 часа месечно, тъй като лицето започва работа на пълно работно време при друг работодател /работа и съответно заплащане което ние не можем да му предложим/. Та в този случай се чудя как ние ще сме му основен работодател, независимо от това, че трудовият му договор с нас е първи като срок на сключване и съответно да правим сумарно облагане на дохода съгласно чл.38, ал.3 от ЗОДФЛ
И другото което искам да попитам - кое е по-правилно: лицето да бъде преназначено от чл.67 по чл.114 или ТД да бъде прекратен и да се сключи нов на основание чл.114?
Благодаря на отзовалите се



Тема Коментарнови [re: HaдяИ]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.05.06 14:21



на КТ - Мръчков и др. :
Основно е трудовото правоотношение, по което лицето работи - обикновено при пълно работно време, или във всеки случай - при работно време с по-голяма продължителност.



Тема Re: Коментарнови [re: nbb]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано10.05.06 14:46



Благодаря
И аз така смятам, но не го намерих като текст



Тема Re: Коментарнови [re: HaдяИ]  
Автор backinblack (член)
Публикувано10.05.06 16:15



От доста време не съм разглеждал КТ-то, но доколкото си спомням имаше постановка, че при друг работодател може да работи само със съгласието на този с когото има правоотношения(което от само себе си се явява основен) и при несъгласие от негова страна има право да напусне. Естествено, че като си спази срока на предизвестие.

Аз още при сключването на договора го формулирам условието за забрана за работа при друг работодател, по простата причина, че имам работа за целия китайски народ и който иска да работи допълнително няма нужда да ходи при конкуренцията.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Коментар [re: backinblack]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 19:59



сигурно още имаш следи от фуражката по главата. и да си смениш ника за да не срамиш AC/DC, които съвсем правилно са отбелязали че Европа завършва в Будапеща. познай защо?



Тема Re: Коментарнови [re: Cийka]  
Автор backinblack (член)
Публикувано12.05.06 22:40



Виж ся , всички проблеми в основата са си много прости. Интересите на работника и работодатела са винаги противопосочни, но и двамата един без друг не могат. Има един закон, вика му се КТ, който не го харесвам, но избора ми е, или да го спазвам или да не работя. Аз защото знам, че не мога да го променя, не се и опитвам, но законите служат най-добре на тези дето ги знаят. Аз не претендирам, че ги знам добре, но тъй като ги знам доста по-добре от работниците, въпреки, че КТ-то е в ущърб на работодателите ми служи много по-добре отколкото на работника. Като гледам как си вземат висшето, колкото и по-калпав за работодатела да го направят, пак ще ми служи добре.

П.С.1 Сигурно си чувала, че закона е врата в полето, но като не знаеш къде е пак ще се излъжеш да минеш през нея

П.С.2 АС/DC са най-великите най-вече с това, че през почти всичките 32 години на сцената, почти през година вадят по 2 албума и всеки е бил в челната десятка на класациите без да си променят стила. Хората които почитат АС/DC се борят за правата си и не търсят причините за неудачите си в другите.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Коментарнови [re: backinblack]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 15:06



айде сега, през година по два - от Stiff Upper Lip нема нищо насам, а Ballbreaker беше през 94. иначе капа свалям.
чети си КТ, и без това е от времето на вълко червенков.



Тема Re: Коментарнови [re: Cийka]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано16.05.06 16:49



Верно, че от Червенков насам има само някоя друга кръпка, ама за неспазването му има глоби, а това, че не си си използвал правата които ти дава не те оневинява.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.