Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 07.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как се взема "висше"  
Автор backinblack (член)
Публикувано10.05.06 23:56





Коментарите са излишни. Скоро и за "хигиенистки" ще се иска висше образование.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Как се взема "висше"нови [re: backinblack]  
Автор Joro S (член)
Публикувано11.05.06 13:15



Още едно, от съседен форум

"Търся курсова работа: Импулсно мрежово зарядно устройство за автомобилни акумулаторни батерии. Имам схема. Трябва да се изчисли и да се симулира на Pspice. Дори и да не се изчисли поне да се симулира и да тръгне схемата. Ако някой може да ми помогне ще си получи заслужено възнаграждение. Благодаря.
"

И после, като дойдат с пресните дипломи се сърдят, че не ги вземат насериозно



Тема Re: Как се взема "висше"нови [re: Joro S]  
Автор backinblack (член)
Публикувано11.05.06 14:27



В казармата имаше лаф, че нищо не се краде, а само си сменя собственика. Ако го перифразираме по законите на икономиката, то май нищо не се губи, а само се обезценява.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Как се взема "висше"нови [re: backinblack]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.05.06 18:31



то какъв беше лафът - като се знам какъв съм инжинер, ме е страх да ходя на доктор

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Как се взема "висше"нови [re: f(x)dx]  
Автор backinblack (член)
Публикувано11.05.06 18:57



Така ама едно време мащабите бяха други.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Как се взема "висше"нови [re: backinblack]  
АвторRA4o Kowa4a (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 09:59



Здрасти:)
То в форума каквото и да кажеш се обръща срещу теб ама нека се изкажа
Следването въобще не е проста работа...
Може и да се намерят студенти и преподаватели които да купуват/продават
изпити...
Разправяли са ми дори за големи хора в политиката и икономиката с купени или подарени дипломи
Не бива поради буквата на закона да се излиза от духа на закона
Аз лично се срамувам да препиша камо ли да подам пари за изпит така е било поне до сега ...
Имах един преподавател някога опандизиха го по такова обвинение
Но не ми е искал пари!!! Но сигурно е искал от други
В университета в който вече завършвам нещата вървят към по логичният начин: учиш -изкарваш, не учиш-не изкарваш!
Това не значи че не може да има изненади в смисъла на поста ти но просто няма никакъв начин според мен в моето висше училище. Според мен казах!!!
Следването е процес , не е еднократен акт! В университета си създаваш контакти и после когато кажеш аз завърших ето това има хора които те познават и
които си знаят че си като тях и това е много важно Изгражда се "обръч" от хора с които има какво да си обмените поне понякога.
Важна е и общноста на преподавателите с които си имал вземане даване
в смисъл са ти преподавали.
Когато тръгнеш да си търсиш работа , една дума на преподавател може да се окаже решаваща И тогава ... и тогава просто купуването на изпите няма да е от полза самият преподавател няма да е съгласен че знаеш ако това има значение за работодателя (не че има значение де факто за съжаление)
И моят извод е работодателите също имат пръст в тая работа с купуване на дипломи и изпити
Защото човек се изгражда и кадърът не се наема като завършен продукт
а като мека глина от която тепърва ще се създава кадър.
КАто всеки креативен процес следването е една форма на състезание
и плътното присъствие(участие) в това съзтезание е от значение .
Искрено съжалявам че има и студенти и преподаватели които не намират друг изход и почват да продават/купуват дипломи и изпити че даже и се хвалят с това ...
Въобще не е тривиално да си студент и все по трудно ще става получаването на диплома за висше и които не е търкал унивеситетската скамейка може би по трудно ще го осъзнае.
Скоро в България ще има вакуум за инженерни кадри и ще започнат да внасят от други страни и тогава може би ще има още по странни случки от характера и темата на коментара от мен и теб сега тук.
Много съм зает имам изпит и трябва да спирам че да не се излагам утре...
Най важното е здравето но ако трябва да бъда докрай искрен доброто образование също е важно Ако си млад най добре учи. Учи защото все по трудно ще можеш да го направиш по нататък ...
Човек и добре да живее умира и друг се ражда



Тема Re: Как се взема "висше"нови [re: backinblack]  
Автор Ra4O Kowa4a (ентусиаст)
Публикувано21.05.06 13:52



Изглежда доста трудно




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.