Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 29.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо на всякъде си мразят HR-ите?нови  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано08.05.06 19:47



Интересно ми е какво ви е мнението по този въпрос. Винаги като се съберем някъде приятели и се отвори темата за HR-ите общото е едно, на всякъде във всички компании хората си мразят HR-ите. Защо?



Тема Re: Защо на всякъде си мразят HR-ите?нови [re: alexoff]  
АвторBoo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 20:11



Професионални изкривявания ...



Тема Re: Защо на всякъде си мразят HR-ите?нови [re: alexoff]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.05.06 08:38



Алекс, би трябвало да знаеш, че навсякъде си мразят и счетоводителите

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Защо на всякъде си мразят HR-ите?нови [re: f(x)dx]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано09.05.06 09:09



Аз вече не съм счетоводител, но пък за сметка на това сега нас ни мразят счетоводителите :)

Но въпреки това мисля, че HR-ите са по мразени от счетоводителите.



Тема Пу [re: alexoff]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.05.06 11:46



да съм изключение ! Болшинството ме обичат.
Може би защото длъжността ми е не " Човешки ресурси ", а " Управление на персонала ".



Тема Re: Защо на всякъде си мразят HR-ите?нови [re: alexoff]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.05.06 11:54



ооооо, пък анализаторите какви псувни отнасяме

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Пунови [re: nbb]  
Авторнбб (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 12:03



теб най-много те мразят



Тема Може,нови [re: нбб]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.05.06 12:35



но зависи кой. Нали написах, че болшинството ме обичат. А тези, които ме мразят, мразят силно, нищо, че са малцинство.



Тема Re: Защо на всякъде си мразят HR-ите?нови [re: alexoff]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 15:07



Ами може би поради някоя от следните причини, а защо не всички заедно, а защо не и поради някои други, които съм ги пропуснал:

1.) Повечето са неособенно интелигентни и неразбиращи проблемите, които трябва да разрешават
2.) Повечето имат някакво измислено образование. Например:
* Недозавършил психолог, прекъснал образованието си във втори курс и 5 години по-късно завършил икономика на индустрията с разширено изучаване на чужд език (руски) , който се изживява като психоаналитик на персонала. А сред персонала има хора с по 2 магистратури и CFA Level 2 и 3...
* Или по-фрапантно HR специалист, бакалавър 'социални грижи' в СУ със специализация в социални грижи в село Дъбелене, където е раздавала социални помощи на ромите в селото. После решила жената, че в Дъбелене не и си е работа и хоп в отдел управление на персонала в български телеком (имала роднински връзки с мениджъра, които я удобрявал за позицията и така се получило).
3.) Повечето HR-и само приказват, а реално не действат.

Но може би най-вече защото:
4.) Работата на HR-a в повечето български фирми е ТРЗ, писане на обяви за работа и четене на вестници (също така браузват интернет за вицове). На интервютата за работа повечето HR-и са като пънове, задават 4-5 стандартни въпроса (ако успеят да се включат адекватно), на които се отговаря за 10-ина минути и после се изнасят. Интересното е, че същите тия HR-и накрая на годината определят бонусите на хората във фирмата, ебаси иронията - нали? Като им кажеш "добре де исках да се развивам в <тая> и <тая> посока, да се занимавам с <това> и <това>"... те ти отговарят "тази година ситуацията не беше лека, нямаше добри възможности, догодина ще се постараем да ги осугурим <тия неща>, благодарим ви за ценния фийдбак" (мноо са добри в заучени термини).

Как да ги обичаш такива?

...само плямпат и нищо не правят.



Тема Re: Защо на всякъде си мразят HR-ите?нови [re: Пeшo]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано09.05.06 22:18



Прав си за съжаление на професията. 99 % от яйчарите са подлоги и некомпетентни, защото просто не мислят и не четат. Не случайно на първо място поставят, че не мислят, защото някои от тях четат, но без да мислят копират. Много са жалки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.