Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 02.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: За средниститенови [re: Bиcшиcт]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 13:41



>"Среднистът може да има функцията експерт в иzпълнението на нискоквалифицирана практическа мануална работа (техник подръжка, ремонти, майстор баничар, плочкаджия, монтьор, стругар, техник, платкаджия). "
Недей да слагаш под общ знаменател хората. Има маса хора с длъжност"техник поддръжка" или просто техник, а са с висше и работят това, за което са учили - специфична работа, изискваща знания и умения на специалист. Ако се работи със сложна апаратура, където се изискват инженерни кадри, те пак ли са в графата "нискоквалифицирана практическа мануална работа"?

И още нещо.
Кои са тези, които могат всичко? Аз ще кажа, че всъщност нищо не успяват да свършат в самозаслепението си, че знаят и могат всичко? Ще разчекнеш /буквално/ от работа хората, които са при теб ли? Това ли е методът ти на работа? Всеки ще грохне - и най-кадърния, и най-печения...Съмнявам се да се задържат, колкото и да им плащаш...



Тема Re: За средниститенови [re: eднa]  
АвторBиcшиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 14:52



От това което написа се вижда, че висшист, ако се налага, може да бъде "техник подръжка". Явно само името на длъжността zвучи така. Би трябвало да се нарече "Инженер по подръжка", след като е необходим човек със съответната квалификация.


>>Аз ще кажа, че всъщност нищо не успяват да свършат в самозаслепението

Какво самоzаслепение... В която и да е фирма, има хора които си вдигат с работата самочувствието, неzависимо от естеството и. Едни иzмерват качествено, други количествено, трети по време... И винаги има zаслепени...

Има работи в стил "Спешно отделение", има и монотонни работи... И има хора с диаметрално противоположни предпочитания.

>>Ще разчекнеш /буквално/ от работа хората, които са при теб ли? Това ли е методът ти на работа? Всеки ще грохне - и най-кадърния, и най-печения...

Нека раzнообраzието и многофукнционалната работа не се бърка с раzчекване. Раzчекването е функция на времето, а не на функциите (zа средяците, що е то функция?)

>Съмнявам се да се задържат, колкото и да им плащаш...
Задържането на добри служители винаго е било проблем навсякъде. Проблемът е, че хората искат още и още, и всичко, сега, веднага.





Тема Re: За средниститенови [re: Bиcшиcт]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано24.03.06 15:48



Както обичам да казвам в подобни случаи, акъла и образованието са две много различни работи, (което както виждам от темата дотук) важи с пълна сила за тебе - и 18 висши образования да имаш, ще си умреш прост като гъз на тибетски як...

Just a genius



Тема Re: ОБОБЩЕНИЕнови [re: Bиcшиcт]  
Автор backinblack (член)
Публикувано24.03.06 17:44



Ами айде и аз да обобщя. В моята фирма(аз съм среднист) в офиса почват след като са минали през производството като оператори. Но не само да са научили машините, а и да са постигнали уменията на операторите. 90% от "вишистите" отказват, ама после питат среднистите къде серът гладните. Аз съм добре, не се оплаквам нито от държавата, нито от нелоялната конкуренция. Боли ме само, че на където се обърна и в който форум вляза, все задници като тебе драскат. 3/4 от мненията в работно време писани вместо да работи и после шефа бил чифут щото той не броени ги взема парите.

Аман от малоумници, пък било то и вишисти

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: ОБОБЩЕНИЕнови [re: backinblack]  
АвторBиcшиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 18:06



Пич, ти си си на мястото. Игнорирам начинът ти на обръщение към мен. Нека съм zадник zа теб, обсъждаме нещата принципно и кой е zадник а кой не е, няма zначение. Заемаш длъжност подходяща zа среднист и неподходяща zа висшист. Доволен си. Браво, само така.





Тема Re: За средниститенови [re: Bиcшиcт]  
Автор Joro S (член)
Публикувано24.03.06 18:37



Малеее, каква дискусия е предизвикал тоя комплесар. Само не мога да разбера, защо разумни хора се пънат да спорят с него, вместо да оставят темата да си отплува надолу



Тема Re: За средниститенови [re: Joro S]  
АвторBиcшиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 20:57



Ти да не си мъжа на рошавата мърла Мира?
Ценя всяко мнение и си правя статистика на обръщенията според ценза. Има строга закономерност!





Тема Re: За средниститенови [re: Bиcшиcт]  
АвторMirabella (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 23:09



Еййй комплексиран мъж е опасна работа...Добре, че не съм в ръцете на подобен мухльо.

Добре че не съм злоблива, инак каква шефка би излязла от мен...



Тема Re: За средниститенови [re: Bиcшиcт]  
Автор eceн ()
Публикувано25.03.06 06:14



Така, значи постигнахме консенсус с теб по една точка, а именно - некадърници самозабравили се бол, както измежду висшистите, така се срещат и измежду среднистите.
Спуснем ли се сега в дебатиране по темата "изключителни професионалисти на средно и висше ниво", няма края да му се види.
Това, което аз виждам, като акцент в темата ти е ампутиране на всички възможности за реализация на качествени хора със средно образование, относно ръководни длъжности и опит твой в доказване на тезата, че практиката показва несъвместимост между ръководител и среднист.
Тук именно не мога да се съглася, тъй като виждам тенденциозност и неаргументираност поради факта, че имам лични наблюдения над множество реални примери, при които практически доказали се среднисти са отлични ръководители дългогодишни.
За разлика от теб, аз не визирам изключения, а просто средни специалисти, обичащи работата си и отдаващи й се на 100 %.По отношение на аналитичното мислене и специфичност при адаптиране в сложна, професионална реалност , съм на мнение, че положителният резултат и максимално справяне със задълженията са резултат от количество компоненти по-скоро в областта на многопластови личностни, индивидуални качества, едно от които е дипломата, но неопределящо в случая. Просто човек или става, или не...и мисля, че няма в/у какво да се спори по въпроса, или да изпадаме в излишни и неверни заключения цензови.
Започването на каквато и да е работа отзад напред, едва ли е валидно за хора с "практическо мислене".
Напълно съм съгласна с това, че съвремието ни изистква мултифункционални личности, както в професионално отношение, така и в производни....но все си мисля, че винаги едно е за сметка на друго.....Равновесие в системата винаги има и не винаги е възможно с една дума да се оцени глобално, а и не трябва според мен.
Краен си и нападателен-това НЕ ми допада на мен, тъй като смятам, че липсата на дипломатичност има преди всичко саморазрушаващи личността последствия и не, че съм се загрижила за теб(а тук не е необходимо да ми обясняваш, че гръмко и смело назоваваш нещата със собствените им имена), а просто принципно заключавам доказали се житейски истини.
Твое е разбира се правото ти на избор какво поведение да демонстрираш, но все пак в голяма част от твърденията ти има доста истина и ако тя е в услуга само на спора, заради това, че е такъв, то аз смятам, че изпаднахме в безплоден диалог. Далеч съм обаче от мисълта, че сме натрупали опит в подбора на кадри, съобразно длъжностните характеристики и мисля не е излишно да си признаем, че всички полагаме усилия да се адаптираме към новосъздалата се ситуация в последните няколко години.
Така, че нека да спазим добрият тон в името на далеч по-смислени цели от това да си лепим дипломите на челата.






Тема Re: За средниститенови [re: Bиcшиcт]  
Автор Joro S (член)
Публикувано25.03.06 08:54



Хубаво нещо е Мрежата, ей! Зад клавиатурата всеки е Велик. Нали не се вижда какво л...о е, не му се знае името, па и не може да отнесе някой тупаник


Анонимен Всишисте, ако ти прави впечатление аз съм регистриран, имам координати за връзка, при малко старание можеш да ми намериш пълното име и даже адреса. Та като кажа нещо си отговарям за него. На теб очевидно не ти стиска. Затова автоматично попадаш в графата анонимни комплексари, до доказване на противното.

Колкото до образованието, май не ти е помогнало много. Българският ти език е доста посредствен. Забележимо под нивото на средното образование

В случай че имаш съмнения, да ти кажа - заяждам се! Защото не търпя надутите копелета. Преди много години започнах работа като "среднист" - елекрошлосер. На втората година защитих 7-ми разряд, максималния за онова време. И знаеш ли какво? Висшистите ги назначаваха най много с 6-ти. И много от тях изобщо не стигаха 7-ми. Защото нямаха техническата подготовка на "скапаните среднисти" завършили техникум. И не умееха нищичко. Някои от тях се научиха. Някои - не. Та такива ми ти работи ...

За да нямаш съмнения - след това завърших и висше образование. От шестгодишните, не три години както е сега. И нямам проблеми с реализацията

Прочее, не е лошо да се отървеш от комплекса си. Съвсем сериозно. Има такива хора - психотерапевти. Често помагат! Успех!

С най добри пожелания,
Жоро

Редактирано от Joro S на 25.03.06 14:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.