Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 21.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема 3аплатанови  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 11:14



Предстои ми да започна работа с 400 лева на месец. Ще мога ли да живея горе долу добре с тях при положение, че не съм семейна?
Благодаря ви предварително!



Тема Re: 3аплатанови [re: Mиpa]  
Автор new* (непозната)
Публикувано16.01.06 13:11



Зависи какви са ти разходите. Ако харчиш по-малко от 20 лв. на ден, си струва да започнеш, защото ще бъдеш на плюс. Но все пак 400 лв. са нещо пред нищо. Само за теб - ще ти стигнат. Ако пък стоиш в къщи, никой нищо няма да ти даде, нали така?



Тема Re: 3аплатанови [re: Mиpa]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано16.01.06 16:08



това в София ли?
и без да имаш разходи за наем? а за консумативи в жилището?

ще можеш да живееш, и да, със сигурност ще е по-добре от нищо, но за да питаш, значи има и други алтернативи или?





Тема Re: 3аплатанови [re: Xъни Бъни]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 09:51



не живея на квартира, нито при родителите си, а в собствена гарсониера, но понеже наскоро се дипломирах и сега съм в началото на трудовия живот, та нямам необходимия опит.
Надявам се, че парите за ток, вода, парно няма да надхвърлят 150 - 160 лева...
Храната я изчислявам на 180 - 200 лева, ако не ходя на заведения.
В София съм.
Да видим...



Тема 3аплатанови [re: Mиpa]  
АвторTиpa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 09:55



400 лева за ПЪРВА заплата е доста сериозно начало.

или май не ти се работи?



Тема Re: 3аплатанови [re: Tиpa]  
Автор varnafen (Morqk)
Публикувано17.01.06 14:15



при твоята ситуация бих се съгласил:)

УСПЕХ!!!

Win or Go home!


Тема Re: 3аплатанови [re: Mиpa]  
Автортexниka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 12:23



400 лв. не стигат за НИЩО, освен колкото да не умреш от глад и студ. Досега работила ли си? Ако не, ще усетиш колко е гадно да се раздаваш, да полагаш усилия, да поемаш отговорност и срещу всичко това да тънеш в мизерия. Защото това те чака ако дяниш на 400 лв. И с трепет ще чакаш всяко увеличение със 100 лв. Това е и демотивиращо (на вниманието на ЧР-тата). Още по-неприятно е да знаеш, че няма и много накъде нагоре да върви.
Но е факт, че 400 лв. като за първа заплата е добре. Моята първа заплата беше 250 лв. Сегашната си работа също започнах на 250 лв. Година по-късно съм на 700 лв. и не ми стигат. И още повече няма да ми стигат - постъпнаха цигарите и алкохола. Знам и докъде мога да стигна, защото знам какви заплати взимат шефовете ми. И не съм оптимист.

Извод: не е гот да работиш за някой друг, освен ако не си дотолкова квалифициран, че теб да те търсят работодатели, а не ти да ги търсиш да ти дадат работа.



Тема Re: 3аплатанови [re: Mиpa]  
Автор пycтoтa (same in the end)
Публикувано21.01.06 13:29



pyrvo sorry za latinicata
ina4e ako si v sofiq 400 kinta nea da stignat za ni6to, v provansa gore dolu stavat
razbira se ako ima nekvi benefits moje i da ne e tolkova lo6o
(primerno gsm-a da ti go pla6tat, da ti osigurqvat pytuvaneto do i ot rabotata i meal tickets), dori moje donqkyde da se opravq6 (smetki okolo 200 kinta + qdene okolo 100 + 100 za barove (t.e. 2-3 ve4eri navyn)
a za pyrva rabota sa dosta dobre
az po4nah na 160 kinta :)
sq sym okolo 2400, a sa minali samo 3 godini :P
taka 4e ako ba4ka6 seriozno, moje6 mnogo byrzo da se izdigne6, vyprosa e da ne se otkazva6

Life is a bitch. And then you die!


Тема Re: 3аплатанови [re: пycтoтa]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 18:20



Леле, кажи къде работиш, бе?! Че да дойдем и ние. Не търсят ли шеф в твойта фирма, да дойда да се цаня аз там?



Тема Re: 3аплатанови [re: пич]  
Автор new* (непозната)
Публикувано22.01.06 00:53



Какво работи... сигурно е някой брокер, който като продаде 2-3 парцелчета и ето ти 2000 лв. Ама не го е написал, да звучи по-тежко.
Такава заплата като 2400 лв. НЯМА. Може да докарваш от % или от не знам, какво 1000 лв., но 2400 ще ме фане за фантофките...
Не мога да се начудя на акъла на пишещите тук. Всеки се фука, че взима много пари и за него 500 лв. са нищо. На кого е нужно това? Нито аз ще се пукна от завист, че някой анонимен от тук, взима много пари, нито пък ще се комплексирам, че аз взимам по-малко от него.
Клубът е направен, за да бъде полезен за хората, които си търсят работа и за тези, които вече работим да си сверяваме часовника..., а не да се надлъгваме кой колко взима и колко е велик. Айде тези лъжи световни и никому не нужни - на пазара Кирков!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.