Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 03.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема CV, мотивационно писмо и СНИМКА  
Автор xaнджa (nutcase)
Публикувано16.11.05 15:25



Смятате ли за редно да се изисква и снимка за кандидатстване за работа (освен CV и мотивационно писмо)? Анти-дискриминационните закони не са ли влязли в сила? Бях с впечатлението, че приемането им е едно от условията за влизането на страната в ЕС? Прави ми впечатление, че големите международни компании от рода на САП не изискват снимки, по западен тертип. Гледам в някои фирми даже за хигиенистки искат снимки - до там ли е стигнала ситуацията? Баси, безработицата е голям бич в ръцете на някои!

Нямам проблем с начина, по който изглеждам, но принципно не смятам, че потенциален работодател би трябвало да ме оценява по този критерий. Е, ако кандидатствах за манекенка работата е съвсем различна, но уви... не ми достигат 5 см



Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: xaнджa]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано16.11.05 16:04



Оф, аре, и на тебе да обясня... Да, има Закон за защита от дискриминация и, да, забранява дискриминация по отношение външен вид, но и - да, както неведнъж съм давал повод да се убедят останалите тук - прозд съм си от малък и трудно свързвам минали събития с личности, ако не им видя снимката на СV-то, и понеже мрънкотонето ще бъде още по-голямо ако ти я поискам когато дойдеш на интервю (`ми, не съм се снимала..., `ми, нямах ножичка да си я изрежа...), затова моля да ми я изпрати човек заедно с останалите неща, необходими за кандидатстване. И, между другото, бъди сигурна, че, ако някой някъде иска да те дискриминира, ще го направи, ако ще и с чадри (за безпросветните като минавайки - това е фередже с мрежа, за да не се виждат и очите) или със скафандър на космонавт да отидеш!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: 747]  
Автор xaнджa (nutcase)
Публикувано16.11.05 16:21



Не стана ясно защо снимката е необходима изобщо при кандидатстване за работа? Това, че ти имаш проблеми с паметта (или организацията) не е достатъчно валидна причина. Става въпрос за принципа, не за чиновнически неволи от практическо естество.



Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: xaнджa]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано16.11.05 17:18



да, де, само дето от "чиновнически неволи от практическо естество" ти зависи дали ще те допуснат до конкурса или не - ти си преценяваш - както ти можеш без някоя фирма, така и тая фирма може без тебе, въпросът е да прецениш доколко едното "можене" ти е по-важно... и аз не харесвам жълтите билети в градския транспорт, зелените са ми повече присърце, ама си купувам и си дупча и жълти, ако не искам да "изпадна в движение", нъл?!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: 747]  
Автор минaвaйkи (член)
Публикувано16.11.05 22:17



Ама верно колкото си дребен, толкова си и дребнав и злобен и некомпетентен. Момичето ти го каза, като ти е малък мозъКЪТ що трябва да правиш излишни движения за неговото уголемяване? Каквото и да правиш той ще си остане в същия размер:) Клишетата мойто момче не са ти от полза за професионалното ти развитие. Това сериозно вече ти го казвам. Ако продължаваш така, ще си останеш едно обикновенно приемаче на сивита.



Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: минaвaйkи]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано16.11.05 22:35



че на мене може това да ми е и целта в живота - ти откъде знаеш?!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: xaнджa]  
АвторXxxx (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 22:53



Да , ама не?

Що се срамиш основателно?





Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: минaвaйkи]  
АвторEpeтиk (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 22:56



"Кандидат" за онзи свят:





Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: xaнджa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 13:18



Искането на снимка при кандидатстване определя нивото на мислене и функциониране на мениджърите във фирмата и отдела човешки ресурси и критериите по които ше бъде оценяван кандидатът и евентуално неговата работа. Не бих искала да работя във фирма в която не се притесняват да декларират писмено, че ще ме оценяват по външния ми вид. Съгласна съм, че има професии, за които външният вид има значение, но по скоро професионалното излъчване, протоколът на обличане в различни ситуации (за което си има дебели книги, които не е зле да бъдат прочетени). Но всичко това не може да се види на една снимка, пък било тя и в цял ръст. Но само сипредставете, че на снимката има едно прекрасно момиче, облечено по всички правила на бизнеса, което си предпочел да интервюираш пред друго не толкова лъскаво изглеждащо. И изненадата ти на самото интервю, когато това момиче мирише на некъпано, обилно полято със скъп парфюм, плюе като говори, седи срещу теб в поза в която виждаш скъпите и непрани прашки и ти подава ръка с неизрязани и мръсни нокти. Загуба на време и за теб и за нея. Защото първоначалната информация е само, за да прецениш опита и образованието на кандидатът и да направиш грубия избор, а в това не влиза външния вид. Това е според мен, но хората са различни и затова едни фирми имат по-добър персонал от други. Всяка фирма си заслужава екипа.



Тема Re: CV, мотивационно писмо и СНИМКАнови [re: 747]  
Автор минaвaйkи (член)
Публикувано17.11.05 15:02



Сигурен съм, че това ти е целта в живота:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.