Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 29.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Малииии, сложни думичкинови [re: Koнca]  
Авторeмa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 14:31



От личен опит искам да споделя: Бях на интервю за работа наскоро. Интервюиращият ме, не много по-възрастен от мен (аз съм на около 30), дори не можа правилно да си формулира въпроса. Обърка се, което за мен е недопустимо за човек, който подбира персонал и има изисквания към другите. За информация искам да кажа, че съм с филологическо образование и всякакви такива елементарни неща мен лично ме дразнят.
И друго, най глупавия въпрос, който съм чувала на интервю е: "Защо трябва да изберем Вас за тази позиция". Ами аз не съм отишла с нагласата, че непременно мен ще изберат, а евентуално да открият в мен човека, когото търсят, евентуално и аз да се убедя, че това е мястото за мен.
Само че, след подобно "представяне" от страна на интервюиращи, аз първа вземам решението, че не съм за там. Всякакви такива префърцунени истории без покритие и в търсене на нещо, което и те не знаят какво, са извън моята природа.



Тема Re: Методи за подбор (ЗА и ПРОТИВ тестове и интервнови [re: Чoвeшkи pecypcи]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано03.04.08 08:39






Хем са бързи, хем горе-долу тестват някакво ниво на владеене на английски /минималното/. Не знам доколко се използват и доколко приложими са в България.

Няма нужда да се плаща на никого, тестовете се правят онлайн.

Щото, от наблюдения, често се набутват двама души лидери в един отдел и за началник им се избира някоя крайно нерешителна персона....
Нали разбирате какво произлиза....

Редактирано от KoтkaTa на 03.04.08 08:46.



Тема Re: Методи за подбор (ЗА и ПРОТИВ тестове и интервнови [re: KoтkaTa]  
Автор svetulkaO9 (непознат )
Публикувано26.01.09 14:50



Стига сте се дракали! Ако искате стандартизирани за България истински тестове, вижте тук www.osbulgaria.com . Не разполагат с кой знае какво разнообразие, но имат основните неща, които се ползват в Европа, пък и не само. И имат официалните права, което у нас е направо прецедент. Няма да им правя реклама - преценете си сами!



Тема Re: Методи за подбор (ЗА и ПРОТИВ тестове и интервю)нови [re: Чoвeшkи pecypcи]  
Автор *Juliana* (3D)
Публикувано27.01.09 21:47



Аз бих искала да знам как ще ме назначат на конкретна длъжност от агенция за подбор на персонал, ако ме изпитва човек, който хабер си няма от математика, но ми тръсва тест за разлагане на многочлени.


Според мен, никой не ги и преглежда после тези тестове, аз досега работа не съм получила от агенция за подбор на персонал. Ходя понякога да си сверявам часовника, но само толкова....колко съм по-напред с матриала




Служителите са на ниво зомбита. Разнасят формуляри, задават наизустени въпроси, и хабер си нямат от преценка и подбор на хора.


Единственото свесно интервю от HR квалифициран служител, длъжна съм да апологетствам, беше ми спретнато от служителка на Wurth, България, но немскоговоряща, с още три езика в квалификацията си, плюс няколко специализации....


Как да сравнявам професионалистка като тази жена, с идиотите, назначавани в България, като куцо и сакато е леля и чичо на някого, а заплатите са в рамките на минимално максималната за България?


Питам аз,.....


ако аз доказано мога да разлагам тричлени и многочлени, и да решавам числени редици, то кой и с каква кфалификация решава, че аз наистина го мога, като там във въпросТната агенция видях само идиоти на ниво детска градина?????


Не повдигам въпроса за по-добри математически знания, и за какво са те необходими аджаба.



Искрено съчюфствам на шахматисти и математици в страната.....да си надарен математик в България е проклятие, а не дар! Просто не разбирам кой ще провери и кфалифицира знанията на надарен математик, и ще го сертифицира, според международни критерии, и ще му намери работа, и ще му даде работна ставка за реализация в международен мащаб, както би трябвало (но не правят......) агенциите за подбор на персонал???


Бе, смешка!


Няма сертификация на труда, няма минимлни ставки, няма стандарти, а само бакалски сметки, ми боже, работодателите имат такова поле да грабят, лъжат и мамят???


Както си искат, и както им изнася! Що не се опита някой да си защити труда със сертификат пред беге работодател? Ще получи кукиш...това са беге работодателите! А после внасят виетнамски работници, еми....


па как, там серсем няма сертификация на работната ръка, и всичко е още повече едно към гьотера!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.