Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 25.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Държавен служител-как да напусна?  
Автормeчo (пyx) (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 09:27



Здравейте,
Държавен служител съм и работя в една община. Искам да напускам и ми изкочиха няколко въпроса за които искам компетентното ви мнение:
1.Молба за напускане ли да пиша или Заявление;
2. Само ЗДС ли да цитирам или трябва да се разровя и в КТ;
3. Според мен трябва да искам прекратяване на служебното правоотношение по взаимно съгласие съгласно чл.103, ал1, т.1, и с предизвестие чл.105, ал.1 и 2 - ако не се съгласят за взаимно;
4. Нужно ли е нещо друго;
5. Как точно да го изпиша
Много ми се иска да се махна максимално бързо и по възможност без много ядове
Благодаря Ви предварително



Тема Re: Държавен служител-как да напусна?нови [re: мeчo (пyx)]  
Автор мeчo(пyx) (оптимист)
Публикувано26.10.05 08:46



Айде бе хора. По другите писания останах с впечатлението че сте спецове в тази област /ЧР/ или поне повечето от вас. Защо мълчите помогнете ми че да се махна по бързо и и чисто от тази тъпа община.



Тема Re: Държавен служител-как да напусна?нови [re: мeчo(пyx)]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано26.10.05 13:06



Ами не съм спец, но два пъти съм писала такова заявление, молба или както и да го наречеш.
1. Виж по-горе. Аз бих го нарекла заявление. Все пак не зависи от волята на насрещната страна. Или зависи само доколкото се отнася до взаимното съгласие.
2. Само ЗДС.
3. И според мен. Само членовете не ми се рови да ги видя тези ли са, но ти сигурно си проверил.
4. и 5. Ами най-малкото пишеш име и длъжност. Може администрацията, в която работиш, да си има някакви собствени изисквания за оформянето. Например на втората ми работа искаха да си напиша и ЕГН-то, да го нарека "молба" и да не отправям предизвестие, а да искам само взаимно съгласие. Защото нямало случай да откажат на някой. И наистина не ми отказаха, де. Дори има някакви вътрешни указания какво да прави служител, който иска да напусне - в нея изобщо не се споменява за токова нещо като предизвестие. И такава бланка са си изработили. Питай във вашите Човешки ресурси дали нямат подобни изисквания.

Wish you were here...


Тема Re: Държавен служител-как да напусна?нови [re: Mиpa M]  
Автор мeчo(пyx) (оптимист)
Публикувано26.10.05 13:51



Благодаря ти много. Ще го кръстя молба защото в началото на текста казвам че искам да напускам и ги моля да е по взаимно съгласие, а в следващия абзац заявявам че ако не са съгласни да считат молбата за заявление за напускане с предизвестие. Доколкото знам нямаме никакви бланки за подобни ситуации, а да се допитвам до човешки ресурси или друг колега тук не ми се иска защото напускането не ми е сигурно на 100% а всички са едни пепелянки иииии т.н. Надявам се да разбираш, ако се разчуе преди да съм си входирал молбата сигурно ще ми създадат ядове а аз искам да ги избегна. Отново голямо Благодарско !!!!!! Ако стане работата/дано да стане ще те информирам. м



Тема Re: Държавен служител-как да напусна?нови [re: мeчo(пyx)]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано28.10.05 01:37



Честно казано, не ми е много ясно защо хората се страхуват да си подадат заявленията, молбите-както искате ги наречете- за напускане. Решил(а) си- правиш го!
Без да съм юрист- има Кодекс на труда, в който са описани нещата, свързани с трудови правоотношения, в т.ч. и прекратяване на такова.

Пускаш си заявлението, пишеш, че предлагаш да е по съответния член- по взаимно съгласие, и добавяш, че ако не се приеме, настоящото заявление да се счита за предизвестие по смисъла на еди кой си член от закона.

Вярно, само ти си знаеш, какви ядове могат да ти създадат, но на мен лично ми убягва логиката защо един мениджър или шеф би държал насила служител, който е декларирал намерение за напускане, че и ще очаква от него да си върши съвестно задълженията… Съгласен съм, че има и такива хора, които действат на принципа- не аз да съм добре, а на другия да му е зле.

Успех все пак в начинанието!

Аре със здраве!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.