Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 05.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имам следниянови  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 17:58



Значи аз съм от провинцията. Поканиха ме от една софийска фирма на интервю в София, казаха че разноските за пътя ще бъдат за тяхна сметка.
За да не задавам тъпи въпроси там (или по телефона) бих искал да питам тук следното:

1. Как ще ми изплатят разходите? Трябва да покажа билетчетата за пътя ли?

2. Ако 1 е ДА, то излиза че трябва да си взема предварително билет за връщане ли?

3. Нормално ли е в такава ситуация да си хвана такси в София или това ще е нагло от моя страна и трябва да се придвижвам с обикновен транспорт?

4. Или все пак най- редно е да говоря с тях за това преди да тръгна?

Моля да не ме съдите строго за тъпите въпроси, просто искам да съм в час.



Тема Re: Имам следниянови [re: въпpoc]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано12.10.05 21:18



Ние досега това не сме го правили, така че моето мнение ще е само предположение, простете ако е некомпетентно.

Мисля си че ще трябва оправдателен документ, дори и това да значи билетчета ще представяш - ама как ще се върнеш като го оставиш билетчето за връщане във фирмата?! Много съмнителна ми изглежда работата. Обади се да ги питаш, тъкмо ще провериш доколко са коректни в предложението си. Взимането на такси за тяхна сметка е нагло. Освен ако не си кандидат за от Вицепрезидент нагоре





Тема Re: Имам следниянови [re: въпpoc]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано12.10.05 21:21



`ми, питай си ги - то е въпрос на вътрешна политика по тия въпроси, тука няма как ние да го знаем... най-малкото, не е лошо да разбереш КАКЪВ ТИП транспорт покриват и имат ли някакви изисквания за маршрута... нали разбираш, че лесно може да се метнеш, ако си от Варна или Бургас, на едно самолетче и да си поискаш по 200 евро в едната посока, или пък - ако, например, си от Ихтиман, да минеш за по-удобно на една екскурзийка през Варна, Силистра, Търново и Видин, докато стигнеш до София...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Имам следниянови [re: въпpoc]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 21:44



Еми значи ще ги питам като се чуем за доуточняване на деня.
А питах защото в обявите за работа виждам доста фирми, които пишат че транспорта е за тяхна сметка. Та мислех, си че има нещо като "стандарт" по тия въпроси....



Тема Re: Имам следниянови [re: въпpoc]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано12.10.05 22:06



а сигурно ли е, че става въпрос за транспорта при интервютата? да не би да става въпрос за транспортните разходи след като бъде назначен кандидатът!?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Имам следниянови [re: 747]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 22:21



Ти ме хвърли в тъча! Разбира се че става въпрос за разходи свързани с подбора на персонал. Това е толкова разпространено, че даже си има отделен филтър в един от най- големите сайтове за работа, а именно:



Виж филтрите отдолу. Говоря за: Всички разходи, свързани с подбора на персонал, са за сметка на работодателя.



Тема Re: Имам следниянови [re: въпpoc]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано12.10.05 23:08



ти бъзикаш ли се!?

Ами, нали аз работя в една от точно тия - никога и никому не сме поемали транспорта!

"Всички разходи, свързани с подбора на персонал, са за сметка на работодателя" означава, че разходите на фирмата, провеждаща подбора на персонал, се заплащат от работодателя, сиреч: работодателят плаща на мен (и на колегите ми) да му организираме кампания и да му намерим до трима кандидати, които да му представим и от които да си избере човека, когото да назначи. С други думи: поема моите (и на колегите ми) разходи по подбора: заплатата ми, разходите ми за телефон, за интернет, за парно, за ток, за вода, а не поема разходите на кандидатите за работа.

"Всички разходи, свързани с подбора на персонал, са за сметка на работодателя" означава, че това е фирма, на която ти няма да заплатиш за услугата - никога, с нищо и по никакъв начин. Защото има други два типа фирми: едните ти взимат пари, за да те "регистрират в базата си данни" (някъде да виждаш "за да ти намерят работа"?!), другите - при назначаване ще ти вземат половината заплата... С две думи: на тия от типа, в който работя аз, клиент е работодателят и той си плаща да му намерим правилния човек за работата. Вторите търсят работа за определен човек, ама - и да не намерят - парите са ти ги прибрали. Третите - и те не знаят какво търсят... Но - да са живи и здрави колегите - всеки сам решава какво и как да го прави...

и пак те питам: сигурно ли е, че не се бъзикаш?!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Имам следниянови [re: 747]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 09:40



Да, такси е нагло. Аз като съм от София никой не ми плаща такситата дето ползвам като ходя по интервюта в работно време. Но билетите най-вероятно ще ти ги изплатят. Просто ще си ги копират и ще ти осребрят сумата, така че не се притеснявай за това. Но най-добре да уточниш всичко в разговор по тел.



Тема Re: Имам следниянови [re: въпpoc]  
АвторKaндидaт (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 09:51



Приготви се да не ти платят нищо. Аз съм от Бургас ходил съм за 6-7г. поне на 30 интервюта до София и са ми платили 3 /на едното място започнах работа а другите две бяха в една фирма/ , иначе ако ти плащат ще ти платят автобусния/влаков билет като не е задължително предварително да си купила и за връщане просто плащат същата цена като за билета за отиване , ако си купила двупосочен билет ти го снимат само. Никой не пита за разходи за градски транспорт, така че каквото и да избереш си е за твоя сметка :)))
Важното е предварително да знаеш че не плащат нищо ако изявят желание ще е голямо изключение.



Тема Re: Имам следниянови [re: aз]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано13.10.05 10:45



`бе, ти... както и да е... ама, моля, ако има колеги от подбораджийски фирми, които изплащат транспортните разходи на кандидатите за работа - нека ми споделят, моля, та да се засрамя...


Мъжете знаем защо!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.