Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 05.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как се организира подборнови  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 15:55



Здравейте,

Наскоро ми предложиха работа в отдел човешки ресурси като асистент. Тъй като нямам кой знае какъв опит, имам голямото желание да се науча, и то бързо, тъй като ме харесват във фирмата, а догодина шефката се пенсионира и т.н. ;)
Най-вече ме интересува как се организира пълният подбор на персонал, защото искам да се занимавам точно с това.
Предполагам никой тук няма да си каже тънките хитрости, но все пак за някои основни насоки ще бъда благодарна.
Някой може ли да ми даде съвет за добра литература, уев сайтове и подобни по темата, не някоя боза, а нещо наистина добро.

Мерси



Тема Re: Как се организира подборнови [re: Moни]  
Автор минaвaйkи (член)
Публикувано07.10.05 16:00



Жалка си. Тази жена те е взела и ти вече точиш лиги за мястото й. Научи се от нея нещастнице.



Тема Re: Как се организира подборнови [re: минaвaйkи]  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 16:41



Бладоря ти за отговора.

Ако не си разбрал/а - амбицията върти света. Така че не виждам нищо лошо в това.
Именно поради това ме взеха в отдела - жената ще напуска, и предпочитат да обучат някой като мен, а не да вземат външни хора.
Именно поради тази същата причина, помолих за информация, така че да мога да се обуча навреме, не само на работното ми място и чрез напътствия, а и от други източници.
Да, моята крайна цел е да работя на нейната позиция, но искам ако това се случи, да бъда напълно подготвена.

А ти, спазвай си принципите, тъпчи си на едно място, и продължавай да плюеш другите щом така ти харесва. Типично български синдром - имам си работа добре съм, с амбиция не рискувам, щото е опасно
Такива като теб са напаст за държавата, обричащи я на пълна гибел.

Айде дерзай си с комплексите

П.С. След 10 години да не пишеш глупости още в този клуб - виж, има и други



Тема Re: Как се организира подборнови [re: Moни]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано07.10.05 16:51



Не бе, той просто състрадава на пенсионерите...от край време

по въпроса ти - да ти изреждаме заглавия на книжки тук едва ли ще ти помогне много - отиди на едно специализирано отворено обучение по темата, там освен от водещия, ще събереш информация и от участниците, и за допълнителна литература можеш да питаш като не ти стига.

ако е за четене - основните неща навсякъде са еднакви, в който и англоезичен сайт (намерен в Google) да ги прочетеш, ще добиеш представа.





Тема Re: Как се организира подборнови [re: Moни]  
Автор минaвaйkи (член)
Публикувано07.10.05 17:15



Но не и болната или тъпа амбиция.
Жената те е пуснала под масата и ти бързаш да се качиш на нея. С "пълния подбор" няма да заемеш нейното място.
Не слушай хънката с тия тъпи обучения, рано ти е още да ходиш на тях. Седни си на тъпия задник и слушай и се учи от колегите и от началничката си. За начало влез в някоя интернет книжарница или отиди на славейков и от там си купи 4-5 книжки. Чети и питай началничката си. След като натрупаш малко знания, примерно след 6 месеца, вече се посъветвай с шефката си да те запише на обучение, но нека ту да прецени на какво обучение. Ако сега отидеш ти просто ще слушаш без да разбираш за какво ти говорят. Разбра ли ме?
Чети, много чети, но не само за тъпия подбор. Като четеш и мисли все пак. Но най-важното е не амбицията ти телефонистке, а желанието ти да работиш като HR.

А за мен не знаеш нищо, че да ми даваш оценка на кариерното развитие хахаха.



Тема Re: Как се организира подборнови [re: минaвaйkи]  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 18:45



Ама ти май не разбираш нищо, ако така правиш и подбора, не завиждам на работодателя ти!
ЖЕНАТА ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ НАПУСКА! Това на цигански ли да ти го напиша, че да го разбереш?
За съветите благодаря все пак. На Славейков не мога да отида, айде помъчи се да се сетиш защо.
Книги за УЧР има много, сайтове още повече. Просто искам нещо добро (във всеки жанр има боклуци и класика) - да не си губя времето. Това е!

А за твоето служебно положение наистина незнам, ако си по-напред - евала, но няма как да узнаем - аз поне споделих моето, а теб чвно нещо те притеснява.

П.С. Бихте ли ми дали малко повече информация за тези семинари - къде, кога, колко струват и т.н.
Мерси



Тема Re: Как се организира подборнови [re: Moни]  
Автор минaвaйkи (член)
Публикувано07.10.05 19:58



Ти верно сиш патка. казах ти че ти е рано с тези тъпи семинари. Попитай началничката си, а не го прави скрито бе тъпанарке.



Тема Вижнови [re: Moни]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.10.05 08:04



. Дано си харесаш нещо.



Тема Re: Вижнови [re: nbb]  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 09:54



Благодаря ти,
ще следя редовно. Също и на Хъни Бъни.
Мислех, че използването на този форум ще е по-полезен, но тук май само лъсват комплекси, и нищо ползотворно.

П.С. Минавайки - ако работиш за агенция пиши поне закоя, та да не използваме услугите и, докато ти работиш там, все пак държането ти е под всякаква критика - виж семинари.бг - може да излезе някой семинар за правилно държане в обществото, междуличностни комуникации, или как да не обиждаме другите - ако нямаш средства, ще се радвам да помогна



Тема Мони,нови [re: Moни]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.10.05 10:25



минавайки е прав за едно - след като имаш колежка, учи се от нея. Аз нямах този шанс, с всичко сама трябваше да се справям, защото ме назначиха след като предшественичката ми беше напуснала.
В работата си ползвам практически наръчник " Ефективно управление на човешките ресурси " на РААБЕ. Може да го видиш и да прецениш дали ще ти бъде от полза, дават безплатен тест за 15 дни. Като прочетеш малко от там или от сайтовете за HR, ще започнат да ти идват идеи как да се справиш в различни ситуации. Но не пренебрегвай опита на колежката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.