Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 07.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вижнови [re: Christa R.]  
Автор минaвaйkи (член)
Публикувано10.10.05 12:37



Изброй ми ги и кажи кой по каква тема е писал и ще ти кажа. Не ги помня вече, но си спомням че хорицата бяха доста неадекветни-поне тези които познавам.



Тема Re: Как се организира подборнови [re: Moни]  
Автор Megan (драка)
Публикувано13.10.05 21:46



Понеже питаш конкретно за подбор, ето списък с някои основни източници, според мен. Всички са на английски. Би трябвало да ги има в някои библиотеки, също така в интернет, или да си ги поръчаш от някъде да ти ги донесат. Не са евтини. Ако ти е интересно ще ти дам годините и издателствата също.

Alhrichs, Nancy - Competing for talent: Key recruitment and retention strategies for becoming an employer of choice
Arthur, Dian - Employee recruitment and retention
Fitz - Enz, Jac - The ROI of human capital: Measuring the economic value of employee performance
Fisher, Synthia, Lyle Schoenfeldt, James Shaw - Human Resource Management, 3rd edition
Gatewood, Robert and Hubert Field - Human Resource Selection
Mathis, Robert and John Jackson - Human Resource management, 9th edition
Neill, Kelly - Recruitment Strategies
Schmitt Neal and Walter Borman - Personnel selection in organizations


Също, можеш да се абонираш за HR Magazine, което е източник за последните тенденции в професията като цяло.


Всичко това важи, ако интереса ти е сериозен. Ако не, значи съм си изгубила 1/2 час в писане.

Поздрави,



Тема полезни сайтове по тематанови [re: Moни]  
Автор Megan (драка)
Публикувано13.10.05 21:55



www.hr-guide.com
www.hr-resource.com
www.hr-survey.com
www.shrm.org
www.hrtools.com
www.mindtools.com
www.hrci.org
www.hr.com
www.cipd.co.uk
www.harvardbusinessonline.hbsp.harvard.edu
www.bettermanagement.com



Тема Re: Как се организира подборнови [re: Xъни Бъни]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано16.10.05 09:03



Хъни бъни ............твоето спициализирано обучение ще като приказката за Алиса и страната на чудесата .........практиката и опита струват много по-вече от приказките на куп лектори...........нямам нищо против семинари и тем подобни обучения ,но те са място за срещи запознанства ,престиж ,че са те изпратили там и т.н.
И със сигурност мога да ти кажа ,че много пъти участниците в обучението са доста по -компетентни от лектора .



Тема Re: Как се организира подборнови [re: Megan]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано16.10.05 09:07



Абе човек ти си в България .........стига с тия английски глупости .Те не могат да се приложат тук не стават освен за обща култура .Я си прочети законите и гледай да оформиш нещата така ,че да няма след това проблеми .



Тема Re: Вижнови [re: Christa R.]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано16.10.05 09:10



А за РААБЕ по добре виж как предлагат продуктите си .........че отърване от тях трудно .
Продуктите им вярно не са лоши могат да ти дадат добра насока ,но не всекий има нужда от тях на пазара има и други и избора е на клиента .

Това от личен опит .........хванат ли те веднъж за клиент има да получаваш на разни други промоционални свитъци ,сборници или както щете ги наречете и много да внимаваш кога ще ги върнеш ,ако въобще разбереш за какво става дума щот ще се окажеш абониран и за тях .
А върнеш ли ги веднага рискуваш да ги получиш обратно втори път ......станала грешка .......,

Редактирано от donna2 на 16.10.05 09:19.



Тема Re: Вижнови [re: donna2]  
Автор минaвaйkи (член)
Публикувано16.10.05 09:30



С определени корекции човек може да ползва някои от образците им за заповеди, т. е. преписали са и са попроменили /в някои случай напълно некомпетентно/ от издавани преди тях сборници с такива формуляри.
Всичко останало, което са преписвали, събирали, разделяли и компилирали в разделите за политиката в областта на човешките ресурси става за първокурсници, но не и за практици.
Това, че са нагли го знам, защото тази година доста некоректно се опитаха да постъпят и то заради едни 70 лева.
А от "авторския" колектив познавам поне 50 % и знам каква трагедия са.



Тема Re: Как се организира подборнови [re: donna2]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано16.10.05 21:18



чети, преди да отговаряш.
тогава ще разбереш, че всъщност подкрепяш и допълваш.
което е плачевно, тъй като ти винаги влизаш във форума с ясното намерение да спориш и противоречиш - е, този път се изложи





Тема Re: Как се организира подборнови [re: Xъни Бъни]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано16.10.05 23:01



Кво засегна се за обученията ли ?
Много ясно съм се изразила .
Е някои печелят от организирането на тия тъй наречени обучения нали така .....от това ли те заболя мазола .
А това ,че много от участниците в обученията тоест обучаващите са много по-вчас от лекторите ,а ако и ти водиш обучения много по в час и от тебе това е въпроса колкото и да не ти се нрави това е.

Мда ...........гадно е да те настъпят помазола особенно, ако си Хъни Бъни ,живееш в страната на чудесата и си мислиш че си голям специалист..........сори ама не си миличка .



Тема Re: Как се организира подборнови [re: donna2]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано17.10.05 10:27



айде да пробваме от третия път, дали ще стане, м? какво съм казала аз:
там освен от водещия, ще събереш информация и от участниците
а за какво се дразгаш ти:
че много от участниците в обученията тоест?!? обучаващите са много по-вчас от лекторите

(NB - Donna's речник - участниците в обученията = обучаващите)

п.п. въобще не ме интересува колко си заблудена и колко грешиш, то си е за твоя сметка. отговарям ти защото искам да продължаваш да пишеш и ти. страхотно настроение ми създава правописа ти и с всеки следващ постинг става все по-прекрасно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.