Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 02.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Обучение на персоналнови  
АвторПитaнe (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 14:40



Здравейте,
миналата седмица мой колека ми показа
рекламни материали за дейността на филма от бивша соц. република.
Това, което видях ми смаза самочуствието
и предизвика черна завист за това как работят там.
Бизнеса е честен, унгарците са започнали оттам,
откъдето и ние. И те са имали планова икономика,
комунизъм и пр. но са на години пред нас.
Колегата рече, че си пращат персонала на обучение в чужбина
веднъж годишно. Аз съм си правила устата за обучение също
(у нас си!) но шефовете ми все повтарят "по-нанатък"...
Та нали от това обучение ще спечели и фирмата!
Та искам да питам работещите ЧР - как планират кой служител да обучават
и дали изобщо да инвестират в развитието на персонала?
И защо има цели професионални области,
в които на всеки служител решил да си повиши квалификацията се гледа с подозрение че мисли само как да духне при конкурензцията?
Та нали от този начин на мислене никой не печели! Или аз нещо не разбирам...



Тема Re: Обучение на персоналнови [re: Питaнe]  
Авторbackinblack (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 16:16



В различните държави има различни закони, обучението започва от КТ, който съм сигурен, че не си го чела и едва ли някой ще ти плати за да го прочетеш.



Тема Re: Обучение на персоналнови [re: Питaнe]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано19.09.05 16:23



70 хил. беше разходът ни за обучение на персонала за първото тримесечие, за второто - пак към толкова, годишно е към 300 хил., вярно като брой служителите са доста над 1000 човека, но все пак е сериозна цифра...

проблемът, който ние пък срещаме, е обратен - част от служителите не осъзнават как от обученията печели не само фирмата, а и самия човек, лично за себе си...обясни ми го това...заминавам аз за Рим на семинар вкл. събота и неделя, и се жалвам как "жертвам уикенда си за работата" - разбира се, аз няма да го направя, но имам такива колеги - кажи ми това що за наглост е?!?!

що се отнася до планирането - то включва доста страни и ако се изпипва е труден и неблагодарен процес - правим го не само на база на амбиците на самия служител, отчитат се вижданията на прекия му ръководител, на изп. директори, прави се спрямо стратегията на компанията и съответно плана в ЧР отдела...И в крайна сметка малко или много е непълен и претупан резултата, има накъде да се стремим към съвършенство





Тема Re: Обучение на персоналнови [re: Питaнe]  
Автор Lady_Maia ()
Публикувано20.09.05 10:38



Обучението на персонала не може да се подчини на принципа - "другите ги пращат - искам и аз..."
За да бъде наистина полезно и ефективно е необходимо да се проучат нуждите от обучение на персонала, анализират се, след което се правят "предписания" за обучение. Необходимо е да се знае кой от какво обучение има нужда, а не кой иска де се поразходи до някъде ....
Има си достатъчно методи и начини, за да се направи това.
Въпроса, който ти поставяш, като че ли касае по-скоро недооценяването на обучението, като част от управлението на човешките ресурси, а това, за съжаление, е въпрос на фирмена култура



Тема Re: Обучение на персоналнови [re: Xъни Бъни]  
Автор минaвaйkи (новак)
Публикувано20.09.05 11:21



Правете преобладаващо вътрешнофирмени обучения, а не изпращайте хората на "екскурзии" и безмислени открити семинари. Иначе поздравления за размера на инвестицията, която правите в обучение. Това малко фирми го правят в родната ни татковина.



Тема Re: Обучение на персоналнови [re: Питaнe]  
Автор минaвaйkи (новак)
Публикувано20.09.05 11:28



Винаги съществува риск най-добрите служители да духнат при конкуренцията или да започнат собствен бизнес в същата област. Света бъка с примеир, особено при т.нар. компютърджии. Въпрос на фирмена политика е да се задържат и мотивират най-добрите. Но фирмената политика не е панацея и не е решение за всичко. Най-важното условие е изпълнителния директор да е 100 %-тово ангажиран с проблемите на човешките ресурси.
Джак Уелч, който може е бил един от най-заетите хора в света казва, че 75 % от времето си на главен изпълнителен директор на Дженерал Илектрик е отделял за решаване на човешките проблеми във фирмата и останалите 15 % за всичкщо останало.



Тема Re: Обучение на персоналнови [re: backinblack]  
Автор минaвaйkи (новак)
Публикувано20.09.05 11:34



Пак се изказа неподготвен хахаха.



Тема Re: Обучение на персоналнови [re: минaвaйkи]  
АвторПитaнe (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 12:36



Ами ние сме малка фирма, така че не може да става дума за някакви огромни суми за обучение. Но и в "големите" от бранша не си обучават хората.
Затова клиентите от Европа отиват в спомената вече бивша соц. република,
а у нас - не. А като се сетим че и ние можем така, ще е твърде късно,
защото те вече ще са се наложили на пазара.
Както и да е. А може ли за един съвет да помоля:
как да убедя шефа, че искам да се обучавам не само за да му избягам
(не че мисля само за добруването на фирмата - все пак всичко става и
искам да имам по-добра квалификация)



Тема Re: Обучение на персоналнови [re: минaвaйkи]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано20.09.05 12:47



понеже стана въпрос за нас, компютърджиййте, ще ти кажа как стои въпроса при нас в банката с обученията
има срок, в който ако напуснеш, плащаш цената на курса,
бая солено излиза да ги извадиш от джоба си.

А на други места пък всеки един такъв курс ти вдига предизсвестието за напсукане от 1 месец на повече

иначе аз знам много случаи, подобни на тези които описваш ти: обучават го за HP инженер, плащат му изпитите и сертификатите и той година след като ги е взел им тегли една майна и те ем нямат човк, ем са се набутали

The One You Love To Hate


Тема Re: Обучение на персоналнови [re: минaвaйkи]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано20.09.05 12:48



понеже стана въпрос за нас, компютърджиййте, ще ти кажа как стои въпроса при нас с обученията
има срок, в който ако напуснеш, плащаш цената на курса,
бая солено излиза да ги извадиш от джоба си.

А на други места пък всеки един такъв курс ти вдига предизсвестието за напсукане от 1 месец на повече

иначе аз знам много случаи, подобни на тези които описваш ти: обучават го за HP инженер, плащат му изпитите и сертификатите и той година след като ги е взел им тегли една майна и те ем нямат човк, ем са се набутали

The One You Love To Hate



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.