Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 01.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: защо наемат прекалено квалифицирани хора?нови [re: ivx]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано11.09.05 22:30



абе, магазинът на Витошка едва ли има терезе, пък и терезето има толкова общо с подбора на персонал, колкото касиерка в "Пощенска" със спама в електронната ти поща... както и да е, само мога да гадая защо работодателят Х има изисквания У и Z към кандидатите за работа, но - наистина - то, сигурно вече се броят на пръсти хората в активна възраст, които не са намерили "200 марки и едно прасе"... абе, ще взема да ти обясня притчозно: и "Жигули" ще те закара на работа сутрин, ама си е друго да се изпраскаш пред офиса с "Голф", нъл?! - така и с продавачката с висшето...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: защо наемат прекалено квалифицирани хора?нови [re: ivx]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано12.09.05 01:28



Едно е да "търсиш" нещо,съвсем друго-да го намериш,трето и четвърто-да го запазиш и използваш ефективно.Мдаааа...



Тема Re:нови [re: Xъни Бъни]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано12.09.05 01:39



e досега на български форум не ми беха бъркали пола!
сам съм, не сама, но според много хора е точно обратното в смисъл, че не съм сам

747, да де да, така, колкото и лъскави и скъпи паници да продава тоя магазин едва ли има терезе, но да се не фащаме за подробностите, въпросът си ми остава: защо тези (били те резета или шефове), които решават какъв човек им е нужен за дадена подчертано тъпа позиция имат такива изисквания.

нали работите с тези, които ви казват какво искат – какво е вашето обяснение? имали ли сте случаи когато ви казват "искам портиер с диплома от Бостън колидж" и вие го питате "не е ли малко много, а?", и те кво? какво им е обяснението, "логиката" и т.н.

ти донекъде ми отговори, но все пак наистина толкова ли са прости да се несветнат, че младежът с дипломата от Бостън колидж ще седи там само докато не си намери друга работа, а нали уж работодателите искат тъпи и покорни овчици за какво са им мислещи?! абе май ще стигна до извода, че просто работодателите са тъпи демселвз.

Редактирано от ivx на 12.09.05 01:44.



Тема за поланови [re: ivx]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано13.09.05 15:36



сори
ама нема се пуашиш, нали в днешно време всички сме унисекс





Тема Re: защо наемат прекалено квалифицирани хора?нови [re: ivx]  
Автор backinblack (новак)
Публикувано13.09.05 22:57



Трябва много да ти се обянява, пък мене не ми се пише толкоз, и като си помисля, че няма да има никаква файда от обясненията, още по-малко желание имам да обяснявам.



Тема Re:нови [re: ivx]  
Автор backinblack (новак)
Публикувано14.09.05 00:50



"искам портиер с диплома от Бостън колидж"- Е де, чак толкова тъпи работодатели няма, те много добре знаят, че тези с диплома от Бостън колидж си остава някъде около Бостън колидж и няма начин да узнаят за тяхната "оферта". Много ми е интересно щом си толкова кадърен, че се на тъпи работодатели попадаш, що не си хванеш шапката и да си пробваш късмета по белия свят, аз познавам и поддържам връзка по скайпа с доста приятели в Испания, САЩ и Канада, много са доволни от работодателите си и заплащането и не искат да чуят за връщане.

"и те кво? какво им е обяснението, "логиката" и т.н."- Е за т'ва вече мога да се съглася, че са тъпи ако тръгнат да ти дават обяснение защо точно такива кадри търсят.



Тема Re:нови [re: backinblack]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано15.09.05 02:27



хем не ти се пише, хем гледам си избълвал един куп глупости.

да съм твърдял, че съм много кадърен или че все на тъпи работодатели попадам?

аз нищо не твърдя за себе си, освен че не мога да им схвана логиката ако има такава. ако продлжва да не ти се пише може да драснеш два реда и да ми кажеш за какво им е на Глобул примерно да държат млади инженери, финансисти и други на тъпата позиция "вдигач на телефон" или за кво му е на оня на витошка висшистка да му продава грънците, а?



Тема Re:нови [re: ivx]  
Автор минaвaйkи (новак)
Публикувано15.09.05 08:59



Сигурно Глобул имат програма за кариерно развитие хахаха. Като знам коя им е HR.



Тема Re:нови [re: минaвaйkи]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано15.09.05 22:36



какво кариерно развитие, какви пет лева! държат ги с години на това место, а като им се отвори нещо вместо да вземат вътрешен човек с нужната квалификация си търсят външен, а онези си остават на позицията на която са почнали преди 3-4 години и нема мърдане.



Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор минaвaйkи (новак)
Публикувано16.09.05 15:51



Знам. Но иначе не можеш да затвориш голямата лъжлива уста на Соня Славчева, която навсякъде е внедрявана по линия на разузнаването.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.