Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 24.09.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Работодателите не правят професионални тестове  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано31.08.05 11:24



забелязвали ли сте го? има го като тенденция, като им разкажеш за работата си и им стига. Аз лично на 3 места съм почвал базирано само на автобиография и на малко приказки с кво се занимавам
Но не са ме подкуквали с някакви супер задълбочени въпроси

The One You Love To Hate


Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: the_dude_78™]  
Автор eM™ (professional)
Публикувано31.08.05 12:29



Аз може и малко тъп въпрос да задам, но да питам все пак, откъде работодателят би могъл да "изкопа" такива професионални тестове? Кой ги изготвя?



Винаги има още един вирус!

Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: eM™]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано31.08.05 13:05



като казвам професионални имам в предвид, да ме вкара в тънкости и пдорбсноти за естеството на работата
а и нищо не пречи да си ги направи сам тестовете

The One You Love To Hate


Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: the_dude_78™]  
Автор investment (непознат)
Публикувано31.08.05 13:23



При конкурсите за свободни длъжности в държавните ведомства има някаква имитация на тестово изпитване. Имитация са, защото въпросите са само върху нормативни актове и няма ясен критерий на оценяване.



Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: the_dude_78™]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано31.08.05 13:31



че, що!? - ако работодателят ти разбира от това, което ти смяташ да правиш, не смяташ ли, че би му станало ясно и от половин приказка ти на какво ниво си?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: the_dude_78™]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано31.08.05 19:36



Мисля, че зависи от много от работодателя!

Аз преди години, като се явявах на интервюта все тестове ми даваха да попълвам, след това обсъждахме отговорите и после започваше същинската част на интервюто....

Сега на мен ми се наложи да правя тест за наемане на служител...За 10 минути го написах и разпечатах и съм много доволна от избора си на човек, който избрах да ме замества докато съм в майчинство. Като се върна на работа ще продължим да работим двамата заедно. Теста бе в основата....

Не е толкова сложно да се направи тест, просто някои работадатели не им идва на акъла........



Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: investment]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано31.08.05 20:58



Ясни критерии за оценяване на теста има.
И има възможност и да не е тест, а "практически изпит" - казуси.
За началници се прави разработка по проблем - не помня как точно и беше името в наредбата за конкурсите. И как я оценяват, не знам. Там може би е вече субективно.
Ако искат да те отсвирят при конкурс с тест или практически изпит - това обикновено става с оценката после от интервюто. При самия тест - трудно. Там има верни и грешни отговори. Разбира се, нищо не пречи въпросите в теста да са такива, че отговорът да се съдържа не в нормативния акт, а във вътрешни указания (знам за един такъв случай). Но това е рядкост.
Колкото до нормативните актове - ами то май в администрацията все ти се налага да работиш с тях, дори и да не си юрист.
Макар че наистина не е много нормално да те изпитват само в-у тях, ако кандидатстваш за инспектор в ХЕИ примерно, или за психолог в отдел "Закрила на детето" (за това се сещам, щото в такъв отдел съм работила).
Но не знам.

Четири по осем и пет без едничко,
делено на осем - колко прави всичко?


Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: 747]  
Автор backinblack (новак)
Публикувано31.08.05 21:07



Много си прав, ама тогава почват едни други проблеми.
Ако работодатела може да прави това което иска от другите става, много крив и много искал за малко пари, а когато няма хабер от това което иска от другите, става една какафония, никой нищо не прави или имитира, че прави и тогава няма от къде да дойдат парите за заплати.



Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: the_dude_78™]  
Автор минaвaйkи (минаващ)
Публикувано22.09.05 22:24



Явно HR-рите там са били доста снизходителни към теб, пък и ниската ти позиция на прост изпълнител не изисква тест. Макар че и чистачката трябва да я видиш как върти парцала.



Тема Re: Работодателите не правят професионални тестовенови [re: минaвaйkи]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано23.09.05 19:30



хаха вече си ми толкова смешен (смешна)

говориш за моята позиция, ма три пъти ти предлагамда си премерим заплатите и тогава все млъкваш

аре марш на село да доиш кравите.

The One You Love To Hate



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.