Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 02.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Защо кандидатите...нови  
Автор eM™ (professional)
Публикувано25.08.05 17:07



Защо кандидатите за работа треперят по време на интервюто?
Страх?
Притеснение?
Срам?
От какво? От въпросите? От неувереност в самите себе си?
Интересно ми е... Мисля си, че това "сковаване" пречи на кандидата.
Ако си спокоен по време на интервюто, мисълта ти е по-бистра, гладка... разговорът протича по-леко и за двете страни.
Как мислите?



Винаги има още един вирус!

Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: eM™]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано25.08.05 17:19



така мислим


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: 747]  
Автор eM™ (professional)
Публикувано25.08.05 17:29



Много оригинално. Браво. Кефиш мЪ, ш'ти звънна, майна.



Винаги има още един вирус!

Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: eM™]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано25.08.05 20:07



тръпна


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: eM™]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано26.08.05 11:17



1. Защото не си вярват
2. Защото са притеснени от това на всяка цена да почнат работа
3. Защото понякога има тип интервюта, които са нарочно провокативни, и целят да видят реакциите на интервюирания, пък той се притеснява от това

The One You Love To Hate


Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: eM™]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 11:32



Щото понякога отсреща има шокиращи дебили..............



Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: the_dude_78™]  
Автор eM™ (professional)
Публикувано26.08.05 13:46



Аз бих коментирала така твоите точки:
1. Защото са излъгали за инфото в CV-то си поне на 70%.
2. Защото искат да се "продадат" скъпо, а пък не са уверени, че струват скъпо, но се стараят така да изглеждат. Т.е. прикриват се, поза.
3. На провокативни интервюта кандидатът също има право да провокира. Ама той така се е шашнал, че няма смелост да го направи.
Границата между излишната скромност и излишното "изхвърляне" изобщо не е малка, но за съжаление рядко кандидатите са умерени и се движат по средата. Мисля си, че ако човекът познава себе си достатъчно добре, би бил доста по-успешен.
Има и друго. Робува се на наложени от "обществото" мнения по отношение намирането на работа. Те изграждат някакви стереотипи на мислене, които за съжаление пречат и на двете страни в едно интервю.
Всъщност как да е. Май и сама знаех отговора на въпроса, който зададох, но ми се искаше да ми отговорят онези хора, които се явяват на интервюта.



Винаги има още един вирус!

Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: eM™]  
АвторMимeтo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 14:21



Аз например се треперя, когато се възнувам или
притеснявам. Допускам, че има и доста по-вълнуващи се
от мене. Иначе на интервю не съм се явявала,
щото си харесвам първата работа, дето започнах преди 13 години
без интервю, ама сигурно и тогава съм потрепервала,
като ме заведоха:)



Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: eM™]  
АвторГCM (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 16:22



ОК! Щом искаш да чуеш кандидатите.

Да случвало се е, на интервю да усещам, че гласът ми трепери, и да се питам от какво. Нали се сещаш, че повече айчарите са психолози или психопати, и си мисля. че това им е една от целите да те накарат да се чувстваш слаб и неуверен. В моя защита ще посоча, че на работата, която съм в момента (не длъжността), започнах след разговор с най-голямия директор във фирмата, и без една минута стаж в тази област, с диплома, в която изучаваните дисциплините нямаха никакво практическо приложение. Но бях уверен. А и отсреща седеше човек, който е минал по същия път.

А сега, тъй като функционално работата вече не ме мотивира, (не заплащането!!!!!) търся нова изява. И все още не съм намерил. На едно от последните интервюта, директорката на филиала на компанията, ми даде да разбера, как така изведнъж съм решил да си сменям професията. Ама то така не става. Първо караш стаж, и после ако те харесаме, можем да ти дадем 400-500 лв. Ок, няма проблеми, аз й отговарям, че не търся заплащане, търся възможности. На мен ми е ясно, че в абсолютно противоположна сфера, не бих могъл да отстоявам сегашното си възнаграждение. Но съм се погрижил, че мога да изкрам няколко месеца със заплата по-ниска от месечните ми нужди.

Надявам съм, да съм дал още една гледна точка по проблема. Ако не е достатъчна, мога и още.



Тема Re: Защо кандидатите...нови [re: eM™]  
Авторинтepвюиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 18:44



Е, добре, щом искате мнението на явяващите се на интервюта - ето моето. Грешите, съвсем не е задължително кандидатите за работа да треперят при едно интервю. За всички позиции, които съм заемала, съм се явявала на конкурси, които са включвали и интервюта - дори по времето на соца. Но е важно от каква позиция кандидатстваш и да не се възприема като "фатален" отказът. В едно обаче сте права - не трябва да се лъже. Доста ме учудва констатацията ви, че това се прави. Не знаех. И го намирам най-малко недалновидно. Сега и аз да ви попитам - по тона ви личи, че вие сте интервюираща. Как стигнахте до тази позиция - не се ли явихте на интервю?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.