Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 27.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я да ва питам аз тука като сте големи спецове  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано17.08.05 18:14



Имаше не едно две мнения от хора, които работят в HR, че когато някой човек кандидатства за дадена длъжност най- важното било да обоснове защо точно тази длъжност иска да работи. Да пише в мотивационното и други работи, но най- важното било да се обоснове защо иска точно ТАЗИ длъжност.

Та като го четох това преди ми се стори смислено, но сега ножа опря до мен и пиша мотивационно писмо където трябва да опиша защо точно искам да стана управител. Еми тъпо е. Какво да пиша? Истинското ми желание го знам - пари. Това ли да пиша? Това ли:"...искам да стана управител щото да вземам голяма пачка.."? Явно не е това, тогава какво? Аде примерно ако си комбайнер да кажеш: "така и така обичам широките простори, чистия въздух, големите машини"; ако си шивач да кажеш: "от малък шия, доставя ми удоволствие...";ако си шофьор: "обичам да пътувам";

Ама управител? А мога да изброя още един куп длъжности където хич не ми е ясно как да обясниш, че точно тази длъжност искаш. Или да кажа: "..обичам да командоря хора...". И така не е.

Защото наистина единствения + на управителя би трябвало да е заплатата, всичко останало е огромни отговорности и стрес. А кажете какво да пиша в мотивацията?





Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано17.08.05 19:15



Ами ще можеш да развиеш идеите си за управление и развитие на фирмата, да приложиш на за благото на фирмата добрите бизнес практики, които си научил и т.н..

Ама то за управител се иска и това да можеш - локумите защо от тебе по-ценен няма...
Успех!

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: 11OOO-1-111O]  
Авторпpeпaтил (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 19:15



Ако имаш връзки друго не те трябва.В България е така.



Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: .Luckie.]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано17.08.05 20:59



Да, това е ясно, но признай, че на въпрос: "Защо избрахте да кандидатствате за тази длъжност?" ти не може да отговориш следното (цитирам):

Ами ще можеш да развиеш идеите си за управление и развитие на фирмата, да приложиш на за благото на фирмата добрите бизнес практики, които си научил и т.н..

Защото горното е по-скоро отговор на въпрос от типа на: "Как мислите, че ще спомогнете за развитието на фирмата?" или нещо от сорта....



Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано18.08.05 00:27



а какво пречи да напишеш нещо от рода "кандидатствам за тази длъжност, защото съм убеден, че мога да поема повече отговорности и да докажа професионални качества, които да бъдат адекватно възнаградени" (например) от там насетне е ясно...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.08.05 08:43



Ами то, приятелю, нормалната ситуация е хората да кандидатсват за работа заради парите.
Но заради пари ти би могъл да търсиш работа като главен счетоводител, автотенекеджия, кредитен инспектор или барман да речем. Но не го правиш, а кандидатсваш за управител. Ми замисли се защо правиш така и отговорът ти е наполовина готов.
Остава само да го напудриш както е направил 747 и вече ще си хептен готов.
Ако дадеш малко допълнително инфо - какво си работил, колко време, къде си го работил и естествено къде кандидатсваш, може би ще получиш по-точни отговори. Но така както си питал - само идеи получаваш.

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано18.08.05 09:58



Това е и отговор и на първия въпрос. Помисли молко: След като имам идеи, нормално е да искам да ги реализирам. Нормална човешка амбиция.

Но ако не ти харесва, не го ползвай. Ти си знаеш. Просто мнение от мен.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: 747]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано18.08.05 11:24



Май си прав, наистина звучи добре. Един вид най- деликатния начин да кажеш че искаш да получаваш хубави пари.



Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 12:18



ne stava vapros, sashto ti iskash to4no tasi rabota/posizia - a sashto ti si NAI-PODHODJASHTIAT kandidat sa tasi posizia (rabotil si na takava posizia predi tova, imash znania, imash opit...)



Тема Re: Я да ва питам аз тука като сте големи спецовенови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано19.08.05 00:52



Пиши: "Искам да работя като управител, защото само това мога да правя."

_____________________________________
Бог да пази познати и непознати!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.