Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 03.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпросът за заплататанови  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 10:59



Дайте ми съвет как да се измъквам от ситуацията, когато потенциалният работодател постави въпроса: "Каква заплата очаквате?", без това да бъде в мой ущърб? Известно е, че понякога работодателят е предвидил по-голяма сума, но, ако в стремежа си да не се изхвърляш, защото искаш работата, а се опасяваш, че можеш да го стреснеш, назовеш по-малка и се споразумеете за нея, оставаш прецакан. Впоследствие разбираш, че хора на по-ниски позиции взимат повече пари. Та как да отговарям, че да извличам максимална полза?



Тема Re: Въпросът за заплататанови [re: someone]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 11:27



Най-добре е да зададете контравъпрос- "Вие каква заплата ми предлагате?"
Ако това не помогне, тогава кажете някаква сума, която би ви задоволила да започнете работа в тази фирма. А това, че след време научавате, че другите получават повече не бива да ви отчайва- може да поговорите с ръководството на фирмата за увеличение на вашата заплата. На първо време е важно да започнете работа, всичко друго се оправя после в процеса на работа.



Тема Re: Въпросът за заплататанови [re: someone]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано12.08.05 12:20



Ми всъщност, именно поради така широко коментираното тук неспоменаване на ориентировъчната заплата от страна на работодателя в обявата, се стига до подобни нелепи ситуации. Наистина, би било добре да имаш някаква идея колко струваш като специалист, но пък аз лично, ако разбера че съм се набутал (по-скоро работодателя ме е набутал) с по-ниска заплата, директно си бия камшика щом науча... все пак трудовите отношения са взаимоотношения, и щом едната страна играе сечено, другата е тъпо да седи и да си трае...

Just a genius



Тема Re: Въпросът за заплататанови [re: Жopo]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано12.08.05 12:49



да бе, ти почни работа на кофти заплата, пък чакай после да ти я вдигат

аз бих играл твърдо, знам колко искам и казвам минимум толкова
или от еди колко си до еди колко си

The One You Love To Hate


Тема Re: Въпросът за заплататанови [re: the_dude_78™]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 14:13



И аз съм на принципа да се играе твърдо. Ако човек е интелигентен, знаещ и можещ, трябва да си знае цената и да се продава добре. ОБАЧЕ, факт е, че много работодатели предпочитат да назначат някой по-простоватичък, да не кажа, че понякога и някой, който хал хабер си няма, но пък няма и особени изисквания за заплата. И това го правят и уважавани компании - явно търсят баланс м/у цена-качество, но нещо не се получава.



Тема Re: Въпросът за заплататанови [re: someone]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано12.08.05 14:41



В тая ситуация бих поел някакъв умерен риск.Преценявай какъв човек стои срещу теб и така...



Тема Re: Въпросът за заплататанови [re: 3ъл_Дyx]  
Авторcameron (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 12:33



Според мен добре е да имаш някаква предварителна информация за фирмата в която кандидатстваш.Имам предвид средна заплата, Мениджърски състав (т.е. склонни ли са да дават на подчинените това което искат).За съжаление такава инфо много трудно се намира?!?Аз специално в момента търся усилено работа и ежедневно "вися "по форумите.Ако знаете откъде мога да получа още информация....?



Тема Re: Въпросът за заплататанови [re: someone]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано14.08.05 22:55



Опитай се да намериш отговор на следните въпроси преди момента с заплащането:
1. На кого се отчиташ
2. Ще имаш длъжностна характеристика, искай да се запознаеш с нея в общи линии
3. Тип на договора - граждански, трудов, срочен, безсрочен, за какъв период, със какъв срок на изпитване, в чия полза
4. Работно време, заплащане на извънредно работно време
5. Какви и колко отпуски се дават за година, как се заплащат, същото за болничните
6. На какъв период се преразглежда заплатата, от какво конкретно зависи положителната промяна
7. Разрешени ли са и изплащат ли се аванси
8. Изплаща ли се 13-та заплата
9. Има ли забавени плащания на заплати, на кое число се изплащат
10. Има ли практика на бонуси, в какъв размер и зависещи от какво конкретно, през какъв период се изплащат бонуси
11. Има ли други допълнителни възнаграждения, медицински застраховки ил и други социални придобивки ( карти за гр. транспорт, столова, облекло и др.)
12. Провежда ли се обучение и ако да какво, акредитирано от кого
13. Има ли изисквания за облекло на работа.

След като зададеш въпросите си, получиш отговорите или поне реакцията, сам ще се ориентираш мисля.



Тема Re: Въпросът за заплатата [re: Дeмoн]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано15.08.05 08:14



Вие сериозно ли си мислите,че ако попитате за всички тези неща някои ще се занимава с вас да ви ги обяснява надълго и нашироко?Особено ако има много кандидати за същата позиция?Мениджърите на фирмата хич не им пука дали ще сте вие или някои друг на заеманата позиция.Колкото за заплатата,най добре е,както бяха казали по-нагоре да се има някаква вътрешна информация.Аз на моето интервю знаех,какво точно ще работя,какви са смените,какво е заплащането и какви допълнителни неща осигурява фирмата.Мениджърката беше супер печена,защото явно много бяха минали такива като мене и знаеше за какво става на въпрос.Обясни ми без да я питам всички основни неща и веднага ми каза Бруто и нето Заплата без да я питам.Та мисълта ми е да гледате да попаднете на интервю при което мениджъра няма да има личен интерес да ви плаща по-малко.Успех и късмет във всичко.



Тема Re: Въпросът за заплататанови [re: Дeмoн]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано15.08.05 09:06



е на повече от 5-6 въпроса от тея не си спомням да съм имал информация никога

The One You Love To Hate



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.