Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 18.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема vse ne sum dovolnaнови  
Авторmira (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 16:43



Здравейте,
искам малко помощ от специалистите....
Завършила съм Туризъм и Английска гимназия с 6.00. Много съм схватлива, интелигентна, но съм доста нетърпелива. До сега съм работила на 3 места, на 23 години съм, не все нещо не ми е харесвало. На рецепция бързо ми омръзна, задълженията ми бяха толкова лесни, че от 12 часова смяна ги свършвах за 15-20 минути. Същото се случи като работих като офис асистент- прекалено малко и несериозни ми се струваха задачите- фактури, коресподенция, до съда, преводи, заето ми беше времето, но нещата,които правих не ми харесваха, намирах ги за елементарни. Ето, че сега пак си стърся работа. Не искам повече никакви административни позиции, там си един робот. Все ми се иска нещо по-отговорно и сериозно, а пък нямам достаъчно стаж и го осъзнавам. Моите работодатели много са ме харсвали, дори последният при напускането ми ми каза,че съжалява, че е наел толкова интелигентен и амбициозен човек за тая позиция. Сега кандидатствам за мениджър на обект от малка българска верига супермаркети, въпреки че се съмнявам, че имам шанс, но наистина много искам да попадна на позиция, която изисква малко повече отколкото аз имам, но ще ме мотивира да мисля и да се старая, а не да умирам от скука. Дори в мотивационното писмо съм изразила готовност и без пари да работя, докато се убедят,че мога да съм полезна. Мислите ли, че това е добре идея?



Тема Re: vse ne sum dovolnaнови [re: mira]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 09:47



ще решат че твърде ниско се самооценяваш. за съжаление няма да разберат истинския мотив, заради който си готова да работиш без пари,
а че си пракалено отчаяна например
трябва да покажеш че работодателят твърде много се нуждае от теб, а не ти от него
а и ако наистина започнеш да работиш за без пари, колкото и да се докажеш работодателят трудно ще ти даде после калкото заслужаваш
поставиш ли се ти самата на несъответстващо място трудно ще измъкнеш от там
а работодатели, дето много се впечатляват от служителите си трудно се намират...чак като ги напуснеш



Тема Re: vse ne sum dovolnaнови [re: mira]  
Автор lansky (но не сняг)
Публикувано08.08.05 10:18



този ентусиазъм за работа е характерен за твоята възраст..... само, че докато се усетиш може да се окажеш затрупана с работа до такава степен, че после да нямаш възможност да си търсиш друга работа.... така че хубаво си помисли каква ще я свършиш.....

изпитвал съм го лично на гърба си и още се чудя как ми се размина....отиваш в шест в офиса.... после си тръгваш в 23.30....автобусите спряли да движат.... или както казваше една колежка ..... "това, че няма да мога да ида на кино или театър е едно на ръка, но поне да хвана магазина в квартала дето работи до 12, че да си купя да имам хляб за ядене....."

та не се хвърляй на много работа....ако толкова те дрънка енергията и смяташ, че си добра...... почвай частен бизнес



Тема Re: vse ne sum dovolnaнови [re: mira]  
Авторkoлeжka (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 16:18



Не искам само от това, което ще кажа да се обиждаш. На почти двойно на твоите години съм. Завършила съм туризъм и съм работила на рецепция. Не мисля, че 12 часова работа бих могла да свърша за 15-20 минути. Не знам дали си отговаряла за цялата рецепция или за определена дейност, но там за да си свършиш работата добре се изисква време и внимание. Само контактът с гостите ми е отнемал почти цялото време. Освен да си работила в хотел без гости. Имало е много досадни моменти в работата ми, но и много интересни. Впоследствие ми се наложи да работя с документи и чесно казано ми бе трудно, защото не мога да стоя на бюро дълго време, но това също е работа и когато е добре свършена тя носи удовлетворение.
В момента имам фирма и когато дойде на интервю кандидат и ми каже, че не го интересува заплащането, директно го изключвам от списъка на кандидатите. Хората работят за пари, за да живеят по-добре. Може би ти нямаш ангажименти с препитанието си. Правенето на кариера започва от ниските равнища. Ако човек не опита от ниско, като се качи изведнъж на върха лесно пада. А от високо се пада по-лошо. Няма фирма, в която директно да се отива на върха. Работата изисква опит, познания, опит в комуникацията с хората - персонал, клиенти, доставчици. Това, че някой е завършил с пълно отличие не го прави автоматично по-добър от другите. Аз по-принцип обичам златната среда - добра диплома / не отлична/ и много амбиция да се докажеш. Ти си взела отлична диплома в училище, но сега ще ти се наложи да започнеш отначало, за да вземеш житейската си диплома. И в училище, и в университета си учила неща, които не са ти допадали, които за теб са били лесни, но си се справила. Сега трябва да се справиш и другата част от живота си. Това, че си писала, че ще работиш без пари аз бих го приела като надценяване, а не като подценяване.



Тема Re: vse ne sum dovolnaнови [re: koлeжka]  
Авторmira (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 18:23



Ами все пак ми се обадиха за интрвю днес само ден след като си подадох документите. Дано да не е за това, че ще им работя без пари.
Аз ще им обясня че става въпрос за 1 месец, след което самоуверено ще си търся заслуженото.
Не ме разбирайте погрешно, мен заплащането ме интересува много даже, но не е основният мотив! Освен това нямам търпение и нерви да остана на посредствена работа година, две докато натрупам опит, той се трупа и в движение.



Тема Re: vse ne sum dovolnaнови [re: mira]  
Авторkoлeжka (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 19:15



Опитах се да намеря къде съм чела: "Първите 6 месеца ще ми плащате половината заплата за това работно място, а след това ще ми дадете колкото заслужавам." Не беше точно така, но предавам смисъла. Съжалявам, че не открих книгата. Става въпрос за действителен случай. Ако се сетя точно къде го четох ще го напиша. Но след 6 месеца трябва реално да си допринесла за финансовия резултат на фирмата. Никой не иска да изгуби добър работник.



Тема Re: vse ne sum dovolnaнови [re: mira]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано08.08.05 20:04



За къде бързаш, бе дете! Запомни едно правило от дяда си: Дължината на годините в живота е обратно пропорционална на тяхното количество. Колкото са повече годините ти - толкова са по-къси! Карай по-бавно, че бързо ще ги свършиш. Човек, както и една лека кола, се ражда с определен жизнен ресурс, можеш да я караш бързо но за кратко или бавно и дълго. Избери си сама! Айде, че много се разтегнах!

_____________________________________
Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: vse ne sum dovolnaнови [re: koлeжka]  
Автор trimimi (непознат )
Публикувано09.08.05 01:54



Впечатлена сьм от това мнение . Колкото и да не и се вярва на госпожицата реалноста е такава . За младите морето е до колене а това не винаги е лошо . Желая и успех .



Тема Re: vse ne sum dovolnaнови [re: mira]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано09.08.05 10:21



Не, не мисля че е добра идея. Труда се заплаща и нечие друго задължение е или да намери ти намери адекватна на заплащането работа или ако не е кадърен за това да те пуска да ти да си търсиш сама.
Отделно от това, че не е законно да те наемат на 0 лв. заплата, независимо първи или втори месец.
Ланския добре го е казал.



Тема Re: Миреее...нови [re: mira]  
Автор LlRA.. ((съзвездие))
Публикувано09.08.05 12:13



Много имаш да патиш, моето момиче))0...ама то така се учи човек!

А за ентусиазма ти ще ти кажа една мъдра приказка: "Ентусиазма, привилегия на неопитността!"...ще ме разбереш след около 20 години)))

Съзс здраве!)))...и кютни на едно място...или бегай по света...тука е тясно!)))

Редактирано от LlRA.. на 09.08.05 12:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.