Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 04.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема некадърност, липса на късмет или връзки  
Автор me4o(puh) (непознат)
Публикувано22.07.05 14:55



Здравейте повече от година искам да си сменя работата но нещо все не става. Факта, че в момента работя и не съм готов да почна каквото и да е. Но мисля, че не е решаващо. Готов съм да почна и при същите условия стига да имам възможност да се развивам. Чета обяви /в пресата и www/, борса /пълна боза за съжаление/, приятели, познати и нищо. Стигам до интервюта, тестове и т.н и К’ВО.
Всичко се оказва вятър работа, след като никой не се е обадил за теб да те препоръча. Ясно е че няма да се откажа, но ако има някой с хитри съвети и нестандартни идеи нека пише.
Забравих да поясня, че става въпрос за Бургас.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от me4o(puh) на 22.07.05 15:01.</EM></FONT></P>

Редактирано от me4o(puh) на 22.07.05 15:40.



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: me4o(puh)]  
Автор LlRA.. ((съзвездие))
Публикувано22.07.05 15:38



...Радвай се , че имаш работа! ( припомни си къде живееш!- BG)))

За развитието...хм...това е по-трудното! Ако чакаш някой да те оцени...има мноого да почакаш...))) (направи си твой бизнес и се развивай)))

А принципно казано нали знаеш, всичко ще стане като му дойде времето!



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: LlRA..]  
Автор me4o(puh) (непознат)
Публикувано22.07.05 15:55



Радвам се, но не се задоволявам. Бачкам и всичко друго. От време на време си докарвам и допълнителни доходи но не е както трябва. а смяната на работата е задължителна. На сегашната не издържам вече, писна ми от простотия и алкохолизъм. Свой бизнес -супер само че към момента освен идеи и един гол ентусиазъм с друго не разполагам. Да като му дойде времето ама Щ'о все нашите часовници едва цъкат.



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: me4o(puh)]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано22.07.05 16:02



Щот са нашо производство!

Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: brains]  
Автор me4o(puh) (непознат)
Публикувано22.07.05 16:07



за наше най-голямо съжаление
BG .......!!



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: me4o(puh)]  
Автор unforgettable ()
Публикувано22.07.05 16:33



все някога ще настъпи и твоят момент - няма такова нещо като "радвай се че имаш работа, щото си в БГ" - самоусъвършенствай се, повишавай си квалификацията и самочувствието...и не ползвай агенции.

поне моят опит не е доказал ефективността им, което мнозина тук ще оспорят - е, аз пък тях ще оспоря...

имай самочувствие и като говориш с работодател - убеждавай го колко можеш и си уверен, а не се дръж така, все едно някой ти прави супер голяма услуга като иска да те вземе на работа....

по-горе билото, майстори....



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: unforgettable]  
Автор me4o(puh) (непознат)
Публикувано22.07.05 16:41



Отказал съм се от агенциите поне засега. Работя постоянно върху себе си, не се плаша от работа а я искаааааам.Не ща заплата за да не върша нищо, искам да работя но и да ми плащат. В един момент се чудя дали някога ще използвам някъде сертификати, удостоверения и т.н. които съм събрал. Единственият ми недостстък поне за мен е че не съм много добре с чуждите езици.



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: me4o(puh)]  
Автор unforgettable ()
Публикувано22.07.05 17:02



чуждите езици в някои области са голямо предимство....

години наред съм завиждала на по-неуки от мен в материята, които благодарение на английския са били на по-добри позиции...

точно в момента съм се заела да поправя грешката с ходене на курсове - няма възраст за това, вервай ми, и на 40 да си - пак има закога да го учиш..



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: unforgettable]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 17:23



За съжаление е така, който не знае английски има съвсем минимални шансове за някаква по-свястна работа. Просто в България почти няма свестни български фирми, всичко по-свястно е все международни компании, а техните шефове не знаят български.



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: Жopo]  
Автор unforgettable ()
Публикувано22.07.05 17:31



мда, абсолютно съм съгласна - имам опит в български и международни фирми, макар последната да беше преобладаващо гръцка, пак като условия на труд беше по-добре, защото гърци-негърци, повече спазват правилата на играта, пазарът в Гърция ги е научил, и тук се пробват - ако ги натиснеш, също спазват, ако им мрънкаш - те прецакват и после "гърците са гадни работодатели"

това беше лирическо отклонение

важното е да наблегнеш на езика



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: me4o(puh)]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 22:28



ОСВЕН??? идеи и гол ентусиазъм???? Какво говориш момче? Това е основното за да успееш. От какво те е страх? От масата неудачници около теб, които твърдят че без пари нищо не става? Замисли се и действай.



Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: Пeнa]  
АвторИнтepecнo (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 01:26



Ще споделиш ли на широката публика как точно става номер с "без пари"?
Досега не съм срещнал благотворителна организация, даваща офис за без пари, както и плащаща всички сметки (ток/вода/парно/телефон). А, щях да забравя осигуровките върху 2 минимални работни заплати, които се плащат ВСЕКИ МЕСЕЦ независимо дали си изкарал пари или не. Но може би ако се примолиш на БТК/ВиК/Топлофикация/НЕК и НОИ, и им обясниш, че си пълен с идеи и ентусиазъм, ще ти опростят плащанията... Без малко да пропусна неизбежните разходи при регистриране на фирма, както и това, че трябва да имаш счетоводител (ако се напъне човек, може и да навие някой да му води счетоводството за без пари). Еййй, а касов апарат? Бе като цяло България е едно доста подходящо място за правене на бизнес, особено ако нямаш пукната стотинка зад тебе. Само идеи трябва да има човек ...
Почти пропуснах изцяло излишния лукс да съобщиш на света, че съществуваш (да, за маркетинг и реклама става въпрос). Щото и най-печения да си, ако никой не е чувал за тебе, ще си изгниеш от глад. А, ама тези работи пари ли стрували, тц, тц, тц...

Иначе като цяло е похвално, че окуражи младежа. Все пак може да опита да похарчи някой и друг скатан лев, що пък да не вземе допълнително и кредит... и лихвите са едни такива хубави и приятни - само да мигнеш идейно и ентусиазирано, и си го изплатил ...



Тема :) точно така разсъждаващите не правят нищо :)нови [re: Интepecнo]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано23.07.05 13:47



С твоите разсъждания, разбирам че за да регистрираш фирма и да развиеш някакъв бизнес трябва да чакаш да умре някоя далечна роднина в далечна страна, която да остави на любимото си бебе от спомените 18 милиона евро и малко имоти????

Когато регистрирах моята фирма бях на 18 години. Регистрирах я с малко спестени пари и още малко назаем... сметката излезе малко под 300 лв. защото не плащах на адвокат, а си тичахме сами по нещата... "Офиса" ми беше в една малка стая в центъра и по обясними причини не можех да поканя клиент там. Наема беше смешен, телефона ми излизаше около 20 лв. Осигуровки не плащахме до мига в който почнахме да изкарваме пари (знаещите знаят как се обявява дейност и от коя дата започват да ти текат осигуровките) Счетоводителя ми взимаше 100 лв. в края на годината за да ми оправи и без това малкото документи... Касов апарат нямах до миналата година... всичките ми плащания минават през банка... Според теб някой задължава ли да имаш касов апарат??? Реклама... ми да... за точно 100 лв. си напечатах 2000 "визитки" които се раздадоха на точното място в точното време (на непознати хора на едно изложение).

Днес 8 години по-късно, успешно изплащам 2 кредита, имам 3 човека персонал, над 150 корпоративни клиенти (много значими български и чужди фирми) офис на пъпа на Лозенец и достатъчно активи да ми върви гладко работата... М/у другото завърших завърших бакалавър и магистър "Труд" в УНСС.

И всичко това тръгна от идея след абитюрентския ни бал и 300-400 лв. заеми от приятели... Не искам да го премате като хвалба... Ние все още сме много малка фирма, която се бори за да оцелее... Парите които изкарваме са почти равни на това да се бях хванал на хубава работа, но сега работя за себе си...

Казвам всичко това в отговор на мнението ти, че без пари нищо не става. Мдам. Прав(а) си. Без пари не може бързо да направиш нещо голямо, но няма проблем да започнеш нещо, което да развиеш.

Ford Mondeo - 1,8 16V



Тема Re: :) точно така разсъждаващите не правят нищо :)нови [re: la4o]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано23.07.05 17:16



Коя година ти беше абитуриентския бал - '86 ли?

Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: :) точно така разсъждаващите не правят нищо :)нови [re: brains]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано23.07.05 19:34



Не е никак добре да се бъзикаш с хората които са решили и започнали да правят нещо без да мрънкат.България страда от безкрайно много песимизъм.Да това е песимизъм във всичко.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Arbeit macht frei!)))нови [re: Пeнa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано24.07.05 00:15



Има доста неща,които наистина не се правят без пари.



Тема Re: :) точно така разсъждаващите не правят нищо :)нови [re: млaдeжa*]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано24.07.05 09:08



Не се бъзикам. Искам да кажа, че някога можеше. Сега е доста по-трудно. На времето Илия Павлов казваше, че е започнал с един зелен "Вартбург"... Само дето никога не спомена какво точно е започнал с този зелен "Вартбург".

Бог да пази познати и непознати!

Редактирано от brains на 24.07.05 09:11.



Тема Re: :) точно така разсъждаващите не правят нищо :)нови [re: brains]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано24.07.05 14:55



:) уфф :) де да беше :) тогава щяхме да сме първи в много неща :) Наистина не го уточних точно, но казах "когато бях на 18" и "днес 8 години по късно" но все пак... абитюрентския ми бал беше 98 година... и годините са 7 и нещо ;)

Поздрави,
la4o :)

Ford Mondeo - 1,8 16V



Тема Re: :) точно така разсъждаващите не правят нищо :)нови [re: la4o]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано24.07.05 22:10



Пожелавам ти успех във всяко едно начинание! Успех!

Бог да пази познати и непознати!


Тема Мечо,нови [re: me4o(puh)]  
Автор nbb (весела)
Публикувано27.07.05 16:37



така и не разбрах с какво точно се занимаваш и какво търсиш.



Тема Re: Мечо,нови [re: nbb]  
Авторme4o(puh) (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 08:40



Работя в държавната администрация /дори съм държавен служител/ Занимавам се с продажби и проекти /писане и изпълнение/. Какво търся-като конкретна длъжност нищо не съм си фиксирал. Аз съм магистър счетоводство и контрол, с мн.добра компютърна грамотност и т.н.качества и искам да работя динамична и интересна работта в която да използвам знанията си които съм продобивал през 5-те години следване и след това. Изключвам към момента да работя като счетоводител/просто не мога да седя толкова време на едно място зарит с фактури - много е еднообразна/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.