Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 11.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Трудно ми е да разбера ...  
АвторKИПиA (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 08:40



Здравейте
Надблюдавам събития, на пазара на труда и не само, които немога да си обясня сам. Моля, запознайте се с това, което съм написал по-долу, и ако можете да ми дадете някакъв съвет, за да мога да се усъвършенствам, то аз Ви бих бил благодарен ! Реших да си сменя работата, и преди около година , след обява във вестник 24 часа, последвана от такава и в Джобтайгър се появи желана от мен свободна позиция в Стинд АД, преобразувано по-късно в Дружба АД. Търсиха техник КИП и А със средно образование и опит в програмируемите контролери на Сименс. След като подадох документите ме поканиха на интервю. Аз отидох с костюм и излъскан – като за интервю. Това може би сериозно повлия на нещата в негативна посока, защото според представителите на фирмата, тази работа била много под моите възможности. Та въпросните служители назначиха двама човека, които след изпитателния срок напуснаха и отново имаше обява за техници КИП и А – този път с висше инженерно образование, но се наблягаше на опита. И този път реших да кандидатствам, въпреки, че висшето ми образование е икономическо. Отново кандидатстването ми беше безрезултатно. Сега виждам тази обява в една от агенциите за работа и просто незнам какво да си мисля и дали да кандидатствам отново. Аз наистина това работя и искам да го работя. Всъщност си мисля следното, от позиция на сертифициран одитор на системи за управление на качеството, какъвто станах, докато си търся работа и на база публичната информация с която разполагам за тази фирма: В тази фирма няма или има неработеща система за управление на качеството, защото позволява да се случи следното:

1. Липса на обучение на персонала водещо до финансови загуби, изразяващи се в следното: Назначаването на 2 човека * 6 месеца * 1 000 лева ( 600 лева + осигуровки + храна + някакво обучение и неясно колко и каква свършена работа ) = 12 000 лева загуби за фирмата и акционерите. През това време и служителите, натоварени с тежката задача да работят в отдел Човешки Ресурси и Правен + началника на отдела си получават заплатата, та загубите май станаха според мен около 20 000 лева за една година.
2. Текучеството над нормалното може да бъде обусловено или от лоши условия на труд ( така и не ми показаха цеха, за който ставаше въпрос или ниско заплащане ), което е в пълномощията на Ръководството, или назначаването на хора за началници на отдели, които с цел прикриване на некомпетентност или избиване на комплекси назначават хора с ниска квалификация и понеже явно немогат да се сработят с колектива, решават да напуснат. Дали всеки едноок в царството на слепите е полу-бог.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 17:21



Доколкото ми е известно този завод беше купен от някакви гърци, а гърците по принцип са егати идиотите, върли екплоататори и мошеници, нищо чудно, че хората напускат. Не ти трябва да попадаш там в този завод, намери си някаква по-свястна работа.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Жopo]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано20.07.05 18:39



Toчно в тоя завод гърците ги боли ... кой какво прави - тях ги интересува само цифрата под чертата.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано20.07.05 18:39



Само умния бизнесмен обича и уважава по-умния от него подчинен! За съжаление много са малко. Просто си попаднал на някои от другите, които са неимоверно много. Ако на интервюто си говорил така, както пишеш - направо си си отрязал шансовете от самото начало! Така мисля аз.

Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: brains]  
АвторИPИC (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 17:05



Ами да, сещате се може би за какво става въпрос ? Или не ? Ами ... пак търсят техници. Ама аз вече несъм заинтересован !



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано30.11.05 22:06



Коя от момите те интервюира?



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 10:34



Тони Маркова и един така наречен инженер, който не прави разлика между AV и VA свързване при измерване на мощност. Прости му, Господи - той е грък !



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: lRlS]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано01.12.05 23:13



Баб Тонка, пардон тони маркова как се държа на интервюто? Тя милата май само за мъже си мисли вече:)



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Авторcaprise (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 12:47



Нищо не знам за фирмата, за която пишеш, но в сериозните фирми има изискване към HR те до определен период да си пазят документацията по интервютата, защото всеки кандидат, който не е бил одобрен има право при заявено запитване да получи информация, защо не е бил одобрен и да поиска по-нататъшни препоръки. Това си е нормална процедура, особено в големите фирми и тези с международно участие



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 19:10



ми добре се държа, съчувстваше ми, че нямат място за толкова добър специалист и т.н. - ласкателка си беше отвсякъде, но мисля, че тя не е ХР, защото ако тя е ХР, то аз съм трамвай. А и за 600 лева, незнам кой ще им се навие да облече работните дрехи и да сложи антифоните, че и да им настройва машините. Нещо подобно правя отвреме навреме в Гърция, и там ми плащат по 1 400 евро, като работя същия брой часове.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: caprise]  
АвторИPИC (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 19:12



И тези трябва да имат - нали имат сертификация по ИСО 9000. ( Не, че се заяждам, ама съм одитор по този стандарт ).



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Авторkpиcи (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 17:14



Става ли въпрос за грък - обувай маратонките и бягай чак в Чикаго - стой там една година и като се върнеш иди на интервю в друга фирма.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: lRlS]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано13.12.05 17:49



Гнусна работа са гърците това е самата истина, но пък за една година не очаквате чудеса, за да вините само тях нали?!?

Не е прав Демон че гърците в случая гледали само под чертата. Напротив, бъркат се досадно, постоянно и непрестанно на всички нива на управление. Което освен негативните има и позитивни страни, особено в управлението на човешките ресурси. При старият соц стил служителите не знаеха що е то обмяна на опит в чужбина, що е то тимбилдинг и т.н. - неща, за които отвориха пътя гърците след купуването на завода. С новите пещи и там както им е терминологията оптимизираха процесите. Верно, съкратиха персонал бая, но голяма част неквалифицирана работна ръка и ненужна при новите условия на работа. Такива ми ти работи, не ми се влиза в подробности...




Редактирано от Xъни Бъни на 13.12.05 17:53.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано14.12.05 10:49



Не мога да се съглася с мнението ти, че едва ли не гърците са наложили в България НОВ КАП СТИЛ. Дори и при социализма имаше "обмяна на опит" /колко смешно и архаично звучиш с тази обмяна хахаха/, но "обмяната" се извършваше в рамките на СИВ. Много преди гърците чисто геостратегически, а не икономически да стъпят в България /но това изобщо не ти е минавало през .... между ушите:)/, с идването на мулти компании и стъпването на мулти консултанти, започна обучението в чужбина. Преди това имаше съвсем единични случаи /говоря за легалните такива, а не за тези, които са по линия на разузнаването/.
Между другото зависи и къде са учили и работили гърците, които управляват.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Автор backinblack (член)
Публикувано14.12.05 12:55



С този начин на мислене ще постигнеш по-високи резултати като икономист. Помисли за промяна. В крайна сметка човек се бори за удовлетворение, а парите и положението в ерархията са част от удовлетворението.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: backinblack]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано14.12.05 13:54



А ти с този начин на мислене по-добре не пиши по форумите. Човека има умения за работа и е компетентен в дадена област, а ти искаш да го върнеш в първи клас. Много общо казано "икономист" бе вуйче. Ама нали си продукт на соца и си привърженик на "широките" специалисти.
И още нещо: Удовлетворението не включва в себе си парите и кариерното развитие. Удовлетворението може да бъде от естеството на работата, удовлетворението може да бъде от размера на заплатата, удовлетворението може да бъде от възможността за кариерно развитие, но няма удовлетворение по принцип. Пази боже работниците от такива като теб. Готов съм да ти помогна със съвети, но те предупреждавам, че съм клиент на Корпоративна търговска банка, а за нея знаеш, че клиентите са й скъпи:)



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор backinblack (член)
Публикувано14.12.05 15:45



Събрахте се. Тъп шеф с тъп работник в тъпа бонка.

Би ли ме открехнал като клиент на банката, как такива дето не са "скъпи" могат да си направят

, че според рекламата нямат работа там, а по и-нет сметка не може да се открива



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано14.12.05 16:38



Това, последното изречение, не трябваше да го казваш. Врътвам един телефон и ти, мизернико, по недоразумение попаднал там, вече няма да си клиент на въпросната





Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: backinblack]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано14.12.05 16:39



Не е тъпа банката.





Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано14.12.05 16:41



За конкретния случай говорим нали? И за конкретни гърци, ако искаш ги почвам поименно...

Или ти ми говориш за "преди" и "сега" в най-общия случай? За чужденци и мулти компании по принцип? И за обмяна на опит в някое предприятие по принцип? Ей ама си гумен еййй





Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор backinblack (член)
Публикувано14.12.05 17:33



Може и да си права, нямам преки наблюдения. Просто шокиращата реклама казва едно, а предлаганите услуги много малко над масовите банки, а до скоро и сайта им беше under constuction.
Моята банка има такси за поддържане на сметки като на всички, интернет банкирането, не само, че няма такса за поддръжка, ами и цената на превода е на половина. Персонала на всички нива е млад и любезен, можеш да ми платиш анонимно, к'во му трябва повече на човек освен една бира



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор backinblack (член)
Публикувано14.12.05 17:35



Недей шЪ сЪ изложиш, вероятноста да е попаднал там клони към НУЛА



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано14.12.05 19:48



Сега пък мизерник:) Да не си в цикъл баси? Адски неадекватно се държиш. Стегни се.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано14.12.05 19:49



Забравих да ти кажа: Най-много да врътнеш на портиерчето една свирка хахаха.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано14.12.05 19:51



Е какво общо имаш ти с конкретния случай-с шишетата:) Да не си баба Тонка бе хахаха. Ще падна от смях ако си ти.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: backinblack]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано15.12.05 09:34



Бъркаш го със сайта на друга банка това under construction, но нищо, случва те, няма да те обеся този път. Такса за поддръжка също няма.

Хубаво е човек да е доволен от своята банка, своя лекар и т.н. И бирата да е Каменица





Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано15.12.05 09:34



Ако е до свирки е по-логично да ги врътна на цецо или на джеймс, но не само там ми е силата, рзбирш ли





Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано15.12.05 09:37



Имам много общо и то отдавна, но на друго ниво, съвсем не HR. Баба ти Тонка няма честта да ме познава, но ти си се посмей, смехът е здраве





Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано15.12.05 09:43



Затова съм здрав като бик:)



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано15.12.05 09:50



Ако това ще те направи щастлива-разбирам те:)



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор backinblack (член)
Публикувано15.12.05 09:56



И почти толкова умен.

Редактирано от backinblack на 15.12.05 09:58.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: backinblack]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано15.12.05 11:47



Ама си остроумен:) Кажи нещо ново, много се повтаряш:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.