Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 15.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема некоректни работницинови  
Авторash (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 18:44



В края на миналия месец няколко работника напуснаха фирмата без предупреждение, без нищо- ей така казаха,че напускат и си тръгнаха в средата на деня. В същия ден си взимат и заплатата за същия месец от касата ( става въпрос за магазин)- между другото не се знае точно колко пари са взели, но те твърдят, че е само по една заплата. Знаете, че без предупреждение 30 дни не става така. Шевът реши, че ще им задържи трудовите книжки, докато не върнат парите- по една заплата(без значение колко пари са взели). Имайте предвид, че не са напуснали,заради некоректен работодател и те не могат да го обвинят в нищо. На мен обаче ми се струва, че може да има и по-добро решение на въпроса. Ще се радвам да чуя всякакви предложения как ще е най-добре да постъпи шева с тези работници, като повтарям, че той винаги е бил коректен във всяко отношение с тях.



Тема Re: некоректни работницинови [re: ash]  
Авторash (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 21:17



шев да се чета ШЕФ



Тема Re: некоректни работници [re: ash]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано20.07.05 00:49



Къде боже тия коректни работодатели? Дето още не съм ги виждала....работодател се става по презумпция за да имаш печалба, а не работници!



Тема Re: некоректни работницинови [re: Roxana]  
Авторash (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 08:21



Е-има такива, които ти плащат редовно осигуровки(при това не само частта по закон, а на 100%), които при по-голяма печалба ти дават по-голяма заплата, които като излезнеш дълго време в болнични ти дават не само обезщетенията от държавата, а и си ти плащат заплата в пълен размер(без да са задължени), които ти позволяват да си вземеш платен отпуск на 1,2 месец и какво ли още не. Дали се търси печалба- определено, но това е и причина да си коректен работодател- все пак пазарният капитализъм се развива; не сме в началото на 90-те и дребното търгашество не е на мода- поне при нас. Но не ми е целта да убеждавам за каквото и да е. Всеки си има мнение и аз уважавам твоето, а и съм съгласна,че отношенията работник-работодател почти никъде не са идеални....А онези напуснаха, защото спряхме канала, по който крадяха. Но не ми се влиза в подобна дискусия



Тема Re: некоректни работницинови [re: ash]  
Авторlosh (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 09:46



Щом са крали - уволни ги дисциплинарно за самоотлъчка - Дисциплинарното уволнение май се записва в трудовата книжка.



Тема Re: некоректни работницинови [re: ash]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.07.05 10:11



е очевидно се спестява някаква важна информация, щото никой не напуска току-така от Идеалната (според теб) работа - особено пък няколко човека наведнъж... за да напуснат, очевидно нещо не е чак толкова идеално, колкото се представя, или освен идеалното има някои не чак толкова лицеприятни неща...

тва за кражбата маалко обяснява нещата, но според мен не това е истинската причина за напускането...

Just a genius



Тема Re: некоректни работницинови [re: Blake]  
Автор Ghosn (заинтересувана)
Публикувано20.07.05 10:47



какво бих направила аз:
1. Броя 3 дни от дадата в която не ся се явявали - това е самоотлъчка, и пускам писмо с обратна разписка, да ми дадат обяснение защо не се явяват на работа в срок от примерно 5 дни след получаване на писмото.
2. Чели, не прочели писмо, щом се е върнала разписката - уволнявам ги дисциплинарно след обявения срок, вписвам го в внижката и им я давам.
3. Затова че съм ги уволнила дисциплинарно и че това е без предизвестие - те дължат обещетение - 1 брутна заплата. и ако не я плятят почвам да ги съдя.

Да, обаче това изисква нерви, изрядни документи, и най-важното дали няма да излезнат по-лоши доводи в цялата ситуация. Свидетели, че са си взели от касата пари, ама то трябва да е много точно - толкова каса, толкова приходи, толкова разходи - толкова липсва.
По-цивилизования начин е среща се шефа с тях, и се договарят пари-дата на напускане, основание - така и двете страни доволни. Въпроса е, че ако всичко е така както казваш - шефа ти е в силната позиция - крали са (стига да може да докаже), уволнява ги - дължат му обещетение. Но всичко зависи - прав си- не си прав, ако си прав - можеш ли да го докажеш.

*******************
Never try to stop,
never stop to try!


Тема Re: некоректни работницинови [re: ash]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано20.07.05 11:49



Хубава фирма сте, щом не знаете колко пари има в касата. А за кражбите са виновни двама - работодател създал условия за това и хора дето да се възползват.



Тема ето какво точно се случинови [re: Blake]  
Авторash (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 12:33



Ето какво точно се случи. От много време беше ясно, че там се краде. А ревизиите не излизаха с много ( между другото не са правени удръжки от заплатите за това). Затова преди около половин година шефът назначи управител на обекта, който да контролира нещата. Една-две седмици по-късно персоналът (4 работника) се събраха, отидоха при шефа и му казаха, че не могат да работят с управителя. Резултатът бе: шефът махна управителя и отново ги остави сами, а те поеха отговорността нещата да се оправят и тръгнат както трябва. Да, обаче, второто не стана, а за размера на липсите да не говоря. Така че в началото на миналия месец назначихме друг управител. В края на месеца работниците както вече знаете си взимат пари от касата, в средата на деня казват,че напускат и си тръгват ей така- без въобще да дойдат да се оплачат или кажат нещо. Относно оплакванията, мога да кажа, че аз отговарям за персонала и често се срещам с тях да ми кажат какво не ги устройва, какво искат да се промени (като за работното време например). С всички съм в приятелски отношения, защото сме доказали,че наистина приемаме сериозно всяка забележка към нас и винаги сме правили всичко възможно да поправим каквото можем. Затова бях хипер разочарована от мръсния начин, по който напуснаха тези четиримата. Между другото единият не искал да напуска както по-късно се разбра, но пък не искал да се цепи от другите-както и да е. С всички други работещи във фирмата се разбираме чудесно, а с повечето от тях сме заедно от години. Но искам справедливост за четиримата, с които винаги сме били коректни и разбира се по законов път, а не да им задържаме тр. книжки- някои да има идеи?



Тема Re: некоректни работницинови [re: GBlO]  
Авторash (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 12:39



прав си,че работодателят има вина и доста може да се критикува фирмената политика, но не аз отговарям за нея, а и друг е въпросът, който ме интересува




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.