Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 21.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абсурд  
АвторД. (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 11:12



Здравейте,

Искам да ви питам следното:
По вестници и медии непрекъснато се пише, че имало проблеми с кадрите. От друга страна - също се пише, че заплатите били ниски. Как е възможно подобно нещо - това е пазарен абсурд - ако има малко добри кадри, заплатите скачат, ако има много - намаляват.
Според мен проблемът е преди всичко в мисленето. Работодателите искат да си намерят супер качествен човек за супер малко пари. Работниците пък искат супер много пари за супер никаква работа. Тази схема тотално потапя и нормалните работодатели, и нормалните работници.
Нормален работодател може да е съгласен да даде много пари за много работа. Но все му се случва да ги дава на някой некадърник. А нормалният работник може да даде много работа за много заплата. Но той не може да постъпи никъде, защото не си търси работа за малко пари.
Имам впечатлението, че и посредниците - агенциите, не помагат за решаването на проблема. Там просто нямат качествата да оценят кандидатите. В момента аз имам работа и не лош доход. Но като всеки професионалист в областта си търся и нещо ново и по-добро. Обаче като отида в някоя агенция да ме интервюират, виждам че там е пълна скръб. Говоря си с човек, който нищо не разбира от моята работа, а събира само някакви общи данни. Той няма и как да разбира от всички професии. Но като не разбира не може да оцени човека. Резултатът е, че човекът не бива оценен правилно. В същото време - понеже познавам работодатели, те в своите си области не могат да намерят хора. Значи има ги хората, има ги и работните места, но все се получават някакви разминавания.



Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: Д.]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано09.07.05 23:55



така си е общо взето...за съжаление...

пловдив например е град с висок процент безработица. в същото време младите хора не искат да започнат работа на по-ниска от еди колко си заплата и седят безработни по кафетата докато не им падне нещо "дето си заслужава хем като работа, хем като заплащане". чувала съм че и в стара загора е такова положението. за някои по-малки градове пък изобщо да не говорим - много се чудих наскоро - в Смолян живеят ли хора? такива с амбиция да започнат хубава работа или да сменят старата за по-добра? отговорът беше - за 3 месеца проявиха интерес 5(пет) такива человека, при това единият не беше от Смолян. безумно просто един колега се е видял в чудо пък в Търговище...не знам къде са нормалните работници, не мога да обясня безработицата...

It's all about asses - kicking or licking...

Редактирано от Xъни Бъни на 10.07.05 00:16.



Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: Xъни Бъни]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано10.07.05 00:27



Явно колкото и да смяташ ,че разбираш от човешки ресурси май не е така ...........
За регионите за които споменаваш безработицата наистина е висока , ами проявили интерес 3-ма ,а ти колко искаш..........как я обяви тая работа ..по нета те безработните нямат възможност да са постоянно там , в агенцията по заетостта добре там хубавата работа върви под "масата " за наши хора ...,в частни агенции те в тия региони агенции от тоя тип бол ,пита се колко са специалистите в тая област в града недай си боже в региона и като капак на такива места с висока безработица ,който си е намерил някаква постоянна и сигурна работа дори по-ниско заплатена няма да се хвърли в нищото

Следващия път като търсиш специалист в забравено от бога място пусни обявата по кабелната телевизия и в местния вестник поне такава имат почти всички !!!!!!!!

Колегата ти се видял в чудо .........това говори зле за него Търговище наистина е с висок процент безработица ........направо жалко , че не е успял!!!!!!!!!



Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: Xъни Бъни]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано10.07.05 01:47



Хмммм, Търговище Не знам какви хора сте търсили, но защо се ограничавате само за там? Или не е изгодно да се назначи човек извън града?

Если результат не зависит от схемы решения - то это математика, а если зависит - то это бухгалтерия.


Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: ПpHeдeв]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 11:19



Проблем е, че работодателите не знаят какво търсят и поставят понякога такива изисквания, за каквито не от друг град, но и от друга държава не може да се намерят хора. Нужно ли е например да знаеш перфектно английски- писмено и говоримо, за да продаваш перални и прахосмукачки в Търговище. И ще се съгласи ли някой с перфектно владеене на чужди езици да работи някаква такава работа, където неговите знания изобщо не се използват? И защо фирмите не искат да взимат млади хора без стаж- един умен и образован човек за 1 месец може да влезне в час и да си върши добре работата, независимо, че не е имал опит преди това. Даже хората без опит понякога работят по-добре от тези, които 10 години са киснали в един отдел и се мислят за големи специалисти, а всъщност не стават за нищо.



Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: ПpHeдeв]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано10.07.05 12:19



изръшкал е целия район, големите градове, чак до софия. търси специалисти, определено хора с различни квалификации с/у добри условия, но преместването в Търговище е непривлекателно за повечето хора.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: donna2]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано10.07.05 13:09



благодаря за компетентното мнение и съвети, "разбирачке", само за твое неудовлетворение ще те информирам че национални и местни медии използвам както в "забравени от бога места" така и във всички други.

и не се сърди ако не ти отговарям повече - някак не си ми в категорията и ми е съвестно.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: Xъни Бъни]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано10.07.05 13:18



Да явно затова имаш само трима кандидати ..........наистина от столицата в провинцията никой няма да се навие да иде особенно в райони като Търговище,Разград Силистра и др............това трябва да ти е известно нали си уж специалист по набиране на персонал......

Извинявай кои национални медии ползваш и ако ползваш в кои часове ,че да го проверя това Търговище ................


Зле сте си оргонизирали кампанията по набиране на кадри .

Извън горното хубави обяви има примерно в "КАПИТАЛ" , но знаеш ли колко безработни го четат .......... ...не знаешшшшшшшшшш


А другото което написах в първия пост важи с пълна сила ...както и това което написа един друг участник .......примерно лицето трябва да владее писмено и говоримо английски ,френски и немски .........да има шофьорска книжка и кво беше там още ....стаж минимум 5г. да е завършил незнам си кой университет.....................
Страшни сте няма що ха ха ха ..........



Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: donna2]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано10.07.05 17:53



забравих да те питам, за протокола, ти като "старо куче" колко служители си набрала през живота си? недей отговаря ако ти е неудобно

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: Xъни Бъни]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано10.07.05 18:07



За протокола аз съм юрист , за протокола това с което се занимаваш ми е много познато ,за протокола познавам може би цялата страна в смисъл че знам кое къде как е , за протокола ,ако някой наеме агенция за подбор на персонала и тя като ВАС не се справи щот в случая с Търговище е така ...........най-малко репутацията и ще падне ............за другото в съда , за протокола справили сте се зле и пак за протокола аман от такива като тебе дето хал хабер си немат от нещата .........и само заради лъскавата реклама се мислят че са голямата работа ...........е не си споко!
Следващият път като отидеш в забравено от бога място кажи какво търсиш в първото кафене в което влезеш резултата ще е по-голям.

Още нещо нуждата от такива като теб за мен е нищожна ..........та вие не познавата страната поне до тоя извод стигнах ..........лошо много лошо ......

Бил набрал персонал ама набирай ама първо разучи нещата в държавата и тогава се оплаквай ,че никой не се явява .........все пак трябва да ми благодариш за инфото не мислиш ли

Ей вие в коя национална медия пуснахте обявите за работа ..............

Следващия път един съвет ОБНАРОДВАЙ В ДЪРЖАВЕН ВЕСТНИК БЕЛКИМ ФАНЕ ДИКИШ.............




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.