Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 27.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: donna2]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано10.07.05 18:29



за кое точно инфо да ти благодаря? като тоооолкова много знаеш да беше казала нещо ново и полезно.... новото за мен беше, че някой фалшив университет вече изплюва дори неграмотни "юристи" след толкова напъване дори не си разбрала че "ние" и в частност "аз" съвсем не съм от агенция за подбор

разбирам че ти е весело тук, ама стига се излага вече, че се разводни и темата...

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Хем няма кадри, хем ниски заплати - пазарен абнови [re: Xъни Бъни]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано10.07.05 18:40



НИКОЙ НЕ ТИ Е КАЗАЛ ,ЧЕ СИ АГЕНЦИЯ ЗА ПОДБОР
ЩЕ МИ БЛАГОДАРИШ ЧЕ ТЕ НАУЧИХ КАК ДА ТЪРСИШ КАДРИ
КАКВО ЗНАЧИ ФАЛШИВ УНИВЕРСИТЕТ СЛЕД КАТО ТАКИВА НЯМА ЯВНО СИ НЕУК В МНОГО ДРУГИ ОБЛАСТИ

ИЗЛОЖИЛИЯ СИ ТИ И ДАВАЙ В СЪЩИЯТ ДУХ ...........ЕЙ НЕБЛАГОДАРНИК СИ ........АМИ КАК СЛЕД КАТО ИЗЛЪГА ЧЕ ПУСКАШ ОБЯВИ ЗА РАБОТА В НАЦИОНАЛНИТЕ МЕДИИ НИЕ ДРУГИТЕ ДА НЕ БИ ДА ПАСЕМ ТРЕВА

ВСЕ ПАК ИДЕЯТА ЗА КАФЕНЕТО И ДЪРЖАВЕН ВЕСТНИК Е ДОБРА МОЖЕ ДА Я ПОЛЗВАШ .........

ЛОШО ЛОШО ХЪНИ БЪНИ МАЙ АЛИСА ОТ СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА ЩЕ ТИ БИЕ ЕДИН ШУТ



Тема Я кажикакъв ти требе???нови [re: Xъни Бъни]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.07.05 19:21



Я кажи все пак какъв специалист ви трябва??? Че от тук да започнем може някой да познава някой дето си търси работа. Аз лично живея в район където има мноооого работа да речем че всеки който може да си напише молбата или да помоли някой да го стори или си признае пред "личен състав" че не може сам и е назначен до края на седмицата и след като си извади свидетелство за съдимост и медицинско. Е тук се почва с парадокса - много хора не искат да работят, просто седят и въобще не кандидатстват!!! и в повечето случаи това са хора с образование, просто си седят по кафетата и гледат как да си намерят работа някъде в големите градове.
Е ако ще и като научна фантастика да ви звучи ама тук е така, просто заплатите за общи работници са от 120 лева(не знам как се оправят при минимална заплата 150) на горе и за квалифицирани кадри (разбирай хора с висше образование които работят по специалността си по 12 часа дневно) до 300. Е не виждам как би се навил някой да ти работи първоначално 9 месеца на "ученически" при положение че му се плащат под 150 лева и после евентуално да му дигнат заплатата над заветнитъе 170???? ами просто никой не се навива и си водят хора от 80 километра с автобуси. Е не виждам как човек който е завършил някакво образование, 4 години е снасял корави мангизи и най-накрая му предлагат "работа по специалността" за 220 лева (първоначално 180 6 месеца) брутна заплата???? ами в същата фирма общия работник е на 190 !!!!!

За парадоксите че се иска човек с владеене на английски и висше техническо образование за работа на копирна машина за 150 лева - е това сам си направи сметката. Простро това е действителността хората нямат стимул за учне обикновенно финансов за придобити знания които се ползват за в бъдеще - а работодателите обявяват работни места на принципа "аз давам толкова който се навие". Може да звуча малко пристрастно ама току-що се връщам от едно "интервю" накрая ме ядоса работодателя и пратих търсещия работа в друга фирма - дано там поне му харесат условията.
А колкото до това дали съм назначил някой.... всяка година назначавам поне 10-15 човека технически персонал само с думите "този ще ти свърши работа" и никой все още не ме е оплескал - значи все пак имам някакъв поглед върху хората.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Я кажикакъв ти требе???нови [re: Диaн]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано10.07.05 20:12



на мен никакъв не ми трябва в момента - за смолян търсихме шеф на офиса, но поради "големия интерес" се напънахме да издигнем отвътре най-кадърния служител, поне познава бизнеса, пък колко ще успее като мениджър предстои да видим

случаят на колегата в търговище - заплащането е достатъчно високо, той например е софиянец, навил се да се премести в търговище. има и други като него но са изключения, защото за колкото и пари да става въпрос, търговище не е желана "дестинация".

след като със седене по кафета и оглеждане "съгражданите ти успяват да си намерят работа в големите градове - супер. а какво ще кажеш за безработни завършили висше в Русе, които не желаят за започнат работа в Бяла, с мотива "аз сам дошел в Руси да уча, завършьил съм, няма да се връщам пак в някои сьело да работя", това пак съвсем пресен пример... а преди малко по новините даваха ученици, които искат да заработят някой лев през лятото за (цитирам хлапето)"кафета и др. глупости". шапка им свалям!

в този район за който говориш и в който работиш - има развит консултански бизнес и ти си в него или? задавам този въопрос, щот не ми стана ясно от постинга ти

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Я кажикакъв ти требе???нови [re: Xъни Бъни]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 20:30



Абе няма никакъв дефицит на пазара, в нашата фирма като пуснат обява и се изтърсят 100 човека, три дни продължават интервютатаи накрая се чудим кой от стоте да вземем, при това за заплати от 300 до 400 лева. Става въпрос за град с около 15 000 жители, 8 пъти по-малък от Търговище. Пускат се няколко обяви по вестниците и кабелната телевизия и да видиш какво чудо става. Вярно е, че има и такива фирми, които не могат да си намерят хора, но това е, защото не ги търсят. Твоят човек скъпа Хъни Бъни къде е пускал обяви, че търси човек? Щото аз досега не съм видял нито в jobtiger, нито в jobs.bg, нито в jobsparner, нито във вестниците 24 часа, Капитал или където и да е да се търси нещо в Търговище, всички обяви там са за София и от време на време нещо за Пловдив или Варна. Затова и в София безработицата е най-малка- просто фирмите знаят как да си търсят служители, а и хората знаят къде могат да намерят информация за това коя фирма какво търси. Аз съм от провинцията, работил съм и в София, и в провинцията, трябва да ти кажа, че има огромна разлика. В София е пълно с обяви и по вестниците, и по телевизията, а в провинциалните градове няма нито обяви, нито някаква друга информация и работа там се намира само чрез познати и с връзки.



Тема Re: Я кажикакъв ти требе???нови [re: Жopo]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано10.07.05 20:41



Има и друг проблем, който стои от комунистическо време.

Хората не искат служители, които идват от обяви. По малките градове всички се познават. Всички си знаят родата, децата, парите и интересите. Там да пробие случаен човек от обява...забрави.


И аз след дипломирането си изгубих месеци да се боря с провинциални предразсъдъци. Исках ...идеалистката аз, да се върна при родителите си и там да работя, вярвайки, че е по-добре.

И като ми казаха в очите, ма как ша та зема на работа ма....оглежда ме похотливо...ти чя щерка си ма....пак ме оглежда, само дето няма да ми вдигне полата...и аз казвам, ами пращат ме от бюрото по труда.

И той....ааааа, бюрото по труда. Ми задължиха ни да обявяваме там местата, ама не ни тряват. Ние си имаме откъде да си назначаваме.
И аз Мара Подробната, питам, и откъде ги намирате?

Ми де що има брат'чеди и брачетки.....



Тема Re: Я кажикакъв ти требе???нови [re: Жopo]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано10.07.05 20:46



за обявяването на работа из провинцията и в София сигурно си прав; но не можеш да сравняваш размерът на бизнеса в София и в който да било друг град, искам да чуя какво мислиш за тезата "Който иска да успее с бачкане, отива в София". Дали това е само защото в София има повече работа? Или пък провинциалистите имат амбицията да се докажат на по-голям мащаб? В София мързеливи провинциалисти поне аз не съм срещала...да седят по кафетата и да чакат птичето...

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Я кажикакъв ти требе???нови [re: Roxana]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано10.07.05 20:53



отврат!!!

предполагам "интересите" на кварталния работодател се свеждат само до мащабите на местните пари, местните "баровци" и славата на родата локално.

и в крайна сметка кадърният човек може само да се радва, че не са го взели и не се е зачукал на такова местно псевдо ниво

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Я кажикакъв ти требе???нови [re: Xъни Бъни]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.07.05 21:03



А ти някога да си живял в някое такова забутано градче????
да ти кажа как седят работите- възрастова група под 16 или над 40, няма едно завердение да излезеш, излизаш на дискотека - само пияни тинейджъри, няма един свестен интернет доставчик а когато отидеш на магазина имаш чувството че цените са до небето да не говорим че няма никакъв избор. За заплати няма да говорим - колкото по-малко е населеното място толкова по-малки са заплатите така че ако работиш за някакви по-свестни пари просто между теб и останалите стои голяма пропаст или просто не можеш ги накара да си вършат работата защото вземаш поне 2 пъти колкото тях. Да не говорим за някакъв културен живот пиши кино или някакъв театър за свястно училище за децата да не говорим или пък някакво средно училище евентуално ако са по-големи да не говорим че в един момент ще искаш да ги пратиш да учат.
Е това е положението, ако мислиш че това са малки доводи хората да ти отказват да се преселят в малкия град - съжелявам ама аз лично ги оправдавам не виждам аккви пари трябва да ти плащат или да си намразил живота да се решиш на такава стъпка да отидеш в гъза на географията и после като решиш да се махнеш - отиваш, даваш си документите и "ааааааа ама вие сте работили у провинццциииияяята" киоето автоматично ти смъква ценза на половина.

Колкото до това дали сме колеги - не не сме ама просто от разните му там фирми пращат всякакви идиоти които си мислят че като са изкарали даден курс и вече са големи специалисти нищо че не знаят какво трябва да правят но понеже имат диплома значи трябвад да са назначени на дадената длъжност. Е понякога мои познати ме викат да поразпитам новия човек да видим колко са му познанията и дали би вършил работа.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Я кажикакъв ти требе???нови [re: Xъни Бъни]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано10.07.05 21:08



Ц, не си права.

Ето затова бягат хората от провинцията. Ти да не мислиш, че от хубаво бягат.

Това на никого не помага. Закопава държавата, хората, бизнеса. После всички реват, и работодатели, и служители.

Ако пазара на труда беше регулиран и имаше ясни правила, нямаше да е тая мътна и кървава и нямаше толкова изроди да плуват в мътната вода.

Всички губим от това, но на работодателите не им пука. Просто взимат следващия, притиснат от обстоятелствата. Общо взето реват работниците и пострадалите. Пък аз знам фрапиращ случай, в който един нискообразован идиот заложи имотите си, започна да прави "бизнес", назначи хора...и аз бях там....и се кефеше да се подиграва на служителите си с висше образование: тъпанари, зтфа ли сте учИли бре....да ви наемам аз, дето съм с основно.....тъпанари с тъпанари...

"Умният" загуби парите си и "бизнеса" си. Продаде имотите си, за да плати дълговете си. После като безработен на свой ред ревеше и псуваше пак: тъпанари вишисти....тъпи си бехте и тъпи си останАхте....сега па не щете да ме назначавате....аз съм ви ритал и бил, измет такава инженерска....



Ако пазара на труда беше регулиран и се знаеше какви са заплатите за точно определена и то доказана със сертификат квалификация, тогава нямаше идиоти да плащат на хора с езици и висше образование стотинки, нито щеше да е възможно работодатели да не намират това, което им трябва, при толкова висока безработица.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.