Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 22.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема от къде да започна?нови  
АвторlRA (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 21:52



Имам двама сина, знаят английски и имат комптърни умения, на 19 и 22 години, малкия е студент. Имаме малък бизнес, който замира и трябва да търят работа. Аз си имам отделно хубава работа, но вече се "задъхвам". Нямам никакви връзки. Та, въпоса ми е, от къде да започнем да търсим работа.



Тема Re: от къде да започна?нови [re: lRA]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано08.07.05 23:06



моят съвет е да се оглеждате за стажове - в областите, които интересуват децата ви. доколкото разбирам, в момента все още можете да им помагате финансово - нека започват стаж без заплащане, ако не намерят по-добър вариант. мисля, че важното е да натрупат опит и най-вече да установят на практика какво им се отдава най-добре, къде са силни, това ще подскаже по-нататъшните стъпки.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: от къде да започна? [re: Xъни Бъни]  
АвторlRA (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 11:06



Няма да се справя без заплащане, а и предпочитам да усетят как се изкарват пари и за какво по-напред ще им стигнат. Не са работили за никого до сега и не е лошо да знаят някои неписани правила в днешно време. От опит знам, че интересите , работата и образованието много се разминават. До сега съм се занимавала с доста неща, за които не съм и подозирала, че мога да се справя.



Тема Re: от къде да започна?нови [re: lRA]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано10.07.05 01:41



А децата ви какви интереси имат? С какво им се занимава или чакат вие да им намерите работа? Вярно е, че с връзки е много по-лесно, но не всички са с връзки. И има една приказка - "на вълка врата му е здрав, защото сам си оправя работата"

Если результат не зависит от схемы решения - то это математика, а если зависит - то это бухгалтерия.


Тема Re: от къде да започна?нови [re: ПpHeдeв]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано10.07.05 11:01



Абе аз познавам доста хора дето още като студенти си търсеха работа сами ...намира се има обяви в нета ,пресата , на место ако има студенска заетост , мисля ,че който търси намира .
А от каде да се започне ..............ами днес е неделя прегледайте какво има обявено като работа в нета примерно може и да се намери нещо



Тема Re: от къде да започна?нови [re: lRA]  
АвторlRA (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 14:18



Големия се е "сраснал" с компютъра, не става въпрос за игри. Мисля, че в тази област е добър. По-малкия е по-отворен и комуникативен, завършил е англ. гимназия и учи в НБУ специалност антропология, с компютри се занимава до колкото трябва да се свърши някаква работа.



Тема Re: от къде да започна?нови [re: lRA]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.07.05 03:03



Тъжната истина е,че в някои области не става без връзки.Или поне процента на стигналите по тоя път е толкова малък,че на практика можем да го приемем за нула.
Иначе...нета е пълен с обяви.Има неща,които човек задължително трябва да прочете.Така ще се научи да не отговаря на всяка глупост,написана в нета.



Тема Re: от къде да започна?нови [re: lRA]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.07.05 18:05



а бе, това сериозно ли го говориш или майтап си правиш с нас.
На 19 и 22 викаш са синовете ти. и ти им търсиш работа?
Браво, браво. Големи мъжаги си отгледала. Няма що

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: от къде да започна?нови [re: f(x)dx]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано11.07.05 18:31



Мъжаги, а за дами позволено ли е?
Знам за едно девойче на около 25, което се сърдеше на майка си и баща си, че не са и намерили работа. Майката ми го разправяше.
Впрочем не е необичайно. Пък и никой не е казал, че синовете стоят със скръстени ръце. И при мен се получи в известна степен така за първата ми работа. И други хора познавам.
Освен това - всички сме чували как българинът се грижел за децата, и на 50 години да са.

"Беласица не може да е спомен. Беласица е моят кон огромен."


Тема Re: до f(x)dxнови [re: f(x)dx]  
АвторlRA (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 19:56



Не се чувствам героиня, че отгледах двама "мъжаги". Не искам съвет как да ги възпитавам, а забележката едвали е от човек отгледал поне едно дете. Написала съм, че имаме малък бизнес, който замира и търсим работа. "Мъжагите" останаха сираци, когато имаха най-голяма нужда от баща и докато учеха за средно образование, успоредно с това работеха. Имат трудови навици, виждат как се води частен бизнес и до колко можеш да се задържиш в бранша без непозволени средства А, че и аз се включвам в търсенето на работа,.... това ще направи всеки родител.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.