Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 09.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема HR и подбор на персонал...?  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано05.07.05 08:22



Чета, каквото чета тук и се чудя.... За всички вас това едно и също ли е? Сигурно се чудите накъде бия... но не виждам нито една тема "Личен състав" или "ТРЗ", мда, от частта ТРЗ само едно майнчинство се появи... Та това ми е приказката. Служителите "Човешки ресурси" с какво да се занимават? И не ми приказвайте, че това дето го питам било работа на счетоводителите!

Если результат не зависит от схемы решения - то это математика, а если зависит - то это бухгалтерия.


Тема Re: HR и подбор на персонал...?нови [re: ПpHeдeв]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано05.07.05 09:48



има, имало и ще има теми от ТРЗ, не си обърнал внимание...
и в някои фирми наистина е изнесено ТРЗто в счетоводството, знаеш...
истината е че служителите "Човешки ресурси" се занимават в някои случаи с подбор, в други и с личен състав и трз, а в идеалните случаи се занимават и с обучение, атестиране и развитие на персонала, теми които пък ИЗОБЩО не се засягат тук.
защо ли? защото темите ги задават "потребителите" на ХР услуги, т.е. кандидати или действащи служители с въпроси по КТ.
та в тази връзка можеш тях да попиташ за насоката на темите, а не професионалистите от бранша...

или си останал с абсурдното впечатление, че това е форум в който ейчари обменят опит по между си?! майко мила

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: HR и подбор на персонал...?нови [re: Xъни Бъни]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано05.07.05 13:48



Ами я и аз да питам: колко от участниците на този форум сами правят заплатите там където работят?



Тема Re: HR и подбор на персонал...?нови [re: Дeмoн]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано05.07.05 14:00



питай, лошо нема...да видим...

аз си признавам за себе си че не се занимавам с това.

но при нашите размери трудно може сам човек (ТРЗ) да смогне, въпреки че по цял ден само заплати прави....

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Какво значинови [re: Дeмoн]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.07.05 15:02



сам да прави заплатите ? Аз не ги правя сама, ползвам програма.



Тема Re: Какво значинови [re: nbb]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано05.07.05 16:48



Е все пак има един. Неочаквано, но факт.



Тема Re: Какво значинови [re: Дeмoн]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 22:01



Не един - ставаме двама. Аз водя две фирмички - едната има 40 човека персонал, другата 8.Сама им правя заплатите въпреки, че разполагам с Програма ТРЗ. Но тъй като Управителя на фирмата / едната/ реши че не е нужна поддръжка на програмния продукт със който работя в момента съм принудена да го правя на ръка. А смед като изчислиш заплатите на 40 човека, още 8.......



Тема Re: Какво значинови [re: Дecи]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано07.07.05 19:20



Да разбирам ли че водите и цялото счетоводство?Щот заплата с централицирано отчитане става относително лесно,предполагам.Без попълване на разните форми и отчети.То верно сигур си зависи от мащабността и дали някой не ти смила инфото предварително.
Аре със здраве.Всичко е въпрос на мащаб и фирмена политика-която не винаги е най оптималната.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Какво значинови [re: млaдeжa*]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано10.07.05 01:32



Правилно се ориентираш младежо :-)))) Защо хората да наемат ТРЗ, като счетито ще свърши същата работа

Если результат не зависит от схемы решения - то это математика, а если зависит - то это бухгалтерия.


Тема Re: Какво значинови [re: ПpHeдeв]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано10.07.05 10:57



За фирма с 40-50 човека може би няма нужда отизрично назначен за това специалист по човешки ресурси ,но във фирма със персонал 500 и нагоре мисля,че е нужно .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.