Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:45 21.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Дали може да ви помоля нещо?нови  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано20.06.05 11:31



всичките ЧР дето сте тук,
предполагам в много случаи вие пускате обявите,
та ако може да пишете ориентировъчно заплащане

на запад това е задължително

Освен това, сами знаете, че така ще си спестите време
въпросът е, това води ли се нарушаване на фирмената тайна за възнагражденията, и ако не, защо не го правите?

The One You Love To Hate


Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: the_dude_78™]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано20.06.05 12:13



много са причините, дискутирали сме ги тук преди
една е фирмената тайна
друго е че не можеш да определиш колко ще дадеш на конкретен избран кандидат - ориентировъчно "като на запад" с марж от 1000 лева върши ли ти работа? съмнявам се...освен че като дойде кандидатът на интервю и ще очаква да му/й дадем обявения таван, пък върви обяснявай после как е възможно да оценяваш квалификациите му/й за по-малко...
трето не е здравословно за самите служители работещи вече във фирмата да видят че си готов да извадиш повече пари(от тяхното заплащане) за нов човек, просто защото пазарът го налага...

така че това няма да стане - изразявам освен лична позиция, и такава на колеги...

да не говорим че ако няма "фирмена тайна", консултантите дето се изхранват от salary survey трябва да умрат от глад

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: the_dude_78™]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано20.06.05 12:27



Присъединявам се към Хъни.

И още нещо:
"на запад това е задължително"

Къде е това на запад, където е задължително?

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: the_dude_78™]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано20.06.05 12:37



оф, аре и аз да не остана по-назад...
въпреки че вече съм го казвал, ориентировъчно, къмто 10-ина пъти: нямам нищо против да я пиша, ако я знам и - естествено - ако работодателят няма нищо против. Причините той да има нещо против съм ги описал в темата за мотивационното, която от няколко дни стои "закована" на второ място във форума...

А иначе - само за "обща култура" - в момента ми тръгна една обява за относително невисока позиция, в която съм написал "стартова заплата 1500" - познай к`ва паплач се изсипва на талази само заради това...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: .Luckie.]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано20.06.05 12:38



добре, не че е задължително, но е прието
не бях точен

в щатите колкото пъти съм гледал обява има написано 55-65 k $
примерно

но, да това е кофти спрямо другите хора, за това не се бях замислил
съгласен съм с вас

но добер, на запад защо го правят тогава?

The One You Love To Hate


Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: 747]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано20.06.05 12:43



сериозно?
доколкото знам световнаат тенденция е високо платените работи да са с малко кандидати, щото на хората не им стиска

явно тук не е така

The One You Love To Hate


Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: the_dude_78™]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано20.06.05 18:24



Навсякъде е подобно. Просто там на по-голям обяви има обявена заплата.

Но се създава подобно впечатление, да не говорим колко се спекулира...

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: the_dude_78™]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано21.06.05 01:31



Не гледай Америка. Тук принципа е друг - да прекараме работника, колкото може, да го изцедим докрай! Ако може да го издокараме да ни работи без пари ще е много добре, а най-добре ако ни и плаща нещо за това, че сме благоволили да го наемем на работа! Някои работодатели си мислят, че те са измислили света и никой не може да схване сложните им ходове! Те не знаят, че дълбоко се заблуждават! Хората не са толкова прости - те само така изглеждат от "хубавия" живот, който живеят! Memento mori!

Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: Xъни Бъни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.06.05 09:26



ето тука изплува самата гола истина:

не е здравословно за самите служители работещи вече във фирмата да видят че си готов да извадиш повече пари(от тяхното заплащане) за нов човек, просто защото пазарът го налага...

а именно - наетите по-рано да не разберат колко много са прецакани в момента... щото ако разберат, ще си вдигнат чукалата моментално... всъщност това е основната причина, както и вероятността да се намери човек, който не е много наясно с пазара, и по тази причина би се хванал да работи за много по-ниска заплата... само дето това ще е до момента, в който разбере отнякъде истината, а това се случва... както и да е, безкрайно ми е ясно що за стока са българските работодатели, и част от чуждите, които са дошли тука за да се възползват от евтината работна ръка - имам и пример - преди 6-7 години се запознах с един норвежки "бизнесмен" (кавичките ги сложих малко по-късно, когато го разбрах що за стока е) - та поработихме малко заедно, и той ми вика "ела да работиш в мойта фирма" - викам "хубаво, хау мач", и той - "миии аз разучих, че в България средната работна заплата е (примерно, не си спомням конкретната стойност) 150 лв, аз ще ти давам 300 (придружено с щедра усмивка)... викам "виж ся, пич, за твое сведение, в момента вземам 600 (наистина беше така), така че офертата е малко... смешна" - при което получавам "еми, повече не мога да дам" - ми като не можеш - довиждане и да не си помислите, че това е причината за кавичките? не, не е това, по-късно човека се издъни по много елементарен начин

а колкото до:

ориентировъчно "като на запад" с марж от 1000 лева върши ли ти работа? съмнявам се...

оценявам го като неуместен опит за глупава шегичка - по принцип там, където посочват стойности от-до, сумата варира от порядъка на 20-25%, и то обикновено маржа е 2-3-5 000, ама на база годишен доход... в този смисъл, за българските условия 1000 лева марж нещо не ги разбирам...

както и да е, пределно ми е ясно че липсата на информация за заплатите се дължи на елементарен опит за тарикатлък, или ако мине номера...

Just a genius



Тема Re: Дали може да ви помоля нещо?нови [re: .Luckie.]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано21.06.05 09:31



освен това аргументът ти с това да не научат други служители, не е валиден, ако обявата се подаде анонимно, само със заплата

The One You Love To Hate



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.