Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 27.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стаж или учене?  
Авторchoveche (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 17:49



Здравейте.

Към най-опитните от Вас (занимаващи се с Човешки ресурси) имам следното питане. Кое според Вас е по-важно - кандидатът да има опит или да има добро образование?
Обяснявам какво имам предивд: примерно се записвам задочно обучение и докато уча, ще имам възможност да работя и да натрупам стаж (дори и не по специалността) или да влеза редовно обучение и да си уча много, пък после каквото сабя покаже.

Наистина ми е интересно какво мислите по въпроса. Мерси предварително:)



Тема Re: Стаж или учене?нови [re: choveche]  
Авторxъни бъни (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 17:55



стаж.
стаж.
и пак стаж.
категорично.
по специалността по-добре.



Тема Re: Стаж или учене?нови [re: xъни бъни]  
Автор Syntax Error (CRC error)
Публикувано30.05.05 18:04



И не виждам защо трябва да влизаш задочно, че да трупаш стаж?

Поне в БГ между двете неща няма връзка.

Пък и по-сериозните университети (доколкото могат да се нарекат така) премахват задочното обучение.

----------------------------------------
Syntax Error


Тема Re: Стаж или учене?нови [re: choveche]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано30.05.05 19:19



Зависи!
Ако говорим за ниска позиция, стажът ти за мен би бил с относително малко значение, но - естествено - ако кандидатстваш за мениджърска позиция, едва ли ще има кой знае какво значение образованието ти. И пак зависи - ако, например - кандидатстваш за позиция, която изисква основно презентационни умения, тогава ще гледам това, а не стаж или специалност. Важното е изобщо да имаш висше образование, защото, ако го нямаш, при положение, че вече дипломи се продават във всяка квартална бакалия, това говори достатъчно за теб като личност и идеите ти за себе си, иначе - откъде точно е издадена на мен изобщо не ми пука...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Стаж или учене?нови [re: 747]  
АвторДoни (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 14:29



Стаж на първо място. Но стаж без диплома за висше образование ..... губи се смисъла.



Тема Зависи къде е стажанови [re: choveche]  
Авторkeлнep (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 18:03



Ако е в МакДоналдс, за да си докарваш пари за кино с гаджето, по-добре мерси, ама благодаря .
Ако разнасяш цветя и учиш нещо свързано с директен маркетинг, практиката ти дава материал да си напишеш дипломната...мммможе би.
Ако си във фирма, която смята да те наеме по-късно, абсолютно да дори парите да са нищо !



Тема Re: Зависи къде е стажанови [re: keлнep]  
Авторxъни бъни (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 10:07



моля. макдоналдс е прекрасна школа, стига да имаш желание и АКЪЛ да извлечеш полезното. а не само да се пържиш до грила и да мяташ кюфтаците срещу пари за кино с гаджето. със сигурност научаваш много повече отколкото в коя да е квартална кръчма, където си келнер. айде със здраве и като не разбираш много, не дрънкай




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.