Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 09.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема За мотивационното писмо  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 17:44



Здравейте, не ми се е налагало да пиша такова писмо и незнам нищо за него. Ще ми помогнете ли с указания и идеи?
Благодаря



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Инa]  
АвторZina (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 17:57



Това пък мисля е най-тъпото - да ти искат мотивационно писмо, сякаш имаш 1001 възможности и се чудиш какво да избереш а те понеже имат и 1001 кандидата искат да знаят дали си мотивиран да работиш за тях.
Аз само едно мотивационно писмо зачитам и винаги се приема - има сериен номер и се носи в портфейл...



Тема Вижнови [re: Инa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.05.05 15:08




Поне аз от там се учих как да го направя преди време. Може да има и по-добри места за тези неща, но не съм ги ползвала.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Инa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано14.05.05 15:26



Дано не ти се и налага.Няма верен изход от тоя път!



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Инa]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано14.05.05 19:30



виж, не гледай из интернет какво е написано, особено пък изречения като "По време на работата ми до сега на мене са били предоставяни задания с увеличаващ се обем на отговорностите, посредством които аз имах възможността да усъвършенствам организационните си, управленски и комуникативни способности." - на ден всеки един от нас тук, които работим това, получаваме поне по 20-ина мотивационни писма с тоя текст, а само името горе е различно, да не говорим, че понякога изобщо не е адресирано до нашата фирма (а до БТК, ДЗИ, "Асарел Медет" и други)... аз, лично, много повече бих харесал едно мотивационно с два реда: "искам да работя като жиголо, `щот съм пич" (напричер!), отколкото до болка познати обяснения от типа Търся възможност да работя за организация, в която има високи стандарти на работа и истински професионализъм. В случай, че ми бъде предоставена възможност да се присъединя към Вашия екип от професионалисти, моите умения, знания и искрено желание за работа ще допринесат за представянето на Вашата компания.


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано15.05.05 17:14



Дано да са повече такива като теб... а най-добре да са още повече онези, които изобщо не искат мотивационни писма.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Mиpa CM]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано16.05.05 10:19



Аз пък съм съгласен със Zina.
Това с мотивационните писма никога не съм го разбирал и не съм могъл да си обясня каква информация носи и на какви въпроси следва да даде отговор...
Според мен просто е поредната наложила се недомислица в БГ.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Дeмoн]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано16.05.05 11:09



на мен пък ми носи... и то голяма информация!
няма ся обаче да ти обяснявам, `щото не ща да си издавам спатиите!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано16.05.05 11:29



ай пак се почва с "потайните" номера

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано16.05.05 11:31



на тебе може и на лични бележки, ама, в крайна сметка - не мога да си раздавам `ляба току-така...

ПС: Който don't know - плаща за know how, n'est pas!?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 11:37



Благодаря на всички!
Успешна и усмихната седмица.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Инa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.05.05 12:37



абе той колегата по любим отбор по ги разбира тези работи, но аз винаги съм се старал да обясня в мотивационното писмо три неща:
1. Защо искам да работя тази работа. Демек какво ми харесва в това да бъда счетоводител, а не пианист например.
2. Защо в тази фирма. Тук най-добре се получава, ако имаш някаква информация за нея. Иначе опираш до цитираните шаблони за организации с високи стандарти на работа и ала-бала
3. Защо смятам че ще се справя на тази работа. Тук се опирам на предишен опит, личностни характеристики, теоретична подготовка и тям подобни.

П.П. Любопитно ми е как ще коментират 747 и Хъни Бъни.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: f(x)dx]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано16.05.05 12:42



игзактли!
ама, пак казвам: по-добре е, даже е мнооооооооооого по-добре, да си го напишеш със своите собствени думи, а не да го копи-пейстнеш от джобтайгъра, барабар с все грешките там...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: f(x)dx]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано16.05.05 13:06



миии, аз какво да кажа...което си е така, така си е...

Разбирам кандидатите защо се дразнят като им искат мотивационно писмо:
1. много по мързеливичко и лесно е да е-мейлнат едно вече готово CV на 10 работодателя, вместо да се пънат да мислят отделно за всяко място на което кандидатстваш.
2. уверени са, че ако не отговарят на обявените изисквания за работата, и най-кадърно написаното мотивационно писмо няма да ги класира
3. уверени са, че тъй като отговарят 100% на изискванията за позицията не е нужно да се пънат допълнително.
4. подозират, че никой не ги чете тия писма/че не са нужни и не носят инфо.
5. комбинации от горните.

Няма нужда май да обяснявам, точка по точка, що това са злокачествени допускания. Всеки средноинтелегентен може да си помисли върху тях и сам да си го обясни.

Защо, аджеба, аз трябва да тълкувам ползите от нещо написано от друг? Ако го напишеш полезно и информативно, такова ще бъде. Ако изплюеш поредния копиран бълвоч, няма да има смисъл от мотивационно писмо наистина. Смисълът, стойността, полезността на мотивационното писмо ги създава кандидата. "Подбиращият" само му/й дава инструмента в ръцете. За което бива наплют и наритан. "Народопсихология", мога да се изклиширам тук. Но няма, щото недоволството като безсилие на умствената недостатъчност не е характеристика на българския манталитет. Такива хора има навсякъде...

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
АвторCпeнcъp (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 03:16



Пичове и пички... това ми се струва bunch of fluff.
Някой коректно пита относно информацията.
От спецовете тук някой може ли да ми каже каква информация ще получи от мотивационно писмо която не би получил/а от един добре направен application?
И истината не е че има недоволство защото има умствена недостатъчност. Недоволни тук като че не видях много. Истината е че някои трябвада се покажем начетени и над другите, уж разбиращи, уж знаещи, пък в същността си... просто един обикновени секретарки които поне имат толкова пипе в кратуните си да прехвърлят горещия кестен на отговорността на някой друг... защо ли.. защото знаем че грешките и проблемите започват когато някой се опитва да си свърши работата.
Сега по същество:
Би Куул Хъни Бъни, щото точно кандидатите май не ги разбираш ич, ама ич... Какви мотивационни писма бе, аланкоолу за някакви убити фирмета дето са толкова мизерни и като пари и като практика че и да се пуснат на пазара няма кой да се хване на въдицата...
Не че имам проблем да се пъна да пиша не 10 ми 100 писма ама да има защо.. Истината е че на писмото рядко се отдава повече от 2-3 мин внимание и то такова което тежи в пъти по-малко от един език, професионална сертификация да кажем или нещо подобно.
А и честно казано, има и още един момент - надали са особено много хората които биха искали да ги наемат с преобладаващо влияние на мотивационното писмо пред автобиографията. Защо ли... ми защото е несериозно, освен че е непрофесионално.
Казваш смисълът, стойността, полезността на мотивационното писмо ги създава кандидата. Бахти тъпото изявление!!! Особено при нужда да напишеш мотивационно писмо на фирма с п.к. само бе ти логика учила ли си някога драга?
Подбиращия бил давал инструмент? Хахахаха, ама тотална липса на смисъл бе, хъни... кой какъв инструмент конкретно ми давал????
Аийде че стана късно



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Cпeнcъp]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 14:48



И аз съм на това мнение!
Това с мотивационните писма и значението, което им се придава е голяма глупост. Мисля, че в CV-то като цяло си пише какво и колко време си работил, а самият факт, че кандидатстваш за определена позиция показва както твоят интерес да работиш на тази длъжност, така и интереса ти към съответната компания или фирма.
Е, след това идва реда и на хората, които ще се срещнат с теб, ще си поговорят и ще преценят - отговаряш ли на изискванията на работодателя - весел човек ли си, бързо ли мислиш, външността ти и какво ли още не. Но, това да се разправя, че виждате ли от мотивационното писмо може да се придобие ясна представа за определен човек е тъпо, точно защото този човек е написал поне 10 такива писма за 10 различни места! Просто защото по принцип си търси работа! Ясно е, че иска да се развива!
За мен най-важно си остава автобиографията, това е документът, на който трябва да се обърне най-голямо внимание. А мотивационното писмо според мен трябва да е точно 3 реда, в които да се пише само за коя длъжност се кандидатства!!! За съжаление явно СПЕЦИАЛИСТИТЕ не мислят точно така!!!
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ!!!



Тема Едно въпросче може линови [re: sunny]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.05.05 15:47



Какво ще кажете, разбирачи такива, за следната абсолютно реална ситуция:
В СV-то ти пише, че досега си работил като счетоводител, а кандидатстваш примерно за финансов анализатор.
мога да вържа бас на три каменици (ама студени!), че за всяка обява за финансов анализатор кандидатстват поне десет счетоводители. И как, човекът който отсява документите да разбере кой от тези счетоводителии си заслужава само по СV-то?

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Cпeнcъp]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано17.05.05 16:34



съжалявам, въпреки доброто ми желание не мога да взема отношение по случайте за които говориш. имам навика да говоря от опит. а пък взимане-даване със такива досега не съм имала:

- обикновени секретарки подбиращи персонал
- убити фирмета дето са толкова мизерни и като пари и като практика че и да се пуснат на пазара няма кой да се хване на въдицата
- на фирма с п.к. само

аз не съм социална служба да съпричаствам към горчивия ти работен опит, но въпреки това ще се опитам искрено да ти съчувствам, че грозни външни фактори като гореизброените забавят вашето лично развитие, намирането на смисъл и разбирането на нещата тъжно, да...

п.п. това преобладаващото влияние на мотивационното писмо пред автобиографията какво беше? "измислям си сам тези, за да мога после да си ги оборя с кеф" ...щом ти доставя удоволствие...едно време го правихме с тухли тоя номер

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
АвторБъни (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 16:43



Абе Хъни ..... отдавна ми се иска да те питам нещо...... Ти добре ли си?



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Бъни]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано17.05.05 16:45



ми питай, що се сдържаш толкова време и да не съм добре, пак шти отговоря! или то.. тва ти беше самия въпрос а?

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Едно въпросче може линови [re: f(x)dx]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.05.05 16:51



Абе, да се фокусираме върху каменичките, останалото е проза, прозаааааааааа... А е важна поезията в тоя живот... The bubbles whisper, дет` се вика!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Едно въпросче може линови [re: 747]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано17.05.05 17:04



абе вие къде се намерихте - адаши, от един град, от един отбор , една бира...аааааа съмнявате ме вече

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Off-Topicнови [re: Xъни Бъни]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.05.05 17:09



не знаех, че сме адаши със 747
това, че сме от един град си е абсолютна случайност
От там обаче произтичат две много важни неща - истинските пловдивчани сме от БОТЕВ и пием каменица

та така. другото е проза, както каза някой

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Едно въпросче може линови [re: Xъни Бъни]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.05.05 17:25



ти пък си много запозната, нещо...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Off-Topicнови [re: f(x)dx]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано17.05.05 17:48



Аз съм от Пловдив, но не съм от Ботев и не пия Каменица, => не съм истинска.




Тема Re: Off-Topicнови [re: Mиpa CM]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.05.05 17:54



Оф, като радетел за чистотата на темите във форума (ерго, често самият аз мрънкам срещу оф-топиците и неизползването на великолепната функция на дира "лични бележки"), ще си позволя малко отклонение... ф(х)дх (или, както стана ясно - адашът) да ме прощава, че и него съм го фрустрирал по тоз повод...

Ти си жена - на вас с Хън ви е простено по презумпция - нормално е една жена да не разбира от добра бира и истински футбол!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано17.05.05 19:27



Разбирам всички изказали се по темата за мотивационното мисмо но не ми е ясна играта как да се мотивирам за конкретна работа ,конкретен работодател без да съм пробвал.Все едно е да кажа че -тук се споменаха бири - Хайникен много ми харесва без да съм пил никога такава бира и нямам ни най - малката представа дали отговаря на вкусовите ми предпочитания.Да бира съм пил но точно тази марка не.Не е достатъчна рекламата и.Как да знам предварително ще ми хареса ли.Примера е хипотетичен.
Приемам да напиша мотивационно писмо но след опитването - то тогава може и да е нещо противоположно.
Някак си несериозно ми се вижда въпросното писмо да присъствува заедно със СВ например.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: млaдeжa*]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.05.05 22:16



Чай ся, душа - никой не те кара да кандидатстваш по обяви от типа "отиди не знам-къде, направи незнам-какво" - мотивационното писмо не е, за да ми кажеш защо искаш да работиш във фирмата N, а за да ми кажеш защо ти се работи работата, позицията за която фирмата е обявила като вакантна! Ето ти пример за два хипотетични лийда: "Водеща фирма в областта на енергетиката търси електротехници" и "Електрисите дьо Франс търси електротехници" - вярно, има разлика в мотивацията - едно е да кандидатстваш за "Електроразпределение Горно Котеновци", друго си е за Електрисите-то - и престижът си е престиж, и заплатката сигурно си е друга. Да, ама на мен тая мотивация ми е ясна и не ме интересува, на мен ми е интересно и ми е важно да разбера защо, адже ба, искаш да си изобщо електротехник, а не комбайнер! Пък и както отдавна обяснявам (и вече почва да ми писва!) - има една камара други неща, които са ми показателни и са ми с относителна психологическа валидност покрай наличието/липсата и съдържанието на мотивационното. Най-малкото което е, душа, въпрос на уважение дори и към мен (да не говорим, че не се изживявам като нещо кой знае колко по-различно от 10-а глуха!) е да спазиш процедурата, за което изрично съм те ПОМОЛИЛ (!) най-учтиво. Да не говорим пък, че ми писна да пиша по N на брой писма на ден, за да моля аз кого ли не да ми напише референтния номер (за което също, забележи, съм помолил изрично) или поне името на позицията, по която се кандидатства! Защото към днешна дата, например, при мен са активни 9 позиции (както съм също казвал - работя в агенция, която се опитва да поддържа високо ниво на позициите, по които работи, а те няма как да са твърде много), предполагам - при колеги са и по повече. И познай, майна, като ми дойде един мейл със заглавие "rabota" (мед за сърцето ми е, ако долу има изобщо някакъв текст, макар и в повечето случаи да е "Ето моите документи за конкурса") как почвам да хвърлям боб за какво точно кандидатства лицето. И ако от опита се разбира горе-долу, познай как се оказва в един хубав момент, след като сме си менкали цял ден мейли, че младежът, който иначе е ІV курс и е 82-и набор (например) кандидатства за търговски директор или - че русенецът, всъщност, не кандидатства за регионален директор за Русе, ами за маркетинг мениджър в София...

Та, така - стига съм ривал и аз, че вече забравих за к`во точно рива... С две думи: ти като си правиш рождения ден, например, и си написал изрично на поканата, че ще правиш тога-парти и МОЛИШ всички да са по чаршафи, ще се накефиш ли, ако се окаже, че ти си единственият пре***н и будала? Или, бидейки шеф, помолиш (дори и не заповядваш, ами именно молиш) служителите си да не идват по сандали от понеделник, а в същия тоя понеделник 90 на сто от тях са си казали "Абе, зае*и го тоя балък, аз пък ще си ходя по джапанки на работа"!?

А, и последно: как да приема мотивационно писмо, което не е адресирано до моята фирма!? Ти как би приел едно такова мотивационно писмо и какво би решил за човека, който го праща?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Едно въпросче може линови [re: f(x)dx]  
АвторCпeнcъp (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 01:21



Егати веселата дискусия стана
Много съжалявам че не мога да отговоря индивидуално на всички.
Sunny: 100% съм съгласен с теб! Адски точно го каза! Мотивационното писмо според мен е пълна отживелица и който следи тематиката отблизо ще види че вече напълно е заместено от "letter of intent" демек - писмо за намерение, т.е. писмо в което описваш НЕ това което те мотивира да работиш за конкретната фирма на конкретната позиция (според очакванията на ХР в БГ) или мотивира да кандидатстваш (според очакванията на по-старите фирми в ЕС), ами писмо в което описваш какво възнамеряваш да направиш и да допринесеш на конкретната позиция в конкретната фирма.
Разликата може и да е доста малка но е осезаема, особено от страна на този който е от другата страна. Той търси не конкретно решение на конкретен проблем, защото вече го е идентифицирал, а търси човешки ресурс за преодоляването му. Именно тук bubbles whisper
А сега да видим как се остава БАМБУУЧА:

f(x)dx: подемаш още по-голяма тема - за това финансовия анализ дали следва да да се извършва от финансов директор или анализатор или гл. счетоводител. Правилно си усетил че съм счетоводител, но ти не си показателен за общото състояние тук. По скоро изключение което потвърждава правилото. И все пак замисли се сам(а) от практиката си - в колко големи и установени фирми гл. счетоводител има правата които следва да има по закон. Оттам и тази мешавица между счетоводен труд и финансистски, която е толкова голяма че надали някога ще се оправи ми се струва. А ти как мислиш?

Хъни Бъни: Мислиш ли че можеш да се наричаш ХР бе моме? Интересна ми е каква е твоята интерпретация за тази професия... Още по интересно ми е... даваш ли си сметка че за 120 лв човек може да си вземе авотобуса до мюнхен примерно и да отиде при твоя колежка/колега и да го питат, забележи.. да го питат какво предложение ще избере? Тука като че ли всички изхождате от правилото че се свръх-предлага никому ненужен труд.
А истината всъщност е не че се свръх-предлага а се консумира изключително малко. Ако се поинтересуваш още малко, ще си дадеш сама и отговор защо е така.

Бъни (Нерегистриран): Бе и аз това се чудя от дълго време...

747: При цялото ми уважение към цветното ти и позитивно мнение - за теб може да е рутина и просто работа, но за доста хора работата им е съдба... Нямат навика да сменят много като им нарушават интересите и договорите, смятам сам рабираш. Ей примерно дето за каменица говориш... Аз съм свидетел как точно в каменица мотивационните писма директно се архивираха в кръглата папка при избора на фактуристки миналата година.
Да можеш да споделиш от опит някакво особено текучество при тях?? Надали, мисля...
Иначе подкрепям те напълно в отговора ти към младежа, но не забравяй, че това че работодателя ти плаща не значи че не предоставяш услуга и на търсещия работа.

Младежо: не става с обороти само... в тая работа фърчат и такива лъжи опашати че хората из агенциите свят им се извива да те разберат що за стока си. Постави се на мястото на фирмите които ги наемат - ако и на теб ти се изръсят за една позиция 10-20 човека от които половината с присъди, другата половина не ги знаеш що са работили и конкретно какво а екипа в който евентуално ще работят и без това се разпуква по шевовете, и ти да си, би искал да внимаваш повече...

Та в кратце...
Извинявам се ако съм обидил или обременил някой с коментарите си. Просто трябва повече работа.
Иначе каменицата си я бива - бира за разбирачи, мъже или жени



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.05 10:44



ето сега ет изфащах в огромно противоречие...

значи, теза 1 е:
на мен ми е интересно и ми е важно да разбера защо, адже ба, искаш да си изобщо електротехник, а не комбайнер!

от друга страна, теза 2 (не точно това, но и този цитат върши работа; става въпрос за случаите, когато кандидат за работа в Н фирми използва едно и също мотивационно писмо, което по твоите думи е неправилно)
и последно: как да приема мотивационно писмо, което не е адресирано до моята фирма!?

сега остава да обясниш на широката публика аз (като електротехник евентуално) защо трябва да пиша 5 различни мотивационни писма (теза 2), кандидатствайки в 5 фирми за позицията електротехник??? пишейки едно писмо, в което обяснявам, че искам да съм електротехник, щото от малък бъркам по контактите, и тока ме кефи (примерно), аз обяснявам своята мотивация да съм такъв, която забележи е една и съща независимо дали кандидатствам във фирмата А, Б, В, Г или Д (това произлиза според теза 1).

М?

Да не говорим, че на мен основната ми мотивация да започна работа където и да било е, че трябва да ям нещо (т.е. парите които ще получавам за труда си), щото кабели и контакти мога да навързвам и самичък в къщи (като хоби, щото много ме кефи, както вече споменах в мотивационното писмо), стига да не съм умрял от глад междувременно. И, като допълнение към мотивацията ми дали да приема да работя във фирмата А или във фирмата Б, ще кажа следното: ако работейки като електротехник във фирма А, ще мога да ям само хляб и кисело мляко, а работейки като електротехник във фирма Б - и луканка всеки ден (след пушената сьомга и шампанското), според тебе в коя фирма ще съм по-мотивиран да започна работа?

Just a genius



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Blake]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано18.05.05 11:15



В отговор на:

мотивацията ми дали да приема да работя във фирмата А или във фирмата Б, ще кажа следното: ако работейки като електротехник във фирма А, ще мога да ям само хляб и кисело мляко, а работейки като електротехник във фирма Б - и луканка всеки ден (след пушената сьомга и шампанското), според тебе в коя фирма ще съм по-мотивиран да започна работа?




ако частта с луканката и сьомгата я замениш с по-неразговорни думички като напр. "по-стимулиращи работни условия от досегашните" и ето ти половината мотивационно писмо ти е готово. значи теб от една страна те кефи да си електротехник, от друга обаче търсиш нова фирма Х, в която хем да продължиш да си упражняваш хобито в добра раб. атмосфера, хем да те мотивира по-добре финансово. какво лошо и неестествено има в тази мотивация?! защо казваш "да не говорим, че.." - напротив, точно това говорим в писмото... а не някакви свръхестествени прекопирани високопарни шаблони...

а вярваш или не, има кандидати които не си търсят нова работа поради неудовлетворение от досегашното заплащане... Реален пример: имах позиция Х, кандидатстваха 50 човека, една от кандидатките беше свръхквалифицирана, значително над изискванията, нямаше мотивационно писмо и аз автоматично си направих простата сметка че предлаганата работа няма да я удовлетвори - и като йерархично ниво и като заплащане. не я викнах на интервю за да не й губя времето. Обаждам й се не след дълго за друга подобна - но мениджърска - позиция. Тя отклонява любезно предложението с обяснението, че по семейни причини търси по-спокойна работа с по-малко напрежение от досегашната. Оказва се че финансово е достатъчно осигурена (нейна си работа откъде), и единственото което желае е спокойна работа без извънредно раб. време и големи отговорности, които "я изтисквали", за да може да обърне повече внимание на семейството си...
Частен случай, ама знаеш ли колко много такива има...бягат от напрежението, от стреса, от некоректни работодатели, от зли колеги и мениджъри...

It's all about asses - kicking or licking...

Тема Re: Едно въпросче може линови [re: Cпeнcъp]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано18.05.05 11:22



не е важно кво мисля аз...не е важна моята интерпретация...важно (и стойностно) е мнението за ХР на анонимния счетоводител Спас

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 12:29



Да Хъни, права си. Аз например искам да избягам от колеги, с които е неприятно да се работи...Да избягам от фирма, в която шефа влизайки сутрин даже и едно Добро утро не казва и т.н.....Може да ви се вижда елемнтарно,но на мен пък ми е дошло до гуша. А ако си намеря и работа във фирма, която е по-блозо до дома ми ,а не губя по 2-3 ч. за път на ден ще е още по-добре...Лошото е, че и да кандидаствам някъде незнам на какви колеги ще попадна и дали няма да се окаже ,че съм попаднала от"трън та на глог". Това е от мен...Решила съм, че поне мога да опитам и затова попитах за Мотивационното писмо.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Blake]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано18.05.05 12:45



ей, бе, важното е да се заядем, а!? независимо дали има смисъл или не! пък може и да си е чист софизъм и чиста спекула с твърденията, ама - важното е мухабет да става, нали!?
Първата и втората теза изобщо, ама изобщо не си противоречат, нито пък се и потвърждават - факт е, че те нямат абсолютно никаква причинно-следствена, или каквато и да била, връзка между себе си, освен, че са в рамките на обща тема. И, понеже, явно ми става навик да се обяснявам наляво-надясно и на кого ли не, хайде - и на теб:

На мен ми е важно да видя наистина защо искаш да си електротехник, защото не съм чак толкова прост и мога да преценя и сам защо би искал да си електротехник в "Електрисите дьо Франс" - по същата причина, по която и аз бих искал да съм токаджия там, стига да имам съответното образование. А мотивационно от типа "...на мен са били давани задачи с увеличаващи се отговорности..." е ок, ама: 1. е с грешки; 2. го получавам поне по 10-ина пъти на ден и не ми показва с какво ТИ си по-различен от другите, които се правят на много хитри и си мислят "абе, зае***и го тоя галош - мотивационни ще му пиша - а да му препера гащите не ще ли!?"; 3. е универсално тъпо и не ми казва защо искаш да станеш електротехник (казва ми защо от джобтайгър - `щото от там е копипейстнато - искат да станат някакви си). И прочее...

Теза 2 е на база конкретни случаи: аз съм фирма "Хляб и зрелища" и това го пише на няколко места в обявата, която съм пуснал, и правя подбор на персонал за позиция сладкар за фирма "Яжте пасти" (дали съм обявил, че е тя или не съм, изобщо, ама изобщо няма никакво значение), поискал съм - от простотия - между документите да има и мотивационно. Е, получавам такова. Но то е адресирано до фирма "Духай супата" и е за позиция мияч на чинии. Е!? ОчевАдно не е до мен - човекът дори не си е направил труда да види, адже ба, какво и на кого пуска и за к`ва позиция точно кандидатства... Или - к`во толкова - "Дай да мятаме там на конвейра, пък к`вото стане - всички са маскари!"... Освен всичко останало, е въпрос и на социална зрелост и на някакво елементарно междучовешко уважение - или да даваме на принципа "Не стига, че ти давам изобщо нещо, ами ще ми правиш и фасони, че не е това което искаш"... Извинявай, ама как да погледна на такъв човек, при все цялото си човеколюбие!?
Или пък - дойде при мен, дам му един формуляр да попълва, и на половината въпроси ми напише "виж ми СV-то" - ами, ок, видял съм му го, след като съм го извикал (или съм малоумен, че съм го извикал, може би!?). Да, ама той отново се прави на интересен - ами, алънкоолу, щом искам от тебе да напишеш нещо - ще пишеш - не аз съм тръгнал да се продавам, а ти, аз нямам нужда да ми попълваш формулярите, както и нямам нужда от пози от типа "Аз съм тука едно величие и трябва ти и работодателят, за котого кандидатствам, да се радвате и да сте ми благодарни, че изобщо ви обръщам внимание"... Ами, ако щеш, бе - аз работа си имам! Или утре ще те наеме работодателят ти, `щото си успял да излъжеш оня балък там, и като те накара да си направиш финансовия анализ за годината, ти к`во - ще му кажеш "Виж там ония папки и се оправяй!"

Ениуей, явно тук наистина настава едно безсмислено бръщолевене и всички са прави... Работата е там, обаче, че - ако обобщя: Щом ти искам мотивационно - т`ва е положението! - или пращаш, или - сори, майна! Има си условия - комуто не се харесват - никого не карам на сила - да си намери нещо, което му харесва! И на мен не ми харесва да си дупча билет в автобуса, ама го правя - `щото такива са условията, щом искам да се придвижа не пеша! Не ми харесва да плащам и на интернет-доставчика, ама го правя - щото такива са условията, след като искам интернет! Не ми харесва да плащам и за сиренето в магазина, ама го правя - такива са условията - сиренето е с пари! Не ми харесва и с дрехи да ходя, ама не ходя гол по улиците, `щото такива са условията... Не ми харесва и да ти се обяснявам, но - такива са условията - хванал съм се на хорото...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.05 13:26



хех, благодаря за отделеното ми скъпоценно време (твоето)

донякъде си прав, ама не мога да се съглася с това, че някой въз основата на 2-3 абзаца текст, и при това без изобщо да ми е видял очичките, ще реши, че ставам (респективно не ставам) за работата, за която кандидатствам... това първо... второ: аз ли нещо не съм наред, или какво... не мога да си обясня как ще се случи да ти дам мотивационно писмо за мияч на чинии, след като съм сладкар - обикновено си търся работата, която работя последните -найсе години... и още нещо в допълнение: защо смяташ, че те интересува АЗ защо съм станал електротехник? и ако ти напиша, че много ме кефи и си умирам да работя като такъв, ти дали можеш да разбереш, че всъщност съм зарибен от сектата на електротехниците, които не ми позволяват да работя нищо друго, а и случайно шефа на сектата като бивш ЧР и мой много добър приятел от детството, ми е написал такова страхотно мотивационно писмо, че свят да ти се завие (а всъщност написаното няма нищо общо с действителното положение на нещата).

случаите с формулярите и "виж ми ЦВ-то" явно е безмислено да ги коментираме, щото очевидно няма въобще да се видим очи в очи, съдейки по това, което си написал по-горе...

Ето това ме дразни всъщност - че някой си позволява да си играе на Господ със съдбите на хората, без дори и да ги познава, или барем да ги е виждал поне 1 път (не на снимка, а на живо)... И, най-после да си дойдем на думата - много добре си го написал - искаш мотивационно писмо "щото така" (такива били условията)... или щото е модерно, или и аз не знам защо... освен всичко друго, е и безполезно, щото я си представи случая, когато ние с тебе всеки ден си пием бирата, и при поредното ми кандидатстване някъде, ти ми напишеш невероятно якото писмо, което ще изкърти всички кътни зъби на Хъни Бъни (при която кандидатствам)... и кво от тва... абе - прах в очите, тва е...

Just a genius



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.05 13:37



Реален пример: имах позиция Х, кандидатстваха 50 човека, една от кандидатките беше свръхквалифицирана, значително над изискванията, нямаше мотивационно писмо и аз автоматично си направих простата сметка че предлаганата работа няма да я удовлетвори - и като йерархично ниво и като заплащане. не я викнах на интервю за да не й губя времето. Обаждам й се не след дълго за друга подобна - но мениджърска - позиция. Тя отклонява любезно предложението с обяснението, че по семейни причини търси по-спокойна работа с по-малко напрежение от досегашната. Оказва се че финансово е достатъчно осигурена (нейна си работа откъде), и единственото което желае е спокойна работа без извънредно раб. време и големи отговорности, които "я изтисквали", за да може да обърне повече внимание на семейството си...

точно това нямаше смисъл да го даваш като пример... щото сега ти отърва, ама ако аз напиша подобно нещо (както ти съветваш), ще бъде прочетено най-вероятно като "понеже ме мързи много и не искам да се разправям с простотии, си търся скатана работа, без излишни главоболия и оставане след работа", след което документите ми ще бъдат архивирани в кръглата папка (мноо як израз, евала на автора)...

Извинявай, аз след като съм подал документи за дадена позиция, малко или много съм мотивиран да го направя - дали заради това, че трябва да ям нещо, дали заради тъпия ми шеф и тъпите колеги, които искам да напусна, дали заради това, че всеки ден работя по 12 часа, а ми плащат за 8... разбираш ли, самия факт, че съм си направил макар и малкия според теб труд да ти пратя моите документи (а всъщност преди това съм прегледал подобно на тебе 1000 обяви, коя от коя с по-"атрактивно" заплащане /250 лева бруто/, с "отлично условия на работа" /студен неотопляем хангар и дървен стол, където да седя, ако имам изобщо време да седна/, и т.н.), означава, че си ме заинтересувала малко, и смятам, че мога да кандидатствам точно за тази позиция. А ти, правейки се на Голямата Работа, просто преценяваш, че не те кефя по някаква причина и даже не ме и извикваш да си кажем 5 приказки, въпреки че ОЧЕВИДНО МОГА да работя работата за която съм кандидатствал СЪВСЕМ ДОБРОВОЛНО И ЦЕЛЕНАСОЧЕНО... това, което според мен е ТВОЯТА работа на ЧР в случая, е да отсееш добре изглеждащите кандидатури (измежду които естествено ще има и брак), да се срещнеш с хората, и да намериш ИСТИНСКИТЕ от тях, а не директно да ми пратиш документите в кошчето, щото не съм бил мотивиран, или съм квалифициран повече от необходимото...

опитах се да спазя добрия тон, дано съм се справил...
благодаря за вниманието!

Just a genius



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Blake]  
Автор investment (непознат)
Публикувано18.05.05 13:45



Ето това ме дразни всъщност - че някой си позволява да си играе на Господ със съдбите на хората

Ей, тва е проблема, че всеки изпълняващ длъжността НР,ХР, човешки ресурси, подбор на персонал, личен състав и т.н. си мисли, че хванал Мойсей за жезъла или Господ за шлифера. А не му идва на акъла, че и той душа носи, или по-скоро душа бере. И все някога може да му се падне накой, на който съчмите му да не се търкалят, ами да прескачат, и е с нарушено съосие. Пък нека след това да пробва пак да се изживява на недосегаем.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Blake]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано18.05.05 14:46



Трудолюбив и балансиран висшист с опит в управлението, отчетността, организацията, мотивацията и контрола на широк кръг пазарни субекти и държавни институции. Търся реализация в експертен или административно-управленски орган от частния или публичен сектор на икономиката. С възможност за работа по основна или допълнителна заетост. - току-що го получих. Познай дали няма да го извикам. Ами - ще го извикам, естествено! Нищо, че не ми е написал "Абе, льольо, как да ти се мотивирам, като не знам фирмата, за която кандидатствам!?" Но пък ми пише защо иска да е счетоводител... Това ме интересува! А и ме заинтригува - сега остава да преценя дали е балансиран, както твърди...

Още:
1. на основата на 2-3 абзаца текст, плюс, както не за първи път споменавам - и други неща, за които съм учил 5 години и след това още 5 съм чел книжки, а после още еди-колко си време съм практикувал интервюиране (вкл. и кандидати за работа и за какво ли не!) - мога да разбера много неща за човека само от наличието/липсата и съдържанието на мотивационното писмо. Лекции по психологическо профилиране няма да ти изнасям сега... Но е факт, че ако пиеш бира няколко месеца с мен и после аз ти напиша мотивационното, е супер! Не `щото съм ти го написал аз, а защото значи, че знаеш какво да правиш като се наложи, знаеш как да постигаш целите си, не се притесняваш да молиш приятели и прочее, само и само да съответстваш на изискванията! И много други неща, въпрос на професионална тайна донякъде."Капиш" - както казва кака ти Хън!?
2. Дали си зарибен от сектата на електротехниците си е твой проблем. Ако сметна, че би било проблем за работодателя - няма да те представя.
3. Не знам защо реши, че си играя на Господ. На мен работодателят ми плаща да му намеря човек с такава и такава професионална квалификация и такива и такива личностови характеристики. Моята работа - това за което ТОЙ ми е платил - е да му представя тримата най-подходящи, придружени с достатъчно обстоен психологически профил. И ако той е поискал ти да си изпълнителен, а ти не изпълняваш дори елементарни формални изисквания, за да се саморекламираш, как ще ме убедиш, че ще изпълняваш служебните си!?
4. Пак идваме до отговаряне на формални условия. И сигурно пак ще трябва да кажа: не те карам на сила - аз си върша работата, дали ще я свърша с теб или без теб - аз работа си имам, ти кандидатстваш, не аз. Дали ти ще се качиш на автобуса или не - той си се движи и си превозва пътници. И даже те ще се радват, че не е чак толкова голяма блъсканица и задух вътре. Но да се возиш на автобуса си има условия: да отидеш до спирка, да си купиш билет (е, да, в българия това не е задължително необходимо условие, но ние сме частен случай като държава), да поизчакаш да дойде, да се качиш и да си перфорираш билета, нали!? Като не искаш да спазваш тези условия - или отиваш насред полето и там чакаш да мине автобус и той да спре, или си стоиш вкъщи и чакаш шофьорът да дойде да те покани...
5. Не искам мотивационно "щото така". Искам мотивационно, защото то ми е един от необходимите документи, за да работя по определена позиция! И ми е много интересно, като всички се правим на отворени и когато ни изнася обясняваме как било на Запад и мрънкаме, че тука било Ориент, като не ни изнася - веднага обръщаме другия лист и почваме: "Хе, на к`ъв ми се прави тоя, бе - к`во като на Запад е така, тука е Ориент!". Ами, душа, във Франция условията са дори още по "безсмислени" - там, освен такива безхаберници като мен (за сведение на интересуващите се, съм клиничен психолог), има и по един графолог - който пък е търкал чинове също достатъчно дълго време, за да профилира по почерк. Та там - в тъпата Франция - има условие автобиографията и мотивационното(!) да са написани на ръка и донесени лично в офиса на фирмата. Сигурно и там има мрънкачи. И сигурно и там си мрънкат срещу това. Ама на Електрисите дьо Франс не им пука!

ПАК КАЗВАМ И ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ГО ПРАВЯ: Мотивационното писмо е само част от нещата, които ми трябват. И, както пишеше в един кенеф навремето: "Ние не пикаем във вашите пепелници, затова, молим ви, не изхвърляйте фасовете си в нашите писоари" - хайде да не ми казваш как да си върша работата, а!?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Blake]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано18.05.05 15:03



В отговор на:

ще бъде прочетено най-вероятно като "понеже ме мързи много и не искам да се разправям с простотии, си търся скатана работа, без излишни главоболия и оставане след работа", след което документите ми ще бъдат архивирани в кръглата папка (мноо як израз, евала на автора)...




ако си склонен вместо сладкар - за което те мързи - да бачкаш скатаната работа на мияч, трябва да го напишеш по някакъв начин. щот ние не сме медиуми да се сетим. ако досега си бил ръководител и кандидатстваш за обикновен експерт, трябва да знам какво те мотивира. щото ако не знам стават недоразумения като това посочено в примера ми.

В отговор на:

Извинявай, аз след като съм подал документи за дадена позиция, малко или много съм мотивиран да го направя - дали заради това, че трябва да ям нещо, дали заради тъпия ми шеф и тъпите колеги, които искам да напусна, дали заради това, че всеки ден работя по 12 часа, а ми плащат за 8... разбираш ли, самия факт, че съм си направил макар и малкия според теб труд да ти пратя моите документи означава, че си ме заинтересувала малко, и смятам, че мога да кандидатствам точно за тази позиция




Разбирам, ама мен ме интересува КАКВО те мотивира да бачкаш/да искаш да бачкаш...не те питам аз как и дали ще те мотивирам, аз това си го знам. Искам да чуя ТИ какво очакваш. Да, мога да те питам на интервюто. И като се окаже че ни се разминават очакванията и хоп - реввате как сме ви губили времето по интервюта.

В отговор на:

това, което според мен е ТВОЯТА работа на ЧР в случая, е да отсееш добре изглеждащите кандидатури (измежду които естествено ще има и брак), да се срещнеш с хората, и да намериш ИСТИНСКИТЕ от тях, а не директно да ми пратиш документите в кошчето, щото не съм бил мотивиран, или съм квалифициран повече от необходимото...




Да, това е ЧАСТ от моята работа. А една кандидатура изглежда по-добре, когато има една хубава мотивация прикрепена към другите изисквани документи. Мотив. писмо прави по-малък рискът да пропусна някого от ИСТИНСКИТЕ 10 кандидата с които ще се срещна (от примерно 50 общо). И както показах, но ще натъртя отделно - НЕ, ничии документи изпратени до мен не са отишли в кръглата папка, колкото и да ми е симпатичен този израз сам по себе си.

и аз благодаря за вниманието. изоставам си с графика зарад вас, ама ми беше приятно, щот за теб има светлина в тунела...виж за бай Спас анонимния счетоводител едва ли..

It's all about asses - kicking or licking...

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 15:28



Моля ви, аз открих темата за да разбера как се пише Мотивационно писмо, което ще е полезно и на други. Нека да не я превръщаме в бойно поле...Всеки си има явно изграден начин на работа и нека се го спазва, но без безсмислени спорове тук.
Благодаря!



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: млaдeжa*]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано18.05.05 15:35



много ми харесва примера ти с Хайникен.
значи ти ИСКАШ да пиеш ТОЧНО тая марка ама не знаеш защо?
че аз ли да ти кажа? или да си гадая. ммм да видим...

Отговор 1: Искам да пия Хайникен само щото е Хайникен - ей тъй, зарад марката - щом е Хайникен значи ша ми хареса, мотивиран съм да я пия...
ГРЕШЕН ОТГОВОР
но ежедневен при кандидатите за нашта фирма. За съжаление...

Отговор 2: Още не знам дали съм мотивиран - пуснете ме да пробвам, да видя дали ще ми хареса пък тогава ще ви кажа.
ГРЕШЕН ОТГОВОР
лаборатория за проби и грешки чрез дегустация да пише наоколо?

ВЕРЕН отговор: Представям си Вашия Хайникен като много гъста бира, силен горчив вкус на мая, кехлибарен цвят и високо съдържание на алкохол, ниска цена... ТОВА Е което АЗ ИСКАМ И МОГА да пия, ТОВА Е което се надявам да намеря във Вашата бира.

Като ми го кажеш така, аз вече мога да преценя че съвсем НЕ Хайникен е бирата, която е подходяща за теб. Ще ти предложа каквато търсиш ако имаме. Ако нямаме, поне ще ти спестя разкарването за интервю - а доколкото си спомняш ти особено много ценеше времето си?

ще се радвам ако си разбрал написаното.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Инa]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано18.05.05 15:40



Бойното поле е неизбежно...
но пък не се знае в кое написано нещо търсещият ще открие своята истина...
нека се пише, колкото повече, толкова повече полезни неща могат да излезат. пък ти скипвай споровете, които ти се струват безсмислени...

It's all about asses - kicking or licking...


Тема турбонови [re: 747]  
Автор74,7 (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 16:26



747, ти трудно палиш, ама като запалиш, нямаш спиране. благодаря за разясненията



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано18.05.05 19:03



Разбирам че пак не съм разбран.И то пак от теб.
По добре ли ще се почувстваш като си дигна дърмите след три месеца и се наложи да търсиш друг за същата позиция по същия начин и с евентуално същия резултат?
Тва имах предвид-наблюдавайки огромно текучество във две от фирмите в които съм работил и работя и в други които са наоколо.
Не всички са като твоята надявам се с нулево текучество.

Естествено че ще имам уважението към този който е пуснал обявата или там където си подавам документите и ще напиша всичко което се изисква в добър тон - това си е елементарно възпитание както 747 го е описал.И ще вложа това което мога и знам в написаното.За да мога да очаквам същото и от ответната страна.

А не е добре и позицията - "щот така" .Щот ако беше така още щяхме да сме в пещерите и да си пощим бълхите.Промени трябва да има и ще има независимо от наличната дискусия и позиции на говорившите.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
АвторXъньo Бъньo (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 20:00



Хъни Бъни,
сега ще ти споделя моето скромно мнение за теб:

1. Ти си една грозна (според общоприетите стандарти) жена, която страда от остра липса на личен и най-вече сексуален живот.

2. Със сигурност компанията, я която работиш е в челните позиции по публикации в един друг форум - "Черен списък на фирмите". За теб самата със сигурност има доста любопитни мнения.

3. Определено си некадърна. В противен случай нямаше по цял ден да пишеш из форумите. Това показва определено, че ти си от онези яйчари, които извеждат твърдението "Как да отговоря на всички кандидати, като нямам време". Нормално е да нямаш нали все пак по цял ден чатиш и пишеш из форумите.

4. В потвърждение на горното твърдение е и общоприетото и емперично доказано мнение, че с яйчарство се занимават най-пропадналата прослойка от хората определящи себе си като икономисти.

5. Изключително много се радвам, че сред моите приятели нямам комлексирани, агресивни, тесногърди хора, като теб.

Поздравявам те и ти пожелавам да изживееш скучния си живот без да пречиш на прекалено много хора.



Тема Re: Едно въпросче може линови [re: Xъни Бъни]  
АвторCпeнcъp (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 01:34




не е важно кво мисля аз...не е важна моята интерпретация...важно (и стойностно) е мнението за ХР на анонимния счетоводител Спас
Ми както виждаш .. твоята интерпретация беше важна, но породи конфликт явно някакъв.
Не се казвам Спас и не надценявам мнението си - напротив, то си постигна целта - да провокира малко мислене и откритост по този върпос. Благодаря ти.
Ти като не си анонима, за треи път да те питам ли къде работиш?



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъньo Бъньo]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано19.05.05 11:22



ухаааа този бисер ще си го ковна на стената на видно място, редом до флагчето на уефски

а ти поради що се срамиш да се наречеш със собствения си прякор?
така щото мнението ти да струва - айде не цели 5 - ама поне 2 стинки...
имаш си причини явно - нещо притеснение, страх, м?


It's all about asses - kicking or licking...


Тема Love U Honneyнови [re: Xъни Бъни]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 16:31



аз обичм Хъни Бъни!
и ще се бия за нея

горният недоволен е недоволен долен :(



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъньo Бъньo]  
Автор ChristaRaevska ()
Публикувано19.05.05 17:38



Ех, друже, много си добър/добра, признавам! Баба Ванга, Кашпировски и пр. ряпа да ядат. Ти биеш всички врачки по Канал2001 и в момента те си гризат ноктите от яд, че не са кат теб. Щом няколко писания по форумите можеш да си представиш грозната, комплексирана, недое*на и пр. Хъни - равен нямаш... Да не споменавам за фирмата, в която работи:-)
Ама ти да не я познаваш наистина? Да не би да работиш с нея? Или пък да те е интервюирала по някое време през краткия ти живот?
Знаеш ли, когато се научиш, че
1./ не е въпрос на липса на време, а на ДОБРА ОРГАНИЗАЦИЯ
2./ Нет-етикетът се спазва независимо какво ще ти струва
3./ Светът е малък, БГ - в частност - още по-... и нищо чудно да попаднеш я при мен, я при Хънито, я при някой друг от т.нар. яйчари и тогава - какво? А?
Но то май ти затова и не се пишеш както трябва с името...
Всеки си носи последствията на това, което е писал/правил/говорил... А повярвай ми - светът наистина е малък:-) Без емоции - факт! Съвсем добронамерен, апропо...

Ще му мисля утре


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: ChristaRaevska]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 09:59



Лелееееее като чета тук наистина се плаша, че съм зависима от такива "хора" като вас, или поне от такива като тези, които пишат тук и то най-вече през работно време!!! Невиждам защо след като толкова много искате да отговаряте на въпросите, задавани във форума не го правите в извън работно време, например след 19.00ч. а това време тук, което губите в заяждания да отделите, за да се срещтнете с човек, който не е написал исканото от вас мотивационно писмо??? Или НЕ я си пишете тук, а такива като мен дето пускат готовите мотивационни писма нека си ги пускат а вие ще ги хвъляте докато не се научат да ги пишат така, както на вас ви се иска, за да ни викнете на интервю, защото виждате ли сте много заети да пишете по форумите вместо да се занимавате с някой и да прецените ВИЕ дали става за определената длъжност или не.... Ама НЕ защо да си правим този труд? нали заплатата така и така си ви върви? нали и без това има по 20 кандидата за място? Я да видим някое по оригинално мотивационно писмо... Е, ми този ме ЗАИНТРИГУВА - ще го викна!!!
Леле хора..... защо има толкова злоба във вас? Не си ли обичате работата? Ами има си хора, които не са се изразили правилно, или наистина нямат време да седнат и да мислят за мотивационно писмо. Написали са си ПОДРОБНА автобиография, и четат обявите и си ги пращат за определена длъжност ! Ако сте забравили вашата работа е именно тази - да се срещнете с тези хора, дори и да са 50 човека да поговорите с тях и да прецените кой какъв е и кой става и кой не! А вие сте си седяли и сте пеценявали по мотивационните писма... и четете и пишете по форумите по цял ден.... Е, сега разбрах какви били приоритетите по които си преценявате с кого изобщо да се "занимавате" и с кой да си губите времето.......



Тема Бизнес етикетнови [re: Sunny]  
АвторCтиkep (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 10:12



Имам един въпрос: откъде човек може да прочете в интерне "бизнес етикет". Има една книга, но 25 кинта ми се виждат много.

приемам, че ейчарите са като всички хора- обичат работата им да я върши друг а те само да мениджерстват се натискат по бардаците и да харчат големите си заплати.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 10:13



Трудолюбив и балансиран висшист с опит в управлението, отчетността, организацията, мотивацията и контрола на широк кръг пазарни субекти и държавни институции. Търся реализация в експертен или административно-управленски орган от частния или публичен сектор на икономиката. С възможност за работа по основна или допълнителна заетост. - току-що го получих. Познай дали няма да го извикам. Ами - ще го извикам, естествено!


Леле... и откъде са му дошли на ума такива думички на този човек бе? Ами направо го викай!!! ТОВА е човека! Няма защо да четеш на другите писмата, те едва ли са написали нещо по-добро!!!
Ето свърши си работата за днес! Продължавай да си губиш работното време тук!!!



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Sunny]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано20.05.05 10:23



както казах: аз не пикая в твоя пепелник, така че, моля, не си изхвърляй фасовете в писоара ми!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Едно въпросче може линови [re: f(x)dx]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 10:49



Ами ще се срещне с тях!
Това му е работата!!!



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 10:54



Защо се нервиш?
Пък и аз не съм пушачка

Просто изказвам мнението си. Просто сега разбрах каква ви е логиката и по какви критерии си избирате кого да викнете на интервю и кого да огреете!
Иначе не ми пречи - пикай си колкото искаш по пепелниците

Ама си и работете работата, която както разбирам от тук написаното много "обичате" :) Затова и постоянно се нервите и заяждате с хората и вместо да им помагате да си намират работа вие ги обиждате и унижавате!!!



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: ChristaRaevska]  
АвторБPATЪT HA XЪHbO БЪHbO (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 11:29



Първо искам да изкажа дълбоката си подкрепа за Съни, защото макар и малко неорганизарано, тя Ви казва нещата доста ясно, господа и госпожи яйчари :)

На онази там Чистата ли е?, Чриста ли е? или каквато и да била Раевска бих и отговорил, че за краткия си живот ми живот е напълно възможно да ме е интервюирала, ако е журналист в радиото или телевизията.
Предвид обаче стилът и на изразяване се съмнявам.

Съмнявам се че ще попадна на теб или на някой друг на интервю, най-малкото защото вече не съм в позиция да ходя по интервюта, по-скоро ще е обратното.

Моят яйчар (настоящия) е същия като Вас, по цял ден се чуди какво да прави и симулира заетост. В следващия момент не може да намери един свестен човек за позициите отворени при нас и на така нареченото второ интервю ми се появяват пълни профани, прекарали по-голямата част от последните си две-три години да изградят стил на писане на мотивационни писма, такъв, какъвто на Вас да Ви се хареса...

В крайна сметка аз търся да назнача инженер, а не писател. И не ми пука каква му е мотивацията за да дойде да работи при мен, стига да си върши работата. А в крайна сметка 70% от мотивацията се изразява върху платежното нареждане на заплатата му.

Ето моето яйчарче вчера ми развива една теория, че за да мотивираш хората не е важно да им плащаш...?!?
ОК, това, което ще направя е този месец да го оставя без заплата, да видя дали следващия ще е по мотивиран.

А какви яйчари сте Вие тук в България, при все, че 90% от Вас нито вземат решението, кой да се назначи, нито пък му определят заплащането, нито пък вземат решение дали да се инвестира в определен човек. Вие не сте яйчари, Вие сте асистентчета и предимно, извинете за грубия израз "Минетчийки"



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: БPATЪT HA XЪHbO БЪHb]  
АвторБpaтчeдa нa Xъньo Бъньo (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 12:09



Така е яйчарите не вземат кой знай какви решения. Ама колко неща бъркат. Има една фирма, наскоро приватизирана, в която яйчарите имат по-голяма власт от Генерален Директор?!?!? Човека хабер си няма, какви му ги нататрузват. В което няма абсолютно, ама абсолютно никаква логика. Нали който плаща, той поръчва музиката.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: БPATЪT HA XЪHbO БЪHb]  
АвторCпeнcъp (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 01:28



Бахти радикалното мнение.
За съжаление и много точно



Тема Re: Бизнес етикетнови [re: Cтиkep]  
Авторkokичa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 22:40



Открих удоволствието да гледам една нова ТВ - Икономика, която е напълно различна, интелигентна и полезна. Вече имам и любимо предаване, Бизнес Етикет, което ми дава информация за неща, които определено ме интересуват и нямаше откъде да науча. Желая успех на екипа!





Тема Re: Бизнес етикетнови [re: kokичa]  
Авторзopa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 14:42



Да, нямам забележки, само че ако можеше да го излъчват и по другите телевизии. Темите са много нужни не само от обща култура, момичето е хубаво. Хайде, чао.



Тема Re: Бизнес етикетнови [re: kokичa]  
Автор4i4o (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 15:04



tia pyk otkyde izsko4iha, az ni6to ne znam za tiah, dobri li sa, ili ne sa, svetnete me po vyprosa.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.