Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 09.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Едно въпросче може линови [re: f(x)dx]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.05.05 16:51



Абе, да се фокусираме върху каменичките, останалото е проза, прозаааааааааа... А е важна поезията в тоя живот... The bubbles whisper, дет` се вика!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Едно въпросче може линови [re: 747]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано17.05.05 17:04



абе вие къде се намерихте - адаши, от един град, от един отбор , една бира...аааааа съмнявате ме вече

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Off-Topicнови [re: Xъни Бъни]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.05.05 17:09



не знаех, че сме адаши със 747
това, че сме от един град си е абсолютна случайност
От там обаче произтичат две много важни неща - истинските пловдивчани сме от БОТЕВ и пием каменица

та така. другото е проза, както каза някой

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Едно въпросче може линови [re: Xъни Бъни]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.05.05 17:25



ти пък си много запозната, нещо...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Off-Topicнови [re: f(x)dx]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано17.05.05 17:48



Аз съм от Пловдив, но не съм от Ботев и не пия Каменица, => не съм истинска.




Тема Re: Off-Topicнови [re: Mиpa CM]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.05.05 17:54



Оф, като радетел за чистотата на темите във форума (ерго, често самият аз мрънкам срещу оф-топиците и неизползването на великолепната функция на дира "лични бележки"), ще си позволя малко отклонение... ф(х)дх (или, както стана ясно - адашът) да ме прощава, че и него съм го фрустрирал по тоз повод...

Ти си жена - на вас с Хън ви е простено по презумпция - нормално е една жена да не разбира от добра бира и истински футбол!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано17.05.05 19:27



Разбирам всички изказали се по темата за мотивационното мисмо но не ми е ясна играта как да се мотивирам за конкретна работа ,конкретен работодател без да съм пробвал.Все едно е да кажа че -тук се споменаха бири - Хайникен много ми харесва без да съм пил никога такава бира и нямам ни най - малката представа дали отговаря на вкусовите ми предпочитания.Да бира съм пил но точно тази марка не.Не е достатъчна рекламата и.Как да знам предварително ще ми хареса ли.Примера е хипотетичен.
Приемам да напиша мотивационно писмо но след опитването - то тогава може и да е нещо противоположно.
Някак си несериозно ми се вижда въпросното писмо да присъствува заедно със СВ например.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: млaдeжa*]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.05.05 22:16



Чай ся, душа - никой не те кара да кандидатстваш по обяви от типа "отиди не знам-къде, направи незнам-какво" - мотивационното писмо не е, за да ми кажеш защо искаш да работиш във фирмата N, а за да ми кажеш защо ти се работи работата, позицията за която фирмата е обявила като вакантна! Ето ти пример за два хипотетични лийда: "Водеща фирма в областта на енергетиката търси електротехници" и "Електрисите дьо Франс търси електротехници" - вярно, има разлика в мотивацията - едно е да кандидатстваш за "Електроразпределение Горно Котеновци", друго си е за Електрисите-то - и престижът си е престиж, и заплатката сигурно си е друга. Да, ама на мен тая мотивация ми е ясна и не ме интересува, на мен ми е интересно и ми е важно да разбера защо, адже ба, искаш да си изобщо електротехник, а не комбайнер! Пък и както отдавна обяснявам (и вече почва да ми писва!) - има една камара други неща, които са ми показателни и са ми с относителна психологическа валидност покрай наличието/липсата и съдържанието на мотивационното. Най-малкото което е, душа, въпрос на уважение дори и към мен (да не говорим, че не се изживявам като нещо кой знае колко по-различно от 10-а глуха!) е да спазиш процедурата, за което изрично съм те ПОМОЛИЛ (!) най-учтиво. Да не говорим пък, че ми писна да пиша по N на брой писма на ден, за да моля аз кого ли не да ми напише референтния номер (за което също, забележи, съм помолил изрично) или поне името на позицията, по която се кандидатства! Защото към днешна дата, например, при мен са активни 9 позиции (както съм също казвал - работя в агенция, която се опитва да поддържа високо ниво на позициите, по които работи, а те няма как да са твърде много), предполагам - при колеги са и по повече. И познай, майна, като ми дойде един мейл със заглавие "rabota" (мед за сърцето ми е, ако долу има изобщо някакъв текст, макар и в повечето случаи да е "Ето моите документи за конкурса") как почвам да хвърлям боб за какво точно кандидатства лицето. И ако от опита се разбира горе-долу, познай как се оказва в един хубав момент, след като сме си менкали цял ден мейли, че младежът, който иначе е ІV курс и е 82-и набор (например) кандидатства за търговски директор или - че русенецът, всъщност, не кандидатства за регионален директор за Русе, ами за маркетинг мениджър в София...

Та, така - стига съм ривал и аз, че вече забравих за к`во точно рива... С две думи: ти като си правиш рождения ден, например, и си написал изрично на поканата, че ще правиш тога-парти и МОЛИШ всички да са по чаршафи, ще се накефиш ли, ако се окаже, че ти си единственият пре***н и будала? Или, бидейки шеф, помолиш (дори и не заповядваш, ами именно молиш) служителите си да не идват по сандали от понеделник, а в същия тоя понеделник 90 на сто от тях са си казали "Абе, зае*и го тоя балък, аз пък ще си ходя по джапанки на работа"!?

А, и последно: как да приема мотивационно писмо, което не е адресирано до моята фирма!? Ти как би приел едно такова мотивационно писмо и какво би решил за човека, който го праща?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Едно въпросче може линови [re: f(x)dx]  
АвторCпeнcъp (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 01:21



Егати веселата дискусия стана
Много съжалявам че не мога да отговоря индивидуално на всички.
Sunny: 100% съм съгласен с теб! Адски точно го каза! Мотивационното писмо според мен е пълна отживелица и който следи тематиката отблизо ще види че вече напълно е заместено от "letter of intent" демек - писмо за намерение, т.е. писмо в което описваш НЕ това което те мотивира да работиш за конкретната фирма на конкретната позиция (според очакванията на ХР в БГ) или мотивира да кандидатстваш (според очакванията на по-старите фирми в ЕС), ами писмо в което описваш какво възнамеряваш да направиш и да допринесеш на конкретната позиция в конкретната фирма.
Разликата може и да е доста малка но е осезаема, особено от страна на този който е от другата страна. Той търси не конкретно решение на конкретен проблем, защото вече го е идентифицирал, а търси човешки ресурс за преодоляването му. Именно тук bubbles whisper
А сега да видим как се остава БАМБУУЧА:

f(x)dx: подемаш още по-голяма тема - за това финансовия анализ дали следва да да се извършва от финансов директор или анализатор или гл. счетоводител. Правилно си усетил че съм счетоводител, но ти не си показателен за общото състояние тук. По скоро изключение което потвърждава правилото. И все пак замисли се сам(а) от практиката си - в колко големи и установени фирми гл. счетоводител има правата които следва да има по закон. Оттам и тази мешавица между счетоводен труд и финансистски, която е толкова голяма че надали някога ще се оправи ми се струва. А ти как мислиш?

Хъни Бъни: Мислиш ли че можеш да се наричаш ХР бе моме? Интересна ми е каква е твоята интерпретация за тази професия... Още по интересно ми е... даваш ли си сметка че за 120 лв човек може да си вземе авотобуса до мюнхен примерно и да отиде при твоя колежка/колега и да го питат, забележи.. да го питат какво предложение ще избере? Тука като че ли всички изхождате от правилото че се свръх-предлага никому ненужен труд.
А истината всъщност е не че се свръх-предлага а се консумира изключително малко. Ако се поинтересуваш още малко, ще си дадеш сама и отговор защо е така.

Бъни (Нерегистриран): Бе и аз това се чудя от дълго време...

747: При цялото ми уважение към цветното ти и позитивно мнение - за теб може да е рутина и просто работа, но за доста хора работата им е съдба... Нямат навика да сменят много като им нарушават интересите и договорите, смятам сам рабираш. Ей примерно дето за каменица говориш... Аз съм свидетел как точно в каменица мотивационните писма директно се архивираха в кръглата папка при избора на фактуристки миналата година.
Да можеш да споделиш от опит някакво особено текучество при тях?? Надали, мисля...
Иначе подкрепям те напълно в отговора ти към младежа, но не забравяй, че това че работодателя ти плаща не значи че не предоставяш услуга и на търсещия работа.

Младежо: не става с обороти само... в тая работа фърчат и такива лъжи опашати че хората из агенциите свят им се извива да те разберат що за стока си. Постави се на мястото на фирмите които ги наемат - ако и на теб ти се изръсят за една позиция 10-20 човека от които половината с присъди, другата половина не ги знаеш що са работили и конкретно какво а екипа в който евентуално ще работят и без това се разпуква по шевовете, и ти да си, би искал да внимаваш повече...

Та в кратце...
Извинявам се ако съм обидил или обременил някой с коментарите си. Просто трябва повече работа.
Иначе каменицата си я бива - бира за разбирачи, мъже или жени



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.05.05 10:44



ето сега ет изфащах в огромно противоречие...

значи, теза 1 е:
на мен ми е интересно и ми е важно да разбера защо, адже ба, искаш да си изобщо електротехник, а не комбайнер!

от друга страна, теза 2 (не точно това, но и този цитат върши работа; става въпрос за случаите, когато кандидат за работа в Н фирми използва едно и също мотивационно писмо, което по твоите думи е неправилно)
и последно: как да приема мотивационно писмо, което не е адресирано до моята фирма!?

сега остава да обясниш на широката публика аз (като електротехник евентуално) защо трябва да пиша 5 различни мотивационни писма (теза 2), кандидатствайки в 5 фирми за позицията електротехник??? пишейки едно писмо, в което обяснявам, че искам да съм електротехник, щото от малък бъркам по контактите, и тока ме кефи (примерно), аз обяснявам своята мотивация да съм такъв, която забележи е една и съща независимо дали кандидатствам във фирмата А, Б, В, Г или Д (това произлиза според теза 1).

М?

Да не говорим, че на мен основната ми мотивация да започна работа където и да било е, че трябва да ям нещо (т.е. парите които ще получавам за труда си), щото кабели и контакти мога да навързвам и самичък в къщи (като хоби, щото много ме кефи, както вече споменах в мотивационното писмо), стига да не съм умрял от глад междувременно. И, като допълнение към мотивацията ми дали да приема да работя във фирмата А или във фирмата Б, ще кажа следното: ако работейки като електротехник във фирма А, ще мога да ям само хляб и кисело мляко, а работейки като електротехник във фирма Б - и луканка всеки ден (след пушената сьомга и шампанското), според тебе в коя фирма ще съм по-мотивиран да започна работа?

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.