Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 17.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: За мотивационното писмонови [re: 747]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 11:37



Благодаря на всички!
Успешна и усмихната седмица.



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Инa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.05.05 12:37



абе той колегата по любим отбор по ги разбира тези работи, но аз винаги съм се старал да обясня в мотивационното писмо три неща:
1. Защо искам да работя тази работа. Демек какво ми харесва в това да бъда счетоводител, а не пианист например.
2. Защо в тази фирма. Тук най-добре се получава, ако имаш някаква информация за нея. Иначе опираш до цитираните шаблони за организации с високи стандарти на работа и ала-бала
3. Защо смятам че ще се справя на тази работа. Тук се опирам на предишен опит, личностни характеристики, теоретична подготовка и тям подобни.

П.П. Любопитно ми е как ще коментират 747 и Хъни Бъни.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: f(x)dx]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано16.05.05 12:42



игзактли!
ама, пак казвам: по-добре е, даже е мнооооооооооого по-добре, да си го напишеш със своите собствени думи, а не да го копи-пейстнеш от джобтайгъра, барабар с все грешките там...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: За мотивационното писмонови [re: f(x)dx]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано16.05.05 13:06



миии, аз какво да кажа...което си е така, така си е...

Разбирам кандидатите защо се дразнят като им искат мотивационно писмо:
1. много по мързеливичко и лесно е да е-мейлнат едно вече готово CV на 10 работодателя, вместо да се пънат да мислят отделно за всяко място на което кандидатстваш.
2. уверени са, че ако не отговарят на обявените изисквания за работата, и най-кадърно написаното мотивационно писмо няма да ги класира
3. уверени са, че тъй като отговарят 100% на изискванията за позицията не е нужно да се пънат допълнително.
4. подозират, че никой не ги чете тия писма/че не са нужни и не носят инфо.
5. комбинации от горните.

Няма нужда май да обяснявам, точка по точка, що това са злокачествени допускания. Всеки средноинтелегентен може да си помисли върху тях и сам да си го обясни.

Защо, аджеба, аз трябва да тълкувам ползите от нещо написано от друг? Ако го напишеш полезно и информативно, такова ще бъде. Ако изплюеш поредния копиран бълвоч, няма да има смисъл от мотивационно писмо наистина. Смисълът, стойността, полезността на мотивационното писмо ги създава кандидата. "Подбиращият" само му/й дава инструмента в ръцете. За което бива наплют и наритан. "Народопсихология", мога да се изклиширам тук. Но няма, щото недоволството като безсилие на умствената недостатъчност не е характеристика на българския манталитет. Такива хора има навсякъде...

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
АвторCпeнcъp (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 03:16



Пичове и пички... това ми се струва bunch of fluff.
Някой коректно пита относно информацията.
От спецовете тук някой може ли да ми каже каква информация ще получи от мотивационно писмо която не би получил/а от един добре направен application?
И истината не е че има недоволство защото има умствена недостатъчност. Недоволни тук като че не видях много. Истината е че някои трябвада се покажем начетени и над другите, уж разбиращи, уж знаещи, пък в същността си... просто един обикновени секретарки които поне имат толкова пипе в кратуните си да прехвърлят горещия кестен на отговорността на някой друг... защо ли.. защото знаем че грешките и проблемите започват когато някой се опитва да си свърши работата.
Сега по същество:
Би Куул Хъни Бъни, щото точно кандидатите май не ги разбираш ич, ама ич... Какви мотивационни писма бе, аланкоолу за някакви убити фирмета дето са толкова мизерни и като пари и като практика че и да се пуснат на пазара няма кой да се хване на въдицата...
Не че имам проблем да се пъна да пиша не 10 ми 100 писма ама да има защо.. Истината е че на писмото рядко се отдава повече от 2-3 мин внимание и то такова което тежи в пъти по-малко от един език, професионална сертификация да кажем или нещо подобно.
А и честно казано, има и още един момент - надали са особено много хората които биха искали да ги наемат с преобладаващо влияние на мотивационното писмо пред автобиографията. Защо ли... ми защото е несериозно, освен че е непрофесионално.
Казваш смисълът, стойността, полезността на мотивационното писмо ги създава кандидата. Бахти тъпото изявление!!! Особено при нужда да напишеш мотивационно писмо на фирма с п.к. само бе ти логика учила ли си някога драга?
Подбиращия бил давал инструмент? Хахахаха, ама тотална липса на смисъл бе, хъни... кой какъв инструмент конкретно ми давал????
Аийде че стана късно



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Cпeнcъp]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 14:48



И аз съм на това мнение!
Това с мотивационните писма и значението, което им се придава е голяма глупост. Мисля, че в CV-то като цяло си пише какво и колко време си работил, а самият факт, че кандидатстваш за определена позиция показва както твоят интерес да работиш на тази длъжност, така и интереса ти към съответната компания или фирма.
Е, след това идва реда и на хората, които ще се срещнат с теб, ще си поговорят и ще преценят - отговаряш ли на изискванията на работодателя - весел човек ли си, бързо ли мислиш, външността ти и какво ли още не. Но, това да се разправя, че виждате ли от мотивационното писмо може да се придобие ясна представа за определен човек е тъпо, точно защото този човек е написал поне 10 такива писма за 10 различни места! Просто защото по принцип си търси работа! Ясно е, че иска да се развива!
За мен най-важно си остава автобиографията, това е документът, на който трябва да се обърне най-голямо внимание. А мотивационното писмо според мен трябва да е точно 3 реда, в които да се пише само за коя длъжност се кандидатства!!! За съжаление явно СПЕЦИАЛИСТИТЕ не мислят точно така!!!
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ!!!



Тема Едно въпросче може линови [re: sunny]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.05.05 15:47



Какво ще кажете, разбирачи такива, за следната абсолютно реална ситуция:
В СV-то ти пише, че досега си работил като счетоводител, а кандидатстваш примерно за финансов анализатор.
мога да вържа бас на три каменици (ама студени!), че за всяка обява за финансов анализатор кандидатстват поне десет счетоводители. И как, човекът който отсява документите да разбере кой от тези счетоводителии си заслужава само по СV-то?

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Cпeнcъp]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано17.05.05 16:34



съжалявам, въпреки доброто ми желание не мога да взема отношение по случайте за които говориш. имам навика да говоря от опит. а пък взимане-даване със такива досега не съм имала:

- обикновени секретарки подбиращи персонал
- убити фирмета дето са толкова мизерни и като пари и като практика че и да се пуснат на пазара няма кой да се хване на въдицата
- на фирма с п.к. само

аз не съм социална служба да съпричаствам към горчивия ти работен опит, но въпреки това ще се опитам искрено да ти съчувствам, че грозни външни фактори като гореизброените забавят вашето лично развитие, намирането на смисъл и разбирането на нещата тъжно, да...

п.п. това преобладаващото влияние на мотивационното писмо пред автобиографията какво беше? "измислям си сам тези, за да мога после да си ги оборя с кеф" ...щом ти доставя удоволствие...едно време го правихме с тухли тоя номер

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Xъни Бъни]  
АвторБъни (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 16:43



Абе Хъни ..... отдавна ми се иска да те питам нещо...... Ти добре ли си?



Тема Re: За мотивационното писмонови [re: Бъни]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано17.05.05 16:45



ми питай, що се сдържаш толкова време и да не съм добре, пак шти отговоря! или то.. тва ти беше самия въпрос а?

It's all about asses - kicking or licking...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.