Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 28.09.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема ЗА и ПРОТИВнови  
Авторholi (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 15:22



... търсенето на работа чрез посредник?



Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: holi]  
АвторДжoko (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 00:57



Твърдо против!
По мое мнение ЧР стават само такива които не могат да се реализират другаде.
Това определя схемата им на мислене и на възприятие на реалността и оттам и на подбора който изършват, както и на кръга с клиенти с които работят.
Тук просто не умеят и не знаят как да работят. Поне от мои наблюдения и съпоставки с малко по-западни или източни колеги.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: holi]  
Автор Aяpa (ezeroto)
Публикувано27.04.05 08:32



Зависи от посредника, обаче лошото е че разбираш какъв е след известно, обикновено загубено време.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: holi]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано27.04.05 10:28



Ако имаш излишно време и пари,действай!



Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторДиpekтeн мapkeтинr (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 17:44



дейсвавай директно с работодателите. третият на масата е излишен. същото е като да е адвокат на двете страни едновременно.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ [re: holi]  
Автор Mилeн (ентусиаст)
Публикувано28.04.05 11:20



Има смисъл единственно при наемането на служител за някаква специфична дейност...

Пример: Търси се добър Oracle администратор. Тъй като дейсността и знанията са много специфични кандиатът не може да бъде оценен от ръководството на фирмата. Тогава би могло да се прибегне до посредник ... доколко професионално дадения посредник ще свърши работата е отделен въпрос.
Така или иначе този HR посредник следва да поддържа връзка с някакви консултанти в тази област, да има някакви специализирани тестове ... защото реално един Oracle админ може да бъде оценен само от друг такъв.
Доколко обаче това се прави в BG HR посредниците - много се съмнявам. Тук всичко са сега е на много аматьорско ниво.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: Mилeн]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано28.04.05 11:34



в тази връзка мога да дам пример с KPMG - правят подбор и консултиране, но се занимават с одит - перфектен вариант да ги ползваш ако търсиш одитор - правят панелно интервю в което включват добър професионалист в одита... само че KPMG не са консултанти които всеки може да си позволи..чисто финансово

иначе фирмички като Еймс, консултим, андра, мандра и т.н.- мъжът ми е ИТ, ходи при някаква новозавършила икономистка на първо интервю за да го преслуша личностово дали става за корпоративната среда на IBM...ма чакай мааа, че той знае повече за средата там отколкото ти си чувала някога... а как преценява професионалните му компетенции въобще ама въобще не ми се мисли че избухвам в хилеж

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: Xъни Бъни]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 14:36



Само да добавя, че КПМГ и другите само тук ги предлагат тия услуги. Предимно за висш управленски състав.
В САЩ, UK & EU тия услуги не ги предлагат.
Според мен само Светла Симидчиева от Прайса върши сериозна работа, останалите по другите от биг-4 са пълна скръб.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: Xъни Бъни]  
Автор Aяpa (ezeroto)
Публикувано28.04.05 22:32



мъжът ми е ИТ, ходи при някаква новозавършила икономистка на първо интервю за да го преслуша личностово дали става за корпоративната среда на IBM...
Абсолютно!Да не говорим, че има даже незавършили, че и дето хич нямат предства за какво иде реч, а от тях зависи да те представят в някаква светлина на работодателя, пълна простотия!



Тема Re: ЗА и ПРОТИВнови [re: holi]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 16:37



Ако става въпрос за България - твърдо против!
Ако става въпрос за чужбина - зависи - къде кандидатстваш, за каква позиция и т.н (ако искаш да кандидатстваш за много висока позиция ти трябва и доста сериозна агенция)

Като цяло всяка по-голяма фирма има възможността да организира интервюта, да си събере кандидати и да прецени кой ще е най-подходящ за предлаганата позиция...

Такова "интервю" ми направиха в 'една от "видните" фирми по ЧР' преди време, че ме оставиха замислен дали им е ясно каква всъщност е тяхната работа.

============
Личен пример

Защо и беше на специалистката по ЧР да ми задава стрикно професионални въпроси при условие, че не разбираше от моята област - не знам, ама сама се навря между шамарите както се казва.

... говорим си за финанси
- Какви методи за диверсификация на финансите могат да се предложат в тази ситуация

... мисля малко и обяснявам ... жената стои, не коментира нищо от казаното, чете внимателно нещо написано на един лист, явно не може да направи връзка в това което и беше написано като отговор и това, което казах - все пак говорих около 1-2 минути а текста и беше 3 реда
Като видях на къде отиват работите реших да се включа:

- Извинете госпожице, вие с какво се занимавате - мисля че не разбрахте и дума нито от въпроса нито от отговора
- Ами аз миналата година завърших туризъм в УНСС, чувала съм ги тези неща, но не сме ги учили с такива подробности
- Ами да ви помоля тогава да станете, да излезнете и да извикате някой, който ги е чувал и може да вникне по-добре в това, за което си говорим...

... накрая си намерих работа без да ползвам услугите на фирми посредници ...

След такава ситуация как да се доверя на фирма посредник?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.