Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 30.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ТороГруп  
АвторДжoko (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 00:24



Първо обявата беше за гл. счетоводител на ГлаксоСмитКлайн с е-меил на фирмата. Звънят ми от ТороГруп и ме канят на интервю. Нямам карта с хедхънтърите в София и адреса който ми дадоха нищо не ми говореше и исках повече информация къде точно се намират. Отговориха ми че съм щял да го намеря и почти ми праснаха телефона. ОК, всеки луд с номера си, викам си, дай ще видим какво е.
На интервюто - тотално общи приказки до побъркване от обичайния спектър - какво сте учили, с какво сте се занимавали, сякаш са нещо като кафе и аз случайно влизам а не съм им пращал 2 ЦВ-та, мот. писма, кавър летъри и не знам си какво още.
Както и да е, обяснявам на едно едно девойче, че имам 8 г. стаж, все в престижни компании, с интернешънъл експоужър дето се вика. Енглиша ми е перфектен, дойч-а малко куца но разбирам колкото да обясня на някой защо му разпределям себестойноста по метода на пределните тегла. Обяснявам учтиво всичко това, не прекъсвам, после когато ми дават възможност питам за разни подробности по позицията, е вярно на ниво ЧР, но все пак...
Тия дни получвам хабер че много били благодарни но се спряли на друг кандидат, не знам си какво...
Демек, дори и до второ интервю не ме допускат.
Не че ми е толкова до тази работа, в глаксо после разбрах че е змиярник, пък и си намерих друга работа за 50% повече кинти от планираните за позицията в тази фирма, но въпросът ми е, че за цялото ми професионално развитие съм кандидатствал 4 пъти в хедхънтъри и никога не съм си намирал работа чрез тях.
А иначе тестове бол: от глупости от рода на "подреди квадратчетата" в Хил интернешънъл, до "обичате ли да мъчите животни" в къде вече май ще излъжа.
А интересно нещо, в писмото ми пишат да следя обявите и да им се регистрирам на сайта и да ги уведомявам при промяна в статуса.
Абе да питам, ху дъ фак аре ю бе? Вместо те да ми се обаждат, вместо те да ме вкарват в дрисливата си базата данни и да ми пращат и-мейли, аз да съм ги бил уведомявал...
Бе както и да е, просто откровенно вярвах че човек може да си намери работа с хедънтъри, ама май не е така.
Успех и приятен ден на всички



Тема Re: ТороГрупнови [re: Джoko]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:34



Адски си прав! За всичко! Мога само да добавя, че съм останал с впечатлението, че повечето headhunters просто не подават на фирмите "печелившите" кандидати - просто така си подсигуряват нови поръчки след време... А пък що се отнася до простотията, необразоваността и тъпота на повечето служители - просто думи нямам. Ти да не си мислиш, че като си обяснявал, това девойче (сигурно е такова само в едното ухо) е "вдянало" к'во си й казъл с това "себестойноста по метода на пределните тегла"? Ако го вярваш - ти си пълен оптимист! Направо - Махатма Ганди!
Освен това, твърдя (собственият ми опит случайно го доказа), че продават и спекулират с личните данни на търсещите работа.
А че свестна работа няма да си намериш през тях - това е 99% сигурно. Другият 1% е, ако просто ти сам се откажеш да ползваш "услугите" им.






Тема Re: ТороГрупнови [re: Mинaвaщ]  
АвторMнoro дoбpe (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 17:34



ще повторя, но така искам: тези боклуци- агенциите са като всичко в бг- не правят това за което се обявяват.

Какво правят всъщност:
- не намират най- подходящите кандидати за обявената от работодателя позиция
- не предлагат най- подходящата работа на кандидата
- събират база данни с които правят каквото им падне- адреси телефони егенета, със сигурност п(р)одават инфо и на настоящия работодател
- делят с поръчителя хонорара един вид намерихме секратарка за 160 лева ама подбора струва 5,600 лева
- чоплят си носовете

има постоянно действащи тъпаци- хил, еймс, торо, тма, андра
има гастролиращи тъпаци- за една обява са измислили цяла фрима с офиси и в австралия.

моят съвет е - видите ли обява от фирма за подбор- не си хабете времето- просто не им позволявайте да се бъзикат с вас. 110% е сигурно, че става дума замо за поделени комисионни и оправдаване как са назначили оглупелия племенник на шефа с конкурс, на който е имало много кандидат- вашите



Тема Re: ТороГрупнови [re: Джoko]  
АвторПpakтичнa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 00:27



Аз още като видях обявата знаех че няма смисъл да кандидатствам.
В торо съм си пускала документите два пъти без резултат. Струва ми се че избора не е обективен там или в която и да било агенция.



Тема Re: ТороГрупнови [re: Mинaвaщ]  
Авторвъздyx (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 09:57



И моето мнение е такова, че са паразити, но не ми е ясно как точно продават личните данни и до каква степен могат да ти навредят. Между другото във въпросниците на Хил имаше такъв в-с "в собствено жилище ли живеете?" и разни други гадории, които нямаха нищо общо с професионалния опит на кандидатите.

Не е виновен който яде зелника, а който му разрешава.



Тема Re: ТороГрупнови [re: Mнoro дoбpe]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано02.05.05 20:21



има постоянно действащи тъпаци- хил, еймс, торо, тма, андра

аха, ходил съм на "интервю" със работодател в андра - пълен сеир, още в началото се усетих какъв цирк е и си направих сеира

Чук, канап и тел


Тема Re: ТороГрупнови [re: Пpakтичнa]  
АвторHe cтe пpaви (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 09:11



Чета и се дивя-немога да разбера,защо супер кфалифицирани специалисти като Вас са го докарали до там някакви девойчета без кфалификация да ги избират .
Реших да взема страна тук,защото си намерих работа с помоща на Торо груп и съм много доволна от взаимоотношенията си с тази фирма,макар че вече неработя тази работа,винаги ще препоръчам точно тази фирма.
Незнам 3 езика, нямам 2 образувания,но за човек в моето положение/за съжаление сме много в тая държава/ Торо груп се оказа спасителен пояс- доста коректно уреждат взаимоотношенията с работодателя-няма работа без договор ,няма ще има да вземаш и т. н.Опарвала съм се от некоректни работодатели,но тук фирмата се яви като посредник и един вид защитава мойте интересе.А за това че всичко се прави за пари-я някой от Вас мили критикари да ми каже че не работи за пари? И хич не ме обявявайте за човек на фирмата,не е така-просто изказах собствено мнение,и мога да да съвет безплатен при това на супер кфалифицираните хора дето драскат тук-запретнете ръкави и бачкайте,доказвайте се,а после плачете че са ви малко парите-те не падат от небето



Тема Re: ТороГрупнови [re: въздyx]  
АвторTyпak XИЛЛ (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 14:04



ами в "собствено жилище" значи, че не си под наем и не те притискат срокове и плащания- ще можеш да си позволиш да им откажеш смешната оферта- просто си по- скъп(а) и ще се съобразят с това.Примерът показва как агенциите пласират работната сила- не по качество, а на най-ниска цена-> хил са мощни лайна.

ако си под наем= прясно провансалкско говедо= ще свиркаш и на 200 лева и ще бачкаш като луд, за да не си изтървеш "яката" заплата. това е питането де факто.



Тема Re: ТороГрупнови [re: He cтe пpaви]  
АвторПcиxoлoK (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 15:08



"Незнам 3 езика, нямам 2 образувания,но за човек в моето положение/за съжаление сме много в тая държава/ Торо груп се оказа спасителен пояс- доста коректно уреждат взаимоотношенията с работодателя-няма работа без договор ,няма ще има да вземаш и т. н".
Ех уважаема, то не е за гордост че не знаеш езици, камо ли цели три, а дори едното образУвание май Ви идва множко.

Приказката беше че и въпросните девойки са доста "супер кфалифицирани специалисти като Вас" та в момента от който се суичнат от Фафли към просто вафли нещата няма начин да не потръгнат, дори и за тях девойките.

Както правилно отбелязвате "/за съжаление ИМА много ТАКИВА в тая държава/", та трябва да сме търпеливи ВСИЧКИ да спрете да се образУвате и да вземете да се образОвате.



Тема Re: ТороГрупнови [re: ПcиxoлoK]  
АвторHe cтe пpaви (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 21:01



Защо не вземеш да се гръмнеш?Колкото по бързо намалеят такива разбирачи като теб толкова по добре-вероятно в реалния живот си мижетурка ,ама тук си велик.Просто съм реалистка-наричам нещата с истинските им имена,а ако всички бяхме такива като теб-с кой щеше да се подиграваш Умнико!
Споделих сериозно мнение и неочаквах отговор от комплексари като теб.Друга тема е че ти с подигравки на чужд гръб прикриваш собствените си комплекси-има не психолози,а психиатри за такива като теб.Несмятам повече да ти отговарям,просто не си ми на нивото Неграмотнико!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.