Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 01.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Питане към психолозите  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.04.05 09:02



Преди няколко месеца шефът сключи граждански договор с психоложка, за да направи психопортрети на средния мениджърски персонал. Та питането ми е - имаме ли право като опитни мишки да получим достъп до тази информация ?



Тема Re: Питане към психолозитенови [re: nbb]  
АвторMeraн (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 09:38



Мисля че не.
И при нас правиха на два пъти тестове за нуждите на психолози и искахме резултати но не ги дадоха.



Тема Re: Питане към психолозитенови [re: nbb]  
Автор Lady_Maia ()
Публикувано25.04.05 09:47



Нашата практика е да показваме на хората техните портрети. Това става след като се срещнем с тях (разговаряме, после ги "тестваме"). В разговор описваме всичко. За работотдателя правим писмено психопортрет.

Редактирано от Lady_Maia на 25.04.05 09:48.



Тема Re: Питане към психолозитенови [re: nbb]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано25.04.05 10:24



ЧР-то трябва да има достъп до тази информация, иначе за какво е ЧР

иначе при нас практиката е ДА не се представят изготвените профили на самите служители, психотестването го правим вътрешно, с наш си психолог.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Ясно,нови [re: Xъни Бъни]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.04.05 10:46



но ние нямаме щат за психолог, затова се действа по този начин.
Значи да продължавам да нахалствам, може и да получа достъп. Ако не до профилите на другите, поне до собствения.



Тема Re: Питане към психолозитенови [re: nbb]  
Автор минaвaйkи (новак)
Публикувано13.09.05 09:20



Шефа на отдел Човешки ресурси разбира се, че трябва да има достъп до тези психологически профили, още повече, че той пряко трябва да участва в изготвянето им заедно с психолога.

За хората, на които е изготвен такъв профил: Задължително той трябва да бъде запознат с личния си профил. Другото е тъпота. Та нали това е целта на този профил-да се види кои са силните и кои слабите страни на човека, да се използват силните му страни и да се подобрят слабите страни. Ако той не е запознат и не участва в този процес как ще стане това? Учудвам се на двама колеги тук, които са привърженици на секретността и мистиката.



Тема След триста зоранови [re: минaвaйkи]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.09.05 10:36



видях профила си. Не че не се познавам, но исках да разбера доколко психоложката ме е уловила. Никак не е трудно някой да ме разбере, нали имам голяма уста, а и говореща физиономия, но все пак...
При нас нещата стоят по друг начин - явно само шефът трябваше да има тази информация, за да може да ни манипулира. Не че и преди не го е правил... Но пак дойде въпросната психоложка за нов тест и я подложихме на тормоз, замалко да се разплаче. Започна да се оправдава, че всичко, което правила било в наш интерес, не била идвала за парите, даже почти нищо не ни вземала за труда, който полагала и т.н. В крайна сметка всички, които имахме желание, видяхме какво е писала и поговорихме с нея.



Тема Re: След триста зоранови [re: nbb]  
Автор минaвaйkи (новак)
Публикувано13.09.05 11:02



Смешна работа, ама това е живота:)



Тема Re: След триста зоранови [re: nbb]  
Автор Lady_Maia ()
Публикувано14.09.05 10:33



Целта на подобно начинание е работодателя да може да МОТИВИРА, а не да МАНИПУЛИРА. Полезността от това идва след като на хората е обяснено точно и ясно каква е целта с попълването на теста, въпросника или интервюто ... По този начин хората приемат нещата по лесно, а ако психолога си е свършил добре работата те сами се убеждават, че подобно нещо е полезно не само за тях като "хората на едикояси длъжност", но и в личен план ...
Все пак не стана ясно дали психоложката Ви е "уловила" ?



Тема Да,нови [re: Lady_Maia]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.09.05 10:52



беше уловила, но написах, че за мене това не е трудно, защото каквото не каже физиономията, го допълва голямата ми уста, не е необходимо да попълвам тестове. Шефът вече може да говори от мое име без дори да съм си отворила устата, даже дословно използва мои изрази, пък не е дипломиран психолог.
Нищо не ни беше обяснено предварително, дори със заповед бяхме изпратени на тест, точно затова се заядохме с психоложката за резултатите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.